Przedsiębiorcze dziecko: poznaj najbardziej inspirujące historie

Przedsiębiorcze dziecko: poznaj najbardziej inspirujące historie
Marián Carrero Puerto

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Marián Carrero Puerto.

Ostatnia aktualizacja: 27 lipca, 2019

Przedsiębiorcze dziecko to prawdziwe źródło inspiracji dla wszystkich osób w jego otoczeniu. Jest pełne nowych pomysłów i zawsze chce je ponadto wprowadzać w życie. Czytaj dalej, aby poznać niesamowite historie dzieci sukcesu.

Przedsiębiorczość stała się sposobem na życie dla wielu osób. Wykorzystują narzędzia dostępne w Internecie, aby rozwijać swoje projekty na masową skalę. Nie dotyczy to jedynie dorosłych. Czasem przedsiębiorcze dziecko może mieć własny pomysł, który pozwoli mu zdobyć popularność i odnieść sukces.

Stawianie sobie celu i jego osiąganie nie jest zależne od wieku. Dzieci uczą się bardzo szybko, czasem w takim tempie, że aż nie możemy uwierzyć własnym oczom.

Przedsiębiorcze dziecko może zacząć wykazywać inicjatywę we wczesnej młodości, zaczynając od pomysłów na małe biznesy. Może być to stoisko z lemoniadą lub projekty internetowe, których tworzenie ułatwia coraz powszechniejszy dostęp do Internetu.

Przedsiębiorcze dziecko: poznaj prawdziwe historie

Przedsiębiorczość wcale nie jest łatwa. Dziecko musi poznać trudności, jakie mogą pojawić się na obranej przez nie drodze oraz nauczyć się ponadto, jak radzić sobie z sukcesem i porażką. Poniżej znajdziesz kilka historii przedsiębiorczych dzieci, które rozpoczęły swoją działalność w bardzo wczesnym wieku.

Charles Orgbon

Charles Orgbon w wieku 12 lat stworzył stronę zachęcającą do recyclingu. Z czasem zmieniła się w bardziej znaczący projekt “Greening Forward”. Obecnie Charles studiuje na University of Georgia i zawiaduje działaniami organizacji z Kalifornii. Jego strona cieszy się największą popularnością pośród większości stron o tej tematyce.

Evan z EvanTube

Evan w wieku zaledwie 8 lat założył z pomocą taty własny kanał na YouTubie o nazwie EvanTube.

Chłopiec siedzący przy biurku z laptopem - przedsiębiorcze dziecko

Zamieszcza tam recenzje różnych zabawek i wyraża swoje opinie na tematy, które interesują dzieci w tym wieku. Jego wyczucie stylu i gust pomogły mu osiągnąć popularność.

Robert Nay

Robert Nay mając zaledwie 14 lata stworzył grę na smartfony, która szybko wspięła się na szczyt rankingu Apple App Store. Nosiła nazwę “Bubble Ball”, a jej popularność sprawiła, że przebiła znaną na całym świecie grę “Angry Birds”. Poza tym pozwoliła zarobić mu mnóstwo pieniędzy.

Christian Owens

Christian Owens dostał swój pierwszy komputer w wieku 14 lat i od razu zaczął uczyć się projektowania stron WWW. W tym samym roku stworzył Mac Bundle, firmę, która oferuje proste szablony do stron internetowych. Obecnie firma sprzedaje różne usługi związane z projektowaniem stron.

Adora Svitak

Adora ma obecnie 23 lata, ale założyła swój biznes gdy miała 7 lat. Napisała książkę zachęcającą dzieci do kreatywności i spełniania swoich marzeń. Obecnie ta młoda kobieta prowadzi konferencje i pisze eseje, historie, poematy, blogi i książki.

Adam Hildreth

Kiedy Adam miał 14 lat, połączył siły z kolegami i stworzył portal społecznościowy o nazwie Dubit. Gdy stała się jedną z najpopularniejszych stron w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii, postanowił założyć Crisp – firmę produkującą oprogramowanie chroniące dzieci podczas surfowania po Internecie.

Cameron Johnson

Cameron miał 11 lat, gdy jego rodzice poprosili go, by stworzył zaproszenia na przyjęcie w sąsiedztwie. Uczestnicy imprezy byli zachwyceni efektami  jego pracy i zaczęli dawać mu kolejne zlecenia.

Bazując na sukcesie swoich designów w wieku 14 lat otworzył firmę Cheers and Tears, poświęcając się marketingowi online i tworzeniu oprogramowania.

Chłopiec i dziewczynka przed laptopem

Darmowe tutoriale dostępne na takich stronach jak YouTube umożliwią dziecku naukę wielu nowych umiejętności.

Emil Motycka

Emil stworzył w wieku 9 lat projekt związany z koszeniem trawników. Gdy skończył 18 lat, zamienił go w Motycka Enterprises. Emil jako nastolatek musiał pracować na nocnych zmianach, ale nie porzucił swoich marzeń i udało mu się otworzyć własną firmę.

Geoff, Dave i Catherine Cook

Rodzeństwo Cook chciało nawiązać w szkole nowe przyjaźnie, więc stworzyli “My Yearbook”, który z czasem zamienił się w “MeetMe”. To strona używana przez dzieci z różnych szkół, która pozwala im się spotykać i poznawać nowych znajomych. Projekt powstał przed niezwykle popularnym Facebookiem i działa do dziś.

Dzieci potrafią być bardzo sprytne i kreatywne. Jednak najważniejsze jest, by rodzice dawali im odpowiednie wsparcie, aby mogły spełniać swoje marzenia.

Przedsiębiorczość jest obecnie modna. Dlatego nie zdziwimy się, jeśli w niedługim czasie światło dzienne ujrzy jeszcze więcej projektów stworzonych przez zdolne i przedsiębiorcze dzieci.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.