Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie

Kto powiedział, że nie można udekorować pokoju dziecka na Boże Narodzenie? Z naszymi propozycjami sprawisz, że świąteczna atmosfera zagości w każdym zakątku Twojego domu.
Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2019

W miarę jak zbliża się Boże Narodzenie coraz częściej zastanawiamy się, w jaki sposób zabrać świąteczną atmosferę do każdego zakątka domu tak, żeby nie ograniczyła się tylko do przedpokoju czy pokoju gościnnego. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ze świąt najbardziej cieszą się zawsze nasi najmłodsi. Dlatego właśnie dzisiaj opowiemy Ci jak może wyglądać dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie. Być może nasze pomysły Ci się spodobają. Masz ochotę przeczytać?

Po pierwsze musisz wiedzieć, że dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie to znacznie więcej niż tylko kolor czerwony, zielony, biały i całe mnóstwo świecidełek. Masz ogromne pole do popisu i możesz dostosować dekoracje do gustu własnego i Twojego dziecka.

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie – wskazówki

Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości – Boże Narodzenie jest jednym z ulubionych świąt dzieci. Czekają na to przez cały rok i bardzo cieszą się dekorując dom, ubierając drzewko bożonarodzeniowe i uczestnicząc w przygotowaniach. Skoro jest to dla najmłodszych źródłem tak wielkiej radości, dlaczego nie zdecydować się na dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie?

Kalendarz adwentowy

Dzieci uwielbiają kalendarz adwentowy! Według tradycji jest to seria 24 małych upominków wręczanych codziennie rozpoczynając od 1 grudnia. Może to być słodycz, jakiś detal, mała zabawka, cokolwiek, co sprawi dziecku radość. Są też zagadki, historyjki lub krótkie opowiastki. Popuść wodze fantazji i nie ulegaj złudzeniu, że chodzi o przedmioty. Dziecko ucieszy się z każdego detalu, chodzi o uwagę i miłość.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz też artykuł: Dzieci uwielbiają dinozaury: skąd ta miłość?

Białe światełka

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie koniecznie musi obejmować światełka. Niech w domu nigdy nie zabraknie pięknego oświetlenia! Jasne światełka Bożonarodzeniowe roztoczą piękną, świąteczną atmosferę w pokoju dziecka. Możesz umieścić je na ścianie, na wezgłowiu łóżeczka dziecka lub w każdym innym miejscu.

Pięknie wyglądają również światełka powieszone na półkach, na których stoją ulubione książki dziecka… Nie ograniczaj się, zaprojektuj pokój dziecka tak jak chcesz.

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie – zwierzęta

Dzieci uwielbiają zwierzęta każdego typu. Zadbaj o pluszaki, poduszki i figurki z motywem zwierząt, najlepiej z zimową atmosferą. Renifery, sarenki, niedźwiedzie polarne – wszystkie one pomogą udekorować pokój w piękny sposób.

Dziecko rozpakowuje prezent

Girlanda z użyciem form do ciastek

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie może obejmować również ozdobne girlandy. Możesz powiesić je wzdłuż ścian. Doskonałym pomysłem jest własnoręczne zaprojektowanie ich i wykonanie wspólnie z rodziną w wolnym czasie.

Możesz wykorzystać foremki do ciastek wieszając je na drzewku lub wycinając kształty z kolorowego papieru lub materiału. Wykorzystaj cokolwiek Ci przyjdzie do głowy. Nie wahaj się również pozostawić inicjatywy dziecku.

Drzewko z zawieszonymi kartkami bożonarodzeniowymi

Bardzo prawdopodobne, że w tym okresie otrzymasz liczne kartki Bożonarodzeniowe i życzenia. To bardzo miłe mieć je w zasięgu wzroku – zwłaszcza jeśli są od rodziny lub przyjaciół. Zamiast chować je w szufladzie, wykorzystaj je do przyozdobienia pokoju dziecka.

Możesz ustawić je w formie wystawki na półce bądź powiesić je na drzewku Bożonarodzeniowym. Jeżeli uważasz, że kartka jest wyjątkowo piękna, nie wahaj się oprawić ją w ramkę i powiesić na ścianie.

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie – wieniec

Powieś świąteczny wieniec na drzwiach sypialni dziecka. To kolejny element świątecznego wystroju, który możecie wykonać wspólnie. W internecie znajdziesz całe mnóstwo pomysłów na kreatywne wieńce wykonane własnoręcznie. To doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego.

“Cudownie by było móc schować świąteczną atmosferę w słoiki i otwierać po jednym każdego miesiąca”

-Harland Miller-

Buty i skarpetki na prezenty

Wyglądają przepięknie na kominku. Ale nawet jeśli nie masz w domu kominka, możesz przystroić nimi pokój swojego dziecka. Wybierz duże buty o prostym projekcie, żeby stanowiły ozdobę a nie przeszkodę.

Pościel

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie może obejmować również pościel i wystrój łóżka. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli pościeli i poszewek wypełnionych zimową, świąteczną atmosferą.

Ozdoby na ściany

Przyklej na ściany naklejki i pianki w postaci drzewek, gwiazdek czy bałwanków. Efekt przywodzi na myśl przytulny zimowy wystrój i roztacza dookoła świąteczną atmosferę. Możesz zdecydować się na zdjęcie ozdób ze ścian nawet dopiero w następnej porze roku.

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie

Dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie – samodzielnie przygotowane pudełka prezentowe

Zimowe, długie wieczory są doskonałym czasem na artystyczne zajęcia. Dlatego dobrym pomysłem jest zawijanie pustych pudełek w ozdobny papier tak, by przypominały prezenty. Pięknie przystroją one pokój dziecka i nastroją go odpowiednio na wigilijny wieczór.

Jak widzisz, dekorowanie pokoju dziecka na Boże Narodzenie może przyjąć najrozmaitsze formy. Dlatego nawet proste pomysły mogą nadać pomieszczeniu pięknego charakteru i przyczynić się do roztoczenia w domu świątecznej atmosfery. Wykorzystaj ten moment na tworzenie niezapomnianych chwil razem z Twoimi najbliższymi.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.