Prezenty dobroczynne pozwalają dać komuś szczęście!

Prezenty dobroczynne stały się bardzo oryginalnym sposobem na zaskoczenie najbardziej kochanych przez nas osób. Jednocześnie dajemy podarunek i delikatnie zachęcamy obdarowanego do postępowania zgodnie z wyznawanymi ideami.
Prezenty dobroczynne pozwalają dać komuś szczęście!

Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca, 2021

Z różnych specjalnych okazji uwielbiamy zaskakiwać tych, których kochamy najbardziej, prezentami, które napełniają ich radością i pozwalają zrozumieć, ile dla nas znaczą. Ale co powiesz na przyczynienie się do dobrej sprawy w tym samym czasie? Prezenty dobroczynne to bez wątpienia świetna opcja.

Nie tylko przyniesiemy uśmiech ludziom, którzy są dla nas najważniejsi, ale także zrobimy co w naszej mocy, aby pomóc tym wszystkim, którzy najbardziej tego potrzebują, przyczynić się do dobrej sprawy lub po prostu sprawić, by planeta stała się lepszym miejscem do życia.

Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł, aby poznać kilka pomysłów na prezenty dobroczynne, które naprawdę zrobią różnicę.

Po co dawać komuś prezenty dobroczynne?

Na przykład dlatego, że chcemy kogoś zaskoczyć, bo jest coś do uczczenia, czy też dlatego, że chcemy upamiętnić ważną datę, kiedy wręczamy taki prezent. W każdym razie chcemy przede wszystkim sprawić, by druga osoba poczuła się wyjątkowo.

Kiedy jednak decydujemy się wręczać prezenty dobroczynne (czasami nazywane prezentami solidarnościowymi), a także sprawiamy, że obdarowany jest bardzo szczęśliwy, przyczyniamy się również do ważnej dla nas sprawy.

Może to polegać na przykład na wspieraniu praw kobiet, pomaganiu środowisku, przyczynianiu się do badań nad chorobami, zapewnianiu dostępu do edukacji mniej rozwiniętym społecznościom lub też wielu innych godnych uwagi celach.

Sama nazwa „prezenty dobroczynne” może nie brzmi zbyt atrakcyjnie, ale pod tym niezbyt zachęcającym określeniem kryją się naprawdę istotne, cenne i godne uwagi rzeczy!

prezenty dobroczynne – kilka pomysłów

Kiedy dokonujemy zakupu, pieniądze, które płacimy, stają się źródłem finansowania dla społeczności i projektów, które potrzebują dodatkowej pomocy. Dlatego też prezenty dobroczynne stały się wyjątkową i niepowtarzalną opcją, którą powinniśmy wziąć pod uwagę, gdy chcemy zrobić niespodziankę naszym bliskim.

Dziecko daje prezent

Spójrz więc na nasze pomysły, a jesteśmy pewni, że znajdziesz sprawę, którą zechcesz wesprzeć.

Dla naszych najmłodszych

Fundacja Coconut Water zajmuje się międzynarodową współpracą, świadomością i edukacją na rzecz rozwoju na Madagaskarze, w Kambodży i w Hiszpanii. Działa w trzech podstawowych obszarach: edukacji, zdrowia i środowiska. A swoją pracę wykonuje w ramach różnych projektów w tych trzech krajach.

Jeśli zajrzysz do sklepu internetowego tej fundacji, znajdziesz w nim wiele ciekawych prezentów na każdy gust. Wybraliśmy kilka z nich, które naprawdę przykuły naszą uwagę.

  • Rowery aluminiowe. To naprawdę piękne przedmioty. Te rowery są produkowane przez malgaskich rzemieślników z przetworzonych puszek aluminiowych.
  • Piłki z materiałów z recyklingu. Są to piłki, które naprawdę pomagają chronić środowisko. Zostały wyprodukowane z lin i plastikowych toreb z recyklingu. Co najważniejsze, wzmacniają pozycję wielu pokrzywdzonych kobiet, jako że to właśnie ręce kobiet tworzą te piłki.
  • Haftowane etui. Sztuka haftu ręcznego jest szeroko rozpowszechniona wśród mieszkańców Madagaskaru. Używają go oni głównie do ozdabiania lub robienia ubrań, prześcieradeł i ręczników. Większość użytego materiału jest pochodzenia lokalnego.

Z pewnością słyszałeś o Amnesty International, czyli organizacji, która broni praw ludzi na całym świecie. Na ich stronie internetowej można znaleźć wiele sposobów na nawiązanie współpracy, a także wiele artykułów na sprzedaż. Wybraliśmy kilka produktów, aby dać Ci przedsmak tego, co jest w ofercie tej organizacji.

  • Puszka na wodę. Ma nadruk dzieła zatytułowanej El Abrazo („Uścisk”), stworzonego przez Juana Genovésa. To butelka wody o pojemności ok. pPół litra, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Idealnie nadaje się na siłownię, w góry lub na plażę.
  • Feministyczne T-shirty. Znajdziesz tu również kilka wzorów T-shirtów z motywami, które wspierają kobiety. Są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach.

Coś dla domu

Dla miłośników zwierząt istnieje wiele sklepów internetowych o różnym asortymencie. My zalecamy sprawdzenie tych, które są dostępne na naszym rynku. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by rzucić także okiem na zagraniczne sklepy.

Prezent

Wybraliśmy jeden, który mieści się w Hiszpanii – Fundację Doradztwa i Działania w Obronie Zwierząt (oryg. Fundación para el Asesoramiento y Acción en Defensa de los Animales – FAADA). Jej celem jest zagwarantowanie praw zwierząt. Fundacja dąży do tego celu poprzez środki społeczne, prawne i edukacyjne.

Oto kilka interesujących artykułów charytatywnych, które ma ona do zaoferowania w swoim sklepie:

  • Kubki designerskie. Wszystkie kubki w sklepie internetowym mają piękne rysunki autorstwa Rogera Olmosa. Znajdziesz tutaj naprawdę wyjątkowe produkty, idealne do picia herbaty lub kawy, a jednocześnie pomożesz potrzebującym zwierzętom.
  • Fartuszki. Jeśli chcesz sprawić prezent komuś, kto lubi gotować, z pewnością pokochasz dostępne tutaj zabawne fartuchy.

Krótko mówiąc, prezenty dobroczynne stały się bardzo oryginalnym pomysłem, jeśli chodzi o zaskakiwanie tych, których kochamy najbardziej. Kiedy pokażemy tej osobie, ile dla nas znaczy, będziemy to samo postępować wobec potrzebujących ludzi lub zwierząt na całym świecie w tym samym czasie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.