Najlepsze seriale dla dzieci na Netflixie

Najlepsze seriale dla dzieci na Netflixie

Ostatnia aktualizacja: 24 lipca, 2020

Na Netflixie można znaleźć całe multum seriali, również dla dzieci, przez co czasami trudno jest zdecydować, co macie oglądać. W dzisiejszym artykule przedstawimy najlepsze seriale dla dzieci na Netflixie.

Netflix to obecnie największa platforma streamingowa z filmami i serialami na życzenie. W jej obszernym katalogu znajduje się wiele ciekawych opcji dla każdej osoby w rodzinie, nawet dla jej najmłodszych członków. Dlatego też warto jest poznać najlepsze seriale dla dzieci na Netflixie.

Seriale telewizyjne stanowią wspaniały sposób na przyjemne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Poza tym, jeśli masz w domu Netflixa, możesz cieszyć się jeszcze większymi zaletami i możliwościami.

Zalety seriali dla dzieci na Netflixie

Netflix niesie ze sobą wiele korzyści, których nie mają obecne kanały telewizyjne. Oto kilka z największych zalet tego serwisu:

Wybór z menu

Z pewnością słyszałaś kiedyś lub sama wypowiadałaś następujące stwierdzenie: “Ciekawe co dzisiaj jest w telewizji”. W przypadku standardowej telewizji zazwyczaj musisz oglądać to, co akurat w niej leci.

Netflix

Jednak w przypadku Netflixa jest inaczej. Masz mnóstwo najróżniejszych opcji spośród których możesz wybierać to, co Cię interesuje. Wszystkie filmy i seriale możesz dobierać pod kątem wieku lub gatunku.

Nie trzymaj się sztywno reguł

Kolejna zaleta tej platformy to fakt, że możesz wybrać moment, w którym chcesz coś na niej oglądać. Dzięki temu nie będziesz musiała trzymać dzieci po nocy, aby dokończyć serial. Poza tym nie będziesz musiała męczyć się z tym, że nie chcą uciąć sobie drzemki, bo właśnie leci ich ulubiony serial.

Możliwość ściągania

Dzięki możliwości ściągnięcia epizodów seriali dostępnych nie Netflixie nie przegapisz ani jednego odcinka. Poza tym możesz oglądać je wszędzie, na każdym urządzeniu, bez konieczności posiadania dostępu do Internetu.

Najlepsze seriale dla dzieci Netflix

Skoro znasz już kilka zalet tej platformy i wiesz, że oferuje wiele opcji, przedstawimy najlepsze seriale dla dzieci dostępne na Netflixie, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu maluchowi.

Poza tym polecamy zapoznanie się z polecanymi tytułami wymienionymi na stronie głównej Netflixa. Kiedy już obejrzysz kilka seriali na tej platformie, algorytmy zaproponują Ci inne tytuły, podobne do już obejrzanych, które mogą przypaść Ci do gustu.

1. Dzieciaki Straszaki

Dzieciaki Straszaki to obecnie jeden z najlepszych seriali dla dzieci na Netflixie. To zabawna historia o codziennym życiu najpotężniejszych potworów na świecie, które chodzą do szkoły dla potworów.

Ten serial jest polecany dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat. Uczy je panowania nad swoimi emocjami oraz rozwiązywania problemów. W każdym odcinku jeden z potworów ma problem, z którym musi się uporać i stawić czoła konsekwencjom płynącym z własnych działań.

Jeżeli Twoje dziecko lubi ten serial, nie wahaj się pokazać mu dwóch filmów, które stworzył Netflix ze względu na popularności tego serialu.

2. Łowcy Trolli

Łowcy Trolli to animowany serial dla dzieci od siódmego roku życia wzwyż. Stworzyło go studio DreamWorks. Jeżeli Twoje dziecko lubi filmy przygodowe, to ten serial stanie się jednym z jego ulubionych programów, gdy tylko pozna jego fabułę. Opowiada o nastolatku, który odkrywa cywilizację trolli.

To zabawna historia ze względu na zastosowane w niej dialogi. Poza tym jest pełna niesamowitych animacji, które zachwycą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Z pewnością będziecie się świetnie bawić oglądając ten serial całą rodziną.

3. Spytaj Mądroboty

To jeden z najlepszych seriali edukacyjnych Netflixa, w którym piątka małych botów odpowiada na najczęstsze pytania zadawane przez dzieci. To animowany serial, który łączy piosenki, kolory i niesamowity design. Z pewnością pokochają go wszystkie trzylatki.

4. Hotel Furchester

Wielu rodziców, którzy czytają ten artykuł i poszukuje seriali dostępnych na Netflixie, dorastało oglądając Ulicę SezamkowąHotel Furchester sprawi, że przypomnisz sobie swoje dzieciństwo.

Poza tym możesz pokazać swojemu dziecku co oglądałaś w dzieciństwie. Główną rolę w tym serialu odgrywa Elmo, który decyduje się pomóc swoim krewnym mieszkającym daleko od niego w hotelu, który prowadzą.

Ten serial dla dzieci dostępny na Netflixie zwraca uwagę na takie wartości jak współpraca, wytrwałość oraz nauka rozwiązywania problemów i radzenia sobie z nimi.

5. Planeta Ziemia: jeden z najlepszych seriali dla dzieci na Netflixie

Nie ma cienia wątpliwości, że wiele seriali dla dzieci na Netflixie zapewnia nie tylko doskonałą zabawę, ale również przemyca wartości edukacyjne. Jednak nie możemy zakończyć tego artykułu nie wspominając jednego serialu dla dzieci, który znacząco różni się od innych.

Ten serial BBC zdobył 4 nagrody Emmy. Pokazuje wspaniałą naturę i dzikie zwierzęta zamieszkujące świat, w którym żyjemy. Poza tym cały jest dostępny w HD. Jeśli Twoje dziecko uwielbia zwierzęta i świat przyrody, ten serial z pewnością je zachwyci.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Moreno García, L. (2008). La transmisión de valores en los programas infantiles. Comunicar.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.