Relacja ojca z córką jest silniejsza niż jakakolwiek inna więź

Relacja ojca z córką jest silniejsza niż jakakolwiek inna więź

Ostatnia aktualizacja: 02 września, 2018

To, czego ojciec może nauczyć swoją małą dziewczynkę, nie można zapisać w książce, ale tylko i wyłącznie w jej sercu. Ojciec, który jest obecny w życiu swojej córki i który jest mądry w sztuce okazywania uczuć jest czymś naprawdę wyjątkowym. Jego czułość dodaje piękna i iluzji do życia Jego małej dziewczynki, gdy rośnie. Relacja ojca z córką jest czymś niesamowicie magicznym!

To, co jest oczywiste to fakt, że posiadanie dziecka jest dla nas spełnieniem marzeń i czymś na co bardzo oczekujemy. Jednak z biegiem czasu odkrywamy, że nie zawsze to jest takie łatwe jak się wydaje. Wychowywanie dziecka wiąże się z wszelkimi wyzwaniami. Jest pełne obowiązków, które wymagają ciągłych poświęceń. Jednak dziecko jest tego warte. Przede wszystkim, gdy relacja ojca z córką jest tak bardzo silna, że nie mogą bez siebie żyć.

Relacja ojca z córką to wspaniała i magiczna więź

Wiele z naszych snów, które mieliśmy wcześnie, może wydawać się, że wyparowało. Jednak nigdy nie należy tracić pragnienia, by podążać za nowymi marzeniami, które są zgodne z nadziejami i potrzebami naszych dzieci.

Dziś w “Jesteś Mamą” chcemy szczegółowo opowiedzieć o tych nadziejach i marzeniach. Ojciec powinien nie tylko zachować je w swoim umyśle, ale także sprawić, by stały się realne.

Jest to bez wątpienia coś, co wielu ojców już robi. Są niezaprzeczalną częścią życia ich drogocennego malucha. W przyszłości ich małe skarby staną się dorosłymi, mądrymi, spełnionymi kobietami. A to wszystko dzięki ich ojcom.

Nie wystarczy powiedzieć: “jestem Twoim tatą, a Ty jesteś moją małą dziewczynką”. Musisz to pokazać!

Córka robi ojcu makijaż i maluje mu paznokcie

Bycie tatą jest łatwe. W rzeczywistości może to być najprostsza rzecz na świecie. Jednak dobry ojciec od początku wie, że tytuł ten nabywa się z biegiem czasu i musi być stale oraz bezwarunkowo wykazywany. Ojciec musi być blisko swojej córki i być osobą, której może ufać i go naśladować.

  • Tatuś jest obok podczas każdego nowego słowa i każdego upadku, gdy jego mała dziewczynka uczy się nawigować po świecie.
  • Tata jest jak duże dziecko, z którym córka może się bawić. Jednak nie chodzi tylko o zabawę i gry. Tatusiowie są także przewodnikami życiowymi dla nich, troszczą się i doradzają im w każdej sytuacji. Ojcowie muszą być dojrzałymi, odważnymi i szczęśliwymi dorosłymi, którzy kochają siebie, a przede wszystkim kochają swoje córki.

Ojciec również ma swoją wrażliwą stronę. Musi pokazać ją swojej córce, wcielając się w jej rolę. Musi ją rozumieć i spróbować wyczuć jej potrzeby. Będzie próbował zobaczyć rzeczy z jej punktu widzenia, chociaż czasami mogą wydać się dla niego dziwne.

Zrobi to wszystko, bo wie, że to najlepsze, co może jej dać. W ten sposób zdobędzie najważniejszy tytuł całego swojego życia: “Tata”.

“Będę dotrzymywać obietnic, które Ci złożę”

Ojciec bawiący się z córką w łóżku

Każdy mały chłopiec i każda dziewczyna potrzebuje konsekwentnego, stabilnego, bezpiecznego i mądrego wychowania. Jeśli tata złoży obietnicę córce, której nie dotrzyma, pozostawi to ślad w jej pamięci na zawsze.

Jeśli ojciec powie jej, że zawsze tu będzie, to musi być prawdą. Jeśli później sprawi, że poczuje się, jakby nie była priorytetem, uwierzy, że nie można ufać otaczającemu ją światu. Będzie postrzegać wszystko, co ją otacza jako coś bolesnego, a obietnice jako rzeczy, które przychodzą i odchodzą.

Odpowiedzialny ojciec rozumie, że dotrzymywanie obietnic jest priorytetem.

“Nauczę cię być silna i odważna, nie tylko bycia moją małą księżniczką”

Nastoletnia dziewczynka rozmyśla

Dobry ojciec wie doskonale, że bycie pięknym na tym świecie nie uczyni nikogo szczęśliwym. Oczywiście, Twoja mała dziewczynka jest najpiękniejszą i najlepszą istotą, jaką kiedykolwiek widziałeś.

Jednak ojciec musi nauczyć swoją córkę, aby była silna i odważna. Musi ją zachęcić do walki o swoje marzenia.

Ojciec będzie chciał, aby jego córka była zdolna do obrony siebie, do mówienia o sobie i wyrażania głośno swoich opinii.

Pomoże jej żyć zgodnie z jej wartościami. Tata będzie codziennym przewodnikiem i będzie podstawą zdrowej samooceny. Nauczy jej życiowych lekcji, które pozwolą jej odkryć otaczający ją świat.

Nauczy ją, że autentyczne szczęście pochodzi z serca, a nie z pięknej twarzy.

“Nauczę Cię, abyś nigdy się nie bała”

W pierwszych latach życia tata będzie tym superbohaterem, który pokona koszmary nocne, potwory ukrywające się w szafie oraz te niepewności, które zdarzają się, kiedy stawia pierwsze kroki lub zaczyna szkołę.

Jednak krok po kroku, dzień po dniu rola ojca będzie stawać się bardziej poważna. Będzie opierać się przede wszystkim na dobrych radach. Tata rozproszy lęki swojej córki, aby pomóc jej podjąć dobre decyzje. Napełni ją odwagą, której potrzebuje, aby osiągnąć codzienne cele, przełamując granice wątpliwości i niepewności.

“Będziesz miłością mojego życia, ale nie zatrzymam Cię, kiedy znajdziesz swoją”

Dobra relacja ojca z córką

Zawsze mówiono, że żaden człowiek nie jest wystarczająco dobry dla małej córeczki tatusia. Tym właśnie charakteryzuje się silna relacja ojca z córką. Jednak dobry tata wie, że musi dać swojej dziewczynce wolność wyboru własnej drogi. Będzie mogła wybrać ludzi, których chce w swoim życiu, nawet jeśli czasami popełnia błędy. Jednak będą one służyć jako lekcje życia.

Nie będzie miał do niej żadnych wyrzutów, gdy popełni te błędy. Drzwi będą zawsze otwarte. Tata zawsze rozumie, jest blisko i przypomina jej, że miłość jest przygodą, która zawsze jest tego warta. Chociaż tak, musi wiedzieć, jak wybrać tę wyjątkową osobę, nigdy nie zapominając, ile jest warta.

Tak właśnie powinna wyglądać idealna relacja ojca z córką. A jak to jest u Was? Czekamy na podzielenie się Waszymi spostrzeżeniami z nami!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.