Koronawirus: wskazówki dla rodziców podczas kwarantanny

W tych dniach przymusowego odosobnienia ważne jest to, aby rodziny przestrzegały pewnych codziennych wskazówek pozwalających uczynić wiele rzeczy bardziej znośnymi. Dzisiaj podzielimy się przydatnymi wskazówkami dla rodziców podczas kwarantanny, której powodem jest koronawirus!
Koronawirus: wskazówki dla rodziców podczas kwarantanny
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Tysiące ludzi łapie tego wirusa codziennie, ponieważ nie podejmują niezbędnych środków ostrożności. Ponadto setki chorych umierają co kilka dni. W rzeczywistości problem ten zaczął pojawiać się na całym świecie. Teraz koronawirus stał się prawdziwym utrapieniem, które powoduje wiele udręki, dyskomfortu, zmartwień i samotności.

To własnie koronawirus doprowadził do tego, że wreszcie ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z tego, co tak naprawdę liczy się w życiu. Są to mianowicie dwie rzeczy. Rodzina i zdrowie. Nic nie może być ważniejsze. Dlatego musimy codziennie uważać, aby cieszyć się każdą chwilą i żyć tak szczęśliwie, jak to tylko możliwe.

Dziś chcemy zaoferować pewne wskazówki dla rodziców, którzy muszą pozostać w domu ze swoimi dziećmi w czasie odosobnienia. Jesteśmy pewni, że poniższe wskazówki pomogą Ci przetrwać nadchodzące dni.

Koronawirus: wytyczne dla rodziców przebywających z dziećmi podczas kwarantanny

W tych dniach przymusowego odosobnienia ważne jest to, aby rodziny przestrzegały pewnych codziennych wskazówek pozwalających uczynić wiele rzeczy bardziej znośnymi. Dzisiaj podzielimy się przydatnymi wskazówkami dla rodziców podczas kwarantanny, której powodem jest koronawirus!

Przede wszystkim jedna rzecz, która jest absolutnie niezbędna podczas pobytu w domu z dziećmi. Jest nią sprawdzona i niezawodna rutyna dnia codziennego. Dzieci muszą wiedzieć, że ich dni będą zorganizowane, ponieważ pomoże im to uporządkować ich własne umysły.

Odpowiednie procedury można włączyć do codziennych harmonogramów razem z pomocą samych dzieci. Szczególnie nasze starsze pociechy mogą same zaprojektować plan dnia, z pomocą rodziców.

Schemat koronawirusa

W przypadku młodszych dzieci rodzice mogą pomóc im w codziennej rutynie przy użyciu rysunków, aby dzieci mogły zrozumieć, co się wydarzy w każdej chwili. Dzieci mogą nawet same rysować odpowiednie schematy postępowania.

Na przykład rano dzieci powinny starać się, o ile to rzecz jasna możliwe możliwe, przestrzegać normalnego harmonogramu tak, jak gdyby były w szkole. Oznacza to naukę i odrabianie zadań domowych, które szkoła wysyła im w godzinach szkolnych. Co więcej, powinny także ustalić sobie czas na śniadanie, obiad, odpoczynek itp.

Wstawanie z łóżka wcześnie rano

Kiedy dzieci się budzą, wyjść z łóżek i zjeść śniadanie. Następnie powinny ubrać się w wygodne ubranie i umyć zęby itp. Wtedy nadchodzi najwyższy czas, aby usiąść i odrabiać lekcje.

Jeśli chodzi o młodsze dzieci, możesz ustawić im odpowiednią procedurę na czytanie, zabawy, malowanie, taniec itp. Ważne jest, aby dostosować każdą z nich do wieku swojego dziecka, a jednocześnie do jego zainteresowań i obowiązków.

Z rana lub przed obiadem

Kiedy dzieci skończą zadania szkolne, mogą pomóc w domu w zależności od wieku i umiejętności. Obejmuje to między innymi sprzątanie pokoi, przygotowywanie gier i zabaw na popołudnie… Mogą nawet pomóc rodzicom przygotować obiad i nakryć do stołu.

Po jedzeniu

Po obiedzie jest to świetny czas dla najmłodszych członków rodziny na drzemkę. Jeśli chodzi o starsze dzieci, które nie chcą tracić czasu na spanie, mogą skorzystać z tego czasu na swoje własne zajęcia relaksacyjne.

Drzemka

Odpoczynek jest także ważny, nawet jeśli jesteś w domu przez cały dzień podczas kwarantanny spowodowanej koronawirusem.

Po południu

Popołudnie to świetny czas na granie w gry całą rodziną i ćwiczenia w domu. Warto oczywiście dostosować wszystkie rodzaje aktywności do zdolności fizycznych każdego członka rodziny. Wszyscy musicie się poruszać i spalić dodatkową energię, którą macie w sobie, a której nie możecie spożytkować na zajęcia poza domem.

Możesz także robić te wszystkie rzeczy, których normalnie nie robisz z braku czasu. Na przykład zagrajcie w wiele gier planszowych, uporządkujcie szafy, posprzątajcie lodówkę. Ale cokolwiek zrobicie, róbcie to jako rodzina.

Przed i podczas kolacji

Zarówno przed, jak i po kolacji postępujcie tak jak zawsze. Mogą to być na przykład kąpiel, wkładanie piżamy, oglądanie telewizji w celach relaksu i cieszenie się z bycia razem całą rodziną!

Pora kolacji to świetny czas na refleksję. Możesz pomyśleć o tym, co zadziałało w ciągu dnia a co możesz zrobić lepiej jutro. Myślenie o emocjach wywołanych przez Twój dzień jest dobrym sposobem na uniknięcie lęku i niepokoju. Możesz nawet zrobić dziennik (pamiętnik) rodzinnych emocji.

Po kolacji czas iść spać. Rodzice mogą skorzystać z tego spokojnego okresu dnia, aby spędzić go ze sobą. Owszem, koronawirus mocno zachwiał nasza rzeczywistością, ale ważne jest zawsze to, aby obecne okoliczności nie zniszczyły Twojego związku. To kolejny świetny czas na refleksję, spotkanie i pamiętanie, że jesteście jednością.

Wszyscy jesteśmy w tym razem. A to oznacza, że wszyscy musimy zrobić wszystko, aby zapobiec rozszerzeniu kwarantanny spowodowanej przez koronawirus. Pamiętaj, że Twoje emocje i stabilność są niezbędne, jeśli chodzi o dobre samopoczucie Twoich dzieci. Wiedza na temat tego, jak być elastycznym i dostosowywać się do aktualnych okoliczności, ma fundamentalne znaczenie.

To może Cię zainteresować ...
Jak spędzać czas ze swoimi dziećmi w trakcie epidemii koronawirusa?
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Jak spędzać czas ze swoimi dziećmi w trakcie epidemii koronawirusa?

Jak spędzać czas ze swoimi dziećmi w trakcie epidemii koronawirusa? Dziś zaprezentujemy Ci kilka pomocnych wskazówek! Warto z nich skorzystać.


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.