Książki o nauce dla dzieci: 4 świetne pozycje

Książki o nauce dla dzieci: 4 świetne pozycje
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 10 maja, 2020

Nauka często niezwykle fascynuje dzieci. Właśnie dlatego jesteśmy pewni, że książki o nauce dla dzieci spodobają się Twojemu maluchowi, a przy okazji pozwolą im rozwinąć wyobraźnię oraz ciekawość.

Nauka to jeden z tematów, który zaczyna fascynować maluchy wychodzące z okresu dzieciństwa. Książki o nauce dla dzieci pomogą im rozwinąć wyobraźnię i otworzą oczy na fascynujące fakty o świecie, który je otacza.

Dzieciom spodoba się nie tylko czytanie książek, ale również oglądanie atrakcyjnych ilustracji.

Książki o nauce dla dzieci poruszają bardzo także szeroki zakres tematów. Mogą na przykład traktować o przestrzeni, odkryciach, naturze, chemii, itp. W dzisiejszym artykule przedstawimy powszechnie lubiane książki o nauce dla dzieci, które spodobają się również całej rodzinie.

Doskonałe książki o nauce dla dzieci

1. Cudowne eksperymenty George’a

Autor tej książki, Roald Dahl, to jeden z najbardziej rozpoznawanych pisarzy książek dziecięcych na świecie. Zyskał sławę pisząc takie książki jak Matylda czy James i ogromna brzoskwinia. 

Cudowne eksperymenty George’a to książka zainspirowana inną z cudownych książek Dahla, Cudowne lekarstwo George’a .

W pierwszej książce główny bohater, George Kranky, wymyśla plan, aby zemścić się na swojej babci, która jest apodyktyczna i niemiła. Wymyśla nowe lekarstwo, na które podmienia przyjmowane przez nią leki i sprawia, że znika.

Maluchy trzymające książki o nauce dla dzieci
W drugiej książce zamieszczono szczegółowy opis eksperymentów, które dzieci mogą wykonywać w domu z pomocą rodziców. Każdy z nich wymaga użycia prostych przedmiotów, które znajdują się w każdym domu.

Nie martw się, żaden z eksperymentów nie sprawi, że ich dziadkowie znikną. Takie rzeczy potrafi tylko George!

Ta książka została stworzona dla dzieci w wieku od 9 do 12 roku życia, które będą podekscytowane na myśl o przeprowadzeniu własnych eksperymentów w kilku prostych krokach.

2. Profesor Astrokot, seria książek o nauce dla dzieci

Profesor Astrokot to niesamowita seria książek napisana przez dr. Dominica Wallimana z ilustracjami autorstwa Bena Newmana. Jeśli masz dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 7 roku życia, powinnaś się nimi zainteresować.

W każdej z książek koci geniusz odkrywa inne zagadnienie, na przykład układ słoneczny, atomy i ciało człowieka. Jeden z najnowszych tomów, wydany we wrześniu 2018 r., jest o statkach kosmicznych. Z kolei w sierpniu 2019 r. dzieci mogły zanurzyć się razem z Astrokotem w świecie spoglądania na gwiazdy.

Książki o nauce dla dzieci z ilustracjami

3. Wielka księga robali

Książki z ilustracjami to jeden z najlepszych sposobów na umożliwienie dzieciom jednoczesnego czytania i oglądania. Każda strona Wielkiej księgi robali Yuvala Zommera pokazuje, że świat jest pełen fascynujących i mało znanych owadów.

Dzieci czytające książki na dachu

Ta ogromna książka, jak sama nazwa wskazuje, pomoże maluszkom odkryć niesamowite fakty o ogromnej liczbie owadów. Z pewnością każda strona zachwycie zarówno Ciebie, jak i Twoje dziecko. Dodaj ten tytuł do swojej kolekcji, jeśli Twój maluszek ma 7 lub 8 lat.

Poza tym, jeśli Twoje dziecko lubi takie książki, być może zainteresują je również inne pozycje z tej samej kolekcji. Wielka księga bestii porusza temat dzikich zwierząt, zaś Wielka księga błękitu jest o zwierzętach żyjących w morzu.

4. 100 Steps for Science: Why it works and how it happened

To jeden z najwspanialszych albumów naukowych dla dzieci autorstwa Lisy Jane Gillespie z ilustracjami Yakai Du. Książka pozwala dzieciom dowiedzieć się więcej na temat postępów w nauce na przestrzeni całej historii ludzkości.

Dzieci, które ją przeczytają, zrozumieją jak wiele lat temu wyglądała nauka i w jaki sposób się zmieniła. To doskonała lektura dla maluchów w wieku od 2 do 5 lat.

Skoro już wiesz, jakie książki nadają się dla dzieci, wybierz te, które przypadną do gustu Twojemu maluchowi i przygotuj się na parę godzin spędzonych ta ciekawej i przyjemnej lekturze. Wybierz się do biblioteki, pobliskiej księgarni lub wyszukaj w Internecie świetne książki o nauce dla dzieci.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.