Moje najdroższe dziecko, Ty jesteś moim filarem, który mnie podtrzymuje

Moje najdroższe dziecko, Ty jesteś moim filarem, który mnie podtrzymuje
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Moje najdroższe dziecko, nigdy mnie nie opuszczaj. Nie masz pojęcia jak jesteś ważne dla mnie. Podobnie jak powietrze, którym oddycham, jesteś niezbędne, fundamentalne. Bez ciebie nie mogłabym żyć.

Moje najdroższe dziecko, jesteś tym, co mnie trzyma przy życiu każdego dnia i każdej nocy. Jesteś moim filarem. To Ty podtrzymujesz moją osobę.

“Moje najdroższe dziecko…”

Bez względu na to jaką drogę obiera mi życie, mogę zmierzyć się z tym wszystkim o ile mam Cię wspierać i podtrzymywać. Jesteś prostym powodem mojego istnienia… Co mnie rano wyrywa z łóżka… Co sprawia, że walczę. Miłość, którą mi dajesz, sprawia, że oddycham i daje mi siłę, by iść dalej.

Dzień po dniu, noc po nocy, Twoja obecność w moim życiu zachęca mnie do kontynuowania. Wiem, że mogę ufać Twoim wskazówkom. Pozwala mi wierzyć i zostawić w tyle cały strach, który jest we mnie. Nigdy nie pozwolisz mi odejść – wiem to na pewno. Zawsze będziesz trzymać moją dłoń i moje serce z całej siły, bez względu na to co się stanie.

Siła z każdym krokiem, które podejmuję

Matka trzymająca swoje dziecko w górze

Moje najdroższe dziecko, jesteś siłą, która sprawia, że twardo stąpam po ziemi. Z tobą po mojej stronie, nie da się zgubić drogi. Każdy krok, który podejmuję dzięki Tobie, jest krokiem naprzód, nawet gdy popełniam błędy, ponieważ kiedy tak się stanie, uczę się przez doświadczenie. Kiedy trafiam na znak, jesteś mentorem mojego sukcesu.

Z każdym krokiem uczysz mnie czegoś nowego. Byłbyś zaskoczony tym ile muszę się od Ciebie nauczyć. Każdy błąd jest szansą na rozwój. Wszystkie są wyryte w mojej pamięci i sumieniu. Najważniejsze, że wracam… I wiem, że kiedy to zrobię, zawsze będziesz tam.

Jesteś powodem dla którego wstaję i walczę dalej. Nie ma znaczenia ile razy upadam. Liczy się to, że mam najlepszego towarzysza u boku, aby pomóc mi z powrotem stanąć na nogi. Dajesz mi start, którego potrzebuję. Za każdym razem, gdy osiągnę cel chcę Ci podziękować za okazane wsparcie. Jesteś motorem wszystkiego, co robię.

Twoja obecność w moim życiu sprawia, że czuję się niezwyciężona; zdolna do niemożliwego. Jesteś przykładem siły, odwagi i uczciwości. Czysty, niewinny, szczery – jesteś powiewem świeżego powietrza. Wszystkim co dobre na świecie i wiele więcej. Wierzę w Twój uśmiech i w Ciebie. A kiedy patrzę na Ciebie mogę też wierzyć w siebie.

Mój filar siły

Jesteś dla mnie więcej niż inspiracją, jesteś filarem siły. Podstawą, na której decyduję się zbudować swoje życie. Moja przyszłość i moje największe przeznaczenie. Jesteś główną postacią w najpiękniejszej niekończącej się bajce. Królewskim spadkobiercą każdego pałacu w moim sercu.

Moja miłość, jesteś przewodnikiem, który sprawia, że moja ścieżka jest prosta. Jesteś kompasem, który pokazuje mi, w którą stronę pójść, instrukcję, która mówi mi, jakie kroki podjąć. Światło promieniuje od Ciebie, moje słońce. Jesteś moim źródłem energii. Moje życie się przelewa, moje nadzieje są odnawiane. Mam nową pasję do życia, dzięki Tobie.

Jesteś najszlachetniejszą istotą z najczystszym sercem, która weszła w moje życie. Zaatakowałeś mój świat, by mnie zatrzymać, wziąć moją rękę i powstrzymać mnie przed upadkiem w otchłań. Właściwie to Ty mnie wychowujesz. Zabierasz mnie na najwyższy szczyt. A kiedy patrzę w dół, widzę, że moje marzenia się spełniły.

Matka z dzieckiem ogląda księżyc

Z tych wszystkich powodów, moje ukochane dziecko, jesteś wszystkim, o czym marzyłam. I wiele więcej. Stałeś się źródłem mojego szczęścia i wszystkim dla czego żyję.

Jesteś najsłodszą pieszczotą mojej duszy, światłem, które oświetla moje największe moce. Odkąd cię zobaczyłam po raz pierwszy, mogę zaufać własnej sile i umiejętnościom.

Dziękuję, moje najdroższe dziecko, za nauczenie mnie jak żyć. Dziękuję za bycie filarem siły, który podtrzymuje mnie każdego dnia. Bez wątpienia jesteś wszystkim, czego potrzebuję, aby stawić czoła reszcie mojego życia w najlepszy możliwy sposób. Moja siła, mój motor, moje wszystko…


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.