Rowerek trójkołowy z pieluszek: jak go wykonać?

Rowerek trójkołowy z pieluszek: jak go wykonać?

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca, 2019

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wykonać rowerek trójkołowy z pieluszek, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej opiszemy cały proces krok po kroku.

Rowerek trójkołowy z pieluszek to ciekawa zabawka, idealna na powitanie nowego członka rodziny. To bardzo ekonomiczny, spersonalizowany i oryginalny prezent.

Dlatego jeśli chcesz stworzyć coś niezapomnianego, co pomoże Ci świętować narodziny najmłodszego potomka, możesz postawić na kreatywność. Stwórz niesamowity, ręcznie wykonany rowerek trójkołowy z pieluszek.

Na samym początku proces twórczy może wydawać Ci się skomplikowany, ale tak naprawdę jest dość prosty. Wystarczy, że będziesz postępowała zgodnie z naszymi wytycznymi, które zamieściliśmy poniżej.

Jak zrobić samodzielnie rowerek trójkołowy z pieluszek?

Materiały

Oto materiały, których będziesz potrzebowała do wykonania trójkołowego rowerka z pieluszek:

 • 2 butelki
 • 1 para skarpetek
 • Od 2 do 4 gumek recepturek
 • 2 kocyki dla niemowlęcia
 • 2 śliniaczki
 • 72 pieluszki
 • 1 forma na ciasto
 • 1 pusta papierowa rolka po ręcznikach papierowych
 • Gumki recepturki
 • Taśma klejąca dwustronna
 • Ozdobna wstążka (opcjonalnie)

Kroki

1. Wykonanie kółek

Na samym początku stwórz kółka rowerka trójkołowego. Aby je wykonać, umieść 24 pieluszki w formie na ciasto. Potem ułóż krawędzie pieluszek w taki sposób, by tworzyły równomiernie rozłożoną spiralę. Przyklej rolkę po ręcznikach papierowych na środku spirali. Będzie doskonałym znacznikiem.

Następnie umieść gumkę wokół spirali, aby pomóc jej zachować kształt. Gdy skończysz powtórz cały proces jeszcze dwa razy, póki nie uzyskasz trzech kółek. Jednak w przypadku pozostałych dwóch kółek nie używaj papierowej rolki.

2. Przyczepianie kółek

Owiń wstążkę wokół każdego kółka, aby ukryć gumkę recepturkę. Przymocuj końcówki wstążki małą kroplą mocnego kleju. Upewnij się, że sklejasz jedynie wstążkę, a nie pieluszki. Włóż tubę po ręcznikach papierowych w otwór w jednym z kółek.

Pieluchy wielorazowe

Pamiętaj, że musisz połączyć ze sobą dwa tylne kółka. Aby tego dokonać, umieść każde z nich na przeciwległym końcu rolki po ręcznikach, w taki sposób, by jej końce chowały się w środku kółek. Trzecie kółko umieść w przestrzeni między tylnymi kółkami.

3. Wiązanie kółek

Weź kocyk i złóż go na pół po przekątnej. Następnie zwiń go w rolkę. Przewlecz go przez rolkę po ręcznikach papierowych, a potem przez przednie koło, aby połączyć wszystkie trzy kółka. Zwiąż końcówki kocyka gumką recepturką.

4. Tworzenie siodełka

Zwiń jeszcze cztery pieluszki i zwiąż je gumką recepturką. Ukryj gumkę pod wstążką i umieść tak ułożone pieluszki między dwoma tylnymi kółkami, mocując je za pomocą wstążki. Weź butelkę i ułóż ją na siodełku.

5. Wykonanie przedniego błotnika

Teraz nadszedł czas, by wykonać przedni błotnik. Weź drugą butelkę i  umieść ją z przodu kółka w taki sposób, by jej góra była skierowana do tyłu. Będzie imitowała przedni reflektor.

6. Stworzenie kierownicy

Weź drugi kocyk dziecięcy i złóż go na pół po przekątnej. Zwiń go w rolkę zaczynając od jednego końca i zwiąż każdy koniec osobno oraz środek przy pomocy gumek, aby rolka się nie rozwinęła.

Umiejętności motoryczne - jazda na rowerze

Przewlecz kocyk przez otwór w przednim kółku w taki sposób, by kółko znalazło się dokładnie po środku, a z każdej strony została taka sama długość kocyka.

Następnie unieś końce kocyka do góry i przymocuj je nad górną butelką używając gumki recepturki. Potem ułóż końcówki w taki sposób, by były wygięte pod kątem 45 stopni. Dzięki temu będą przypominały rączki. Nie zapomnij nałożyć skarpetek na końce “kierownicy”.

7. Końcowe poprawki

Teraz nadszedł czas na dokonanie ostatnich poprawek. Na rowerku możesz umieścić pluszową zabawkę. Jeśli chcesz, możesz użyć taśmy klejącej dwustronnej, aby przyczepić rączki zwierzaka do kierownicy. Możesz także wypełnić pustą rolkę po ręcznikach większą liczbą skarpetek dla dziecka.

Jak sama widzisz, rowerek trójkołowy z pieluszek to prosty, a zarazem efektowny prezent. Aby go wykonać musisz jedynie zgromadzić potrzebne materiały. Z pewnością przypadnie do gustu przyszłej mamie!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.