Poznaj najlepsze atlasy dla dzieci

Poznaj najlepsze atlasy dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia, 2021

Atlasy dla dzieci to świetny sposób, aby maluchy nauczyły się odkrywać nowe rzeczy. Przeczytaj dzisiejszy artykuł, aby poznać najlepsze z nich!

Atlasy dla dzieci nigdy nie wychodzą z mody i nawet w dzisiejszych czasach cieszą się popularnością pośród najmłodszych. Wiąże się to z faktem, że pozwalają dzieciom odnajdywać i odkrywać setki rzeczy, które wcześniej były im całkowicie obce.

Literatura dla dzieci została stworzona po to, aby sprawić, że dzieci będą interesowały się historiami. Ma również pobudzać w nich ciekawość związaną z odkrywaniem nowych światów oraz wspierać rozwój ich wyobraźni poprzez czytanie.

Z czasem takie opowieści zaczęły zajmować się tematami, których dzieci najbardziej pragną. Jednak istnieją określone rodzaje książek, które bez względu na upływ lat nadal przyciągają uwagę młodej publiki. Jeden z przykładów stanowią atlasy dla dzieci.

Atlasy dla dzieci: idealne narzędzia

Atlasy dla dzieci stanowią idealne narzędzie dla dorosłych i dzieci, które pozwala im wspólnie odkrywać nowe obszary świata. Co więcej, to dobry sposób na wspomaganie dziecka, które niezbyt lubi geografię. Dzięki nim nawet nie zorientuje się jak będzie się uczyło poprzez zabawę.

Poza tym to doskonałe narzędzie pozwala im odkrywać otaczający je świat i poznawać wszystkie przestrzenie, jakie mogą odwiedzić, nie ruszając się nawet ze swojej kanapy. Jesteśmy pewni, że nie ma lepszego sposobu na rozbudzenie w nich ciekawości. W dalszej części artykułu znajdziesz listę najlepszych atlasów dla dzieci.

Dziewczynki przy mapie

Najlepsze atlasy dla dzieci

My First Atlas of the World (po polsku: Mój pierwszy atlas świata) autorstwa Patricii Geis Conti

Pierwszy z atlasów dla dzieci, który znalazł się na tej liście, jest polecany dla dzieci od trzeciego roku wzwyż. Chociaż nie jest aż tak atrakcyjny pod względem estetycznym jak inne książki wymienione w tym artykule, to stanowi idealną książkę, która sprawi, że dzieci już od wczesnych lat swojego życia zyskają świadomość tego, co je otacza.

Posiada niewielkie dawki informacji, które są dostosowane do ich wieku. To książka o niewielkich rozmiarach, idealnych dla mniejszych dzieci. Pozwala im odkryć informacje o różnych kontynentach na każdej z rozkładanych kart.

Atlas miast: Podróżuj po świecie z przewodnikiem po 30 miastach autorstwa Georgii Cherry

Jak sugeruje tytuł książki, na jej stronach wyruszysz w podróż do 30 miast. Dzięki temu dzieci mogą odkryć najsłynniejsze i symboliczne budynku oraz pomniki w każdym z miast, jak również postaci historyczne, które się z nich wywodzą.

W książce znajdują się zaskakujące szczegółu, które zaciekawią osoby w każdym wieku. I nic dziwnego, skoro jest przeznaczona dla osób od 0 do 99 roku życia. To wspaniała książka dla osób, które uwielbiają podróże i przygody.

Małe dzieci odkryją w niej fantastyczne i szczegółowe ilustracje na każdej ze stron. Z kolei starsze zagłębią się w informacje i dane o każdym z miast.

Atlas del mundo (po polsku: Atlas świata) autorstwa Daniela i Alexandry Mizieliriska

Na naszej liście nie mogło zabraknąć tej klasycznej pozycji pośród atlasów dla dzieci. Daje możliwość podróżowania po 55 mapach, które pokazują 46 krajów i sześć kontynentów.

Dzieci z książkami

Staranność wyrażona w ponad 4 000 miniatur zamieszczonych na stronach tego atlasu świata sprawiła, że zdobył kilka międzynarodowych nagród, w tym Nagrodę im. Hansa Christiana Andersena.

Krótko mówiąc, to doskonała książka dla dzieci, ponieważ z pewnością zainteresują je wszystkie zawarte w niej detale. Poza tym możecie nawet czytać ją całą rodziną i wspólnie poznawać nowe miejsca.

Children’s Activity Atlas (po polsku: Dziecięcy atlas aktywności) autorstwa Jenny Slater

Dzieci uwielbiają odkrywać nowe rzeczy za każdym razem, gdy wybierają nową książkę. To sprawi, że ten atlas pobudzi ich ciekawość i poprawi ich koncentrację. Ten atlas pozwala dziecku odkrywać świat na bazie 13 map z setkami szczegółów.

W atlasie poza mapami i zawartymi na każdej z nich informacjami znajduje się ponad 250 naklejek. Twoje dziecko powinno powklejać je we właściwe miejsca, ponieważ przedstawiają one flagi, pomniki i inne elementy.

Oprócz tego w tym fantastycznym atlasie dla dzieci umieszczono również paszport, które Twoja pociecha może wypełnić swoimi informacji. Podsumowując, w książce znajdują się szczegóły, które pomogą dziecku uczyć się w prosty i zabawny sposób.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Geis, P. (2015). Mi primer atlas del mundo. Beascoa.
  • Cherry, G. (2016). Guía de ciudades. Ediciones SM.
  • VV.AA (2015) Atlas del mundo. Editorial MAEVA.
  • Slater, J. (2014). Mi gran atlas interactivo. Anaya.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.