Zdrowa i gładka skóra - poznaj kilka wskazówek dla zmęczonych mam

Zdrowa i gładka skóra - poznaj kilka wskazówek dla zmęczonych mam

Ostatnia aktualizacja: 18 października, 2019

Zdrowa i gładka skóra w trakcie macierzyństwa? Odpowiedź leży w odpowiednich produktach i procedurach pielęgnacji skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Bycie matką, żoną, najlepszą przyjaciółką, pracownikiem, córką, i tym podobne, może pozostawić niewiele czasu na osobistą pielęgnację. Stres, niepokój i brak snu mogą sprawić, że będziemy wyglądać na zmęczone i spowodować, że nasza skóra stanie się zmęczona.

Ale nie martw się! Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą Ci sprawić, że zdrowa i gładka skóra znów pojawi się na Twojej twarzy.

Zdrowa i gładka skóra: dlaczego skóra staje się matowa?

Zanim nauczysz się, jak sprawić, by Twoja twarz znów była nawilżona i pełna blasku, musisz wiedzieć, jakie czynniki powodują jej matowienie. Zdaniem ekspertów, między innymi czynniki takie jak zanieczyszczenie, makijaż, mydła i długotrwała ekspozycja na słońce mogą wywierać wpływ na naszą skórę. Powoli, ale nieodwracalnie następuje przedwczesne starzenie się skóry.

Balsam na skórze

Istotne są również czynniki wewnętrzne – na przykład nieodpowiednie odżywianie, szkodliwe nawyki, takie jak palenie i nadmierne spożywanie alkoholu. Wiek i brak odpowiedniej pielęgnacji mogą również powodować, że skóra staje się matowa, szorstka i nieatrakcyjna.

Zdrowa i gładka skóra – sekrety, które pomogą Ci ją zachować

Pamiętaj, że nie ma potrzeby wybierania się do eleganckiego spa. Wystarczy kilka minut dziennie, aby pozbyć się zewnętrznych szkodliwych czynników i nadać skórze blasku oraz nawilżenia, na jaki zasługuje. Zwróć uwagę na następujące wskazówki:

Zdrowe odżywianie

Transformacja zaczyna się od wewnątrz. Dlatego zdrowa i zrównoważona dieta przyczynia się do zauważalnej różnicy. Pamiętaj, aby w swej diecie uwzględnić różne warzywa, takie jak marchew, brokuły, botwinka, papryka, szpinak i pomidory.

Zawierają one wysoką zawartość witaminy A, która pomaga regenerować skórę. Dostarczają nam także witaminy C, która ułatwia wchłanianie kolagenu.

Jednocześnie jedzenie dużej ilości orzechów i używanie dobrej jakości olejów pomaga zneutralizować działanie wolnych rodników – głównego czynnika starzenia się. Owies i miód zapewniają doskonałe nawilżenie wewnętrzne i zewnętrzne, które regeneruje skórę i zmniejsza uczucie wyczerpania.

Nawilżenie od wewnątrz

Spożywanie dużej ilości wody ułatwia eliminację toksyn, które przyczyniają się do matowienia skóry. Odwodnienie może również pozostawiać ślady na naszej skórze, które są trudne do usunięcia.

Ważne jest, aby codziennie pić od 8 do 10 szklanek wody. Jeśli żyjesz w gorącym klimacie, możesz (i powinnaś) zwiększyć tę ilość.

Oczyść i złuszcz

Oczyszczenie skóry powinno być częścią codziennej rutyny, kiedy się budzisz i zanim pójdziesz spać. Po prostu nałóż środek czyszczący w zależności od rodzaju skóry i usuń go dużą ilością bieżącej wody. Następnie nałóż balsam nawilżający. Ten rytuał przywróci Ci blask skóry w ciągu zaledwie kilku dni.

Złuszczenia skóry naturalnymi środkami

Złuszczanie pomaga również zachować gładkość skóry przez cały czas, tak długo jak robisz to raz w tygodniu. Możesz kupić produkty złuszczające lub wybrać opcje naturalne.

Niektóre kobiety używają brązowego cukru lub zmielonej kawy. Można również znaleźć specjalne rękawiczki lub gąbki, które można używać wraz z ulubionym środkiem czyszczącym i delikatnie wcierać w twarz oraz ciało.

Nawodnienie od zewnątrz

Po oczyszczeniu i złuszczeniu skóry musisz nawilżyć skórę. Dotyczy to zarówno Twojej twarzy, jak i ciała. Ponownie możesz kupić balsam nawilżający, który pasuje do Twojego rodzaju skóry lub wypróbować naturalne oleje, aby nawilżyć skórę.

Na przykład można użyć oleju migdałowego, oleju arganowego lub oleju kokosowego. Nałóż je na wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu. W ten sposób Twoja skóra lepiej się wchłonie i osiągniesz niesamowite rezultaty.

Zrelaksuj się

Znaczna większość problemów dotyczących skóry ma związek ze zmianami związanymi ze stresem. Pomocne będzie ograniczenie nawyków, takich jak palenie, alkohol i picie dużej ilości kawy. Co jakiś czas daj sobie miejsce na relaks i zapomnij o swoich problemach.

Podsumowując, możesz zachować gładką skórę dzięki pielęgnacji trwającej zaledwie kilka minut dziennie. Zastosuj powyższe wskazówki w praktyce i na pewno pokochasz tego rezultaty.

Jeśli masz jakieś pytania lub nadal masz problemy ze skórą, koniecznie skonsultuj się z profesjonalistą.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.