Jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie

Jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie. Odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży, moje serce bije szybciej z nadmiaru emocji. Twój ojciec i ja przekazaliśmy tę wiadomość Twoim dziadkom. Oni też pokochali Cię od tej pierwszej chwili.

Moja ciąża była czasem słodkiego oczekiwania. Dziewięć miesięcy było pełne cudownych uczuć, ale żadne z nich nie może się równać, z tym, co czułam, kiedy zobaczyłem Cię po raz pierwszy. W tym momencie wiedziałam, że jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie.

Chodziłam na wszystkie badania i widziałam Twoją małą twarz na skanach, które lekarze robili, gdy byłeś w moim łonie. Ale to okazało się niczym w porównaniu z naszym pierwszym spotkaniem, moje maleństwo. Kiedy trzymałam Cię w ramionach i patrzyłam na Twoją słodką buzię, płakałam, śmiałam się, całowałam Cię tysiąc razy…

Jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie

Zakochałam się w Tobie do szaleństwa. Nie mogliśmy uwierzyć, że jesteś tu z nami. Nie posiadałam się ze szczęścia, że czuję Twoje ciepłe ciało, Twoją gładką skórę, Twój zapach. To był najlepszy dzień w moim życiu! Pamiętam, że przeniosłam oczy i dłonie na Twoje maleńkie, kruche ciało. Policzyłam Twoje maleńkie palce u rąk i nóg, ciągle Cię sprawdzając, upewniając się, że jesteś bezpieczny i zdrowy.

Kiedy patrzyłam na Ciebie, zatraciłam się w nieśmiałym uśmiechu, który pojawił się na Twoich ustach podczas snuNigdy, przenigdy nie widziałam twarzy tak słodkiej, ani oczu tak pięknych. Nawet kiedy płakałeś, napełniało mnie to czułością. Twój dziecięcy zapach był nieodparty, lepszy niż najlepsze perfumy na świecie.

Jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie

Przewróciłeś mój świat do góry nogami

Twoje narodziny zmieniły moje priorytety. Od tego momentu stałeś się najważniejszą częścią mojego życia – tylko Ty, moje piękne dziecko. Czuję się zdolna poruszyć niebo i ziemię, jeśli będziesz tego potrzebować. Nie ma nic, czego bym dla Ciebie nie zrobiła, ponieważ dałeś mi siłę niezbędną do przezwyciężenia wszelkich przeszkód, wyzwań, śladów zmęczenia.

Wiem, że każda matka czuje i mówi do swojego dziecka: jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie. Nie jestem wyjątkiem i nie mogę nic na to poradzić. Ale dla mnie jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie, nie tylko dlatego, jak wyglądasz. Jesteś pięknym dzieckiem dlatego, kim jesteś. Dlatego że jesteś moim dzieckiem. A kiedy mówię Ci, że zmieniłeś cały mój świat, nie przesadzam. Przekształciłeś moją koncepcję miłości i moją ideę piękna.

Poza Twoim aspektem fizycznym, jesteś piękny, ponieważ żyjesz, ponieważ jesteś zdrowym dzieckiem, ponieważ każdego dnia wykorzystujesz każdą szansę, aby nauczyć się czegoś nowego. Jesteś piękny, ponieważ chwytasz się życia, a przy każdym oddechu i biciu serca dajesz mi siłę, by wstać każdego ranka i zrobić wszystko, co w mojej mocy, by pomóc Ci osiągnąć Twój cały potencjał.

„Na świecie jest tylko jedno najpiękniejsze dziecko. Ma je każda matka”

-José Martí, przywódca Ameryki Łacińskiej-

Jesteś najpiękniejszym dzieckiem na świecie

Moje uczucia do Ciebie są piękne

Uczucia, które budzą się we mnie są tak piękne. Nigdy nie czułam tyle oddania, tyle hojności, tyle pasji, czułości, spokoju i opanowania. Odkąd pojawiłeś się w moim życiu, nie staram się zaspokajać własnych potrzeb, ale zapewnić Ci dobre samopoczucie. Stałam się lepszą osobą, dzięki Tobie, i to także jest coś pięknego. A teraz i nasza przyszłość jest piękna, ponieważ dzięki Twojej obecności w naszym życiu tak się stało. Każdego dnia warto żyć, skoro już tu jesteś.

Nawet po ciężkim dniu, walka ze światem zewnętrznym natychmiast znika, gdy tylko słyszę Twój głos i widzę Twoją twarz. Twoja obecność to rewolucja. Nasz dom, niegdyś schludny, stał się chaotyczny. A prawda jest taka, że ​​nie ma znaczenia, że ​​ozdoby na stoliku do kawy nie są już tak uporządkowane. Przewróciłeś nasz dom do góry nogami; porządek, którym niegdyś się cieszyliśmy, minął i nie mamy nic przeciwko.

Kiedyś nasz dom był pełen bibelotów. Teraz zostały zastąpione śliniakami i pieluchami, ubraniami dla dzieci, kocami i zabawkami, które przypominają nam, że w tych czterech ścianach mieszka najpiękniejsze dziecko na świecie: Ty.

To może Cię zainteresować ...
Relacja ojca z córką. Magiczna więź na całe życie
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Relacja ojca z córką. Magiczna więź na całe życie

Relacja ojca z córką to jedna z najpiękniejszych i najmocniejszych więzi jaka może łączyć rodzica z dzieckiem. Widać to  najbardziej gdy rodzic jes...


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.