Makijaż dla zmęczonych mam - kilka szybkich porad

Wykonanie makijażu w ciągu kilku minut może być niemożliwe, jeśli nie opracowałaś sobie wcześniej dobrze zorganizowanej procedury. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyglądać jak najlepiej i zadbać o Twoją skórę w zaledwie kilku krokach, nie zaniedbując przy tym ani na moment jakości Twojej największej zalety: bycia matką.
Makijaż dla zmęczonych mam - kilka szybkich porad

Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia, 2020

Jedną z rzeczy, na które kobiety często narzekają, jest chroniczny wręcz brak czasu. Jest to tym bardziej przypadek, który dotyczy matek. Ale dzięki tym krótkim poradom obejmującym makijaż będziesz gotowa do wyjścia już za dosłownie kilka minut!

Wyglądanie i czucie się najlepiej jak się da, nie musi być skomplikowanym zadaniem. Nie będziesz do tego potrzebować wielu godzin wysiłku. Bo tak tak naprawdę to makijaż możesz wykonać w mgnieniu oka. Czy jesteś już gotowa na to, by dowiedzieć się, jak to zrobić?

Wykonanie makijażu w ciągu kilku minut może być niemożliwe, jeśli nie opracowałaś sobie wcześniej dobrze zorganizowanej procedury. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wyglądać jak najlepiej i zadbać o Twoją skórę w zaledwie kilku krokach, nie zaniedbując przy tym ani na moment jakości Twojej największej zalety: bycia matką. Zapraszamy do lektury!

Co potrzebujesz, by zrobić sobie makijaż w kilka minut?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby być w stanie wykonać makijaż w ciągu kilku minut, jest uporządkowanie wszystkich przyborów. Trzymaj często używane akcesoria w jednym miejscu, a te, które wykorzystujesz jedynie na specjalne okazje w innym miejscu. Zaoszczędzi Ci to dużo czasu podczas pracy nad przygotowaniem makijażu.

Twoja codzienna kosmetyczka powinna zawierać między innymi następujące przybory (oczywiście według Twoich własnych potrzeb i upodobań):

  • Podkład lub krem barwiący do twarzy.
  • Korektor pod oczy i na zmarszczki.
  • Puder rozjaśniający.
  • Róż do policzków.
  • Tusz do rzęs i eyeliner – brązowy lub czarny, w zależności od pożądanej intensywności.
  • Pomadka lub błyszczyk do ust.

Ideą zastosowania każdego z powyższych akcesoriów lub produktów jest podkreślenie atrybutów swojej urody i jednoczesne ukrycie niedoskonałości lub oznak zmęczenia. Upewnij się, że dobrze pasują one do odcienia Twojej skóry, są dobrej jakości i oferują efekt naturalnego wykończenia.

Porady dotyczące tworzenia szybkiego makijażu

Dobrze przemyślana i dopracowana rutyna może pomóc Ci wykonać makijaż idealnie i praktycznie w sposób czysto mechaniczny, bez myślenia o kolejnych etapach. Aby uzyskać ten efekt, pamiętaj po prostu o następujących wskazówkach i krokach dotyczących nakładania makijażu:

Oczyszczanie i nawilżanie skóry

Pierwszym krokiem w Twojej codziennej rutynie związanej z makijażem powinno być oczyszczenie i nawilżenie twarzy specjalnymi produktami stosownie do rodzaju Twojej skóry. Oznacza to mycie twarzy pianką lub żelem i stosowanie następnie balsamu do skóry suchej, normalnej, tłustej, wrażliwej lub mieszanej.

Dbanie o skórę

Nałóż balsam w niewielkich ilościach i pozwól skórze go wchłonąć. Oprócz zregenerowania zmęczonej skóry, ten krok zapewni Ci naturalny blask, który pomoże Ci w kolejnych krokach. Jeśli chcesz, możesz również użyć środka tonującego jako ostatniego kroku przed nałożeniem makijażu.

Ukrywanie niedoskonałości

Teraz, gdy Twoja skóra jest dobrze przygotowana, możesz zacząć nakładać makijaż właściwy. Zacznij od rozprowadzenia podkładu i korektora tak, aby ukryć wszelkie niedoskonałości skóry. Nałóż następnie korektor przed zastosowaniem kolejnego podkładu lub kremu.

Korektor występuje w różnych kolorach, w zależności od tego, co chcesz poprawić:

  • Fioletowy i różowy: do korygowania zielonkawych odcieni skóry (takich jak siniaki).
  • Zielony: pomaga zmniejszyć zaczerwienienia skóry.
  • Żółty: neutralizuje fioletowe obszary (na przykład żylaki).
  • Niebieski: koryguje żółte plamy.

Podkreślanie atrybutów swojej urody

Te cechy, które konkretne chcesz wyróżnić, będą zależeć od wykonywanych przez Ciebie codziennych czynności. Przede wszystkim możesz nałożyć odrobinę różu na swoje policzki, używając do tego celu szybkich i mocnych pociągnięć pędzlem, bez ponownego nabierania produktu.

Wybierz rodzaj, który najbardziej Ci się podoba. Może to być proszek, żel lub krem. Szukaj czegoś, co jest wysokiej jakości i działa przez cały dzień. Rozprowadź róż na górnej części swoich policzków i na skroniach. Pamiętaj, aby dobrze wtopić go w odcień swojej skóry.

Jeśli chcesz, możesz nałożyć także dodatkowo rozświetlacz na górną część policzków, czubek nosa, w pobliżu kanalików łzowych i łuku Kupidyna. Na koniec podkreśl kontur twarzy za pomocą jak najbardziej naturalnego bronzera.

Wygląd, który robi ma robić odpowiednie wrażenie

Jeśli chodzi o Twoje oczy, możesz zdecydować się na bardziej subtelne cienie i kreski lub wybrać coś bardziej odważnego. Będzie to zależeć od tego, co masz zaplanowane na ten dzień. Czarna lub brązowa kredka może zwiększyć wrażenie zmęczonych oczu.

Na koniec nie zapomnij dodać na powieki warstwy dobrze rozprowadzonego tuszu do rzęs. Pamiętaj, aby nie pozostawić żadnych grudek. Teraz na pewno będziesz mieć zmysłowy wygląd z szeroko otwartymi oczami!

Nie zapomnij o swoich ustach

Aby zakończyć szybki makijaż, nałóż odrobinę koloru lub błyszczyku na swoje usta. Możesz wybrać odcień nude, czyli neutralny, podobny do odcienia skóry lub coś nieco ciemniejszego. Możesz też wybrać coś w bardziej różowym odcieniu.

Jeśli chcesz tylko dodać trochę objętości swoim wargom, nałóż na nie odrobinę błyszczyka. Pomoże to Twoim ustom wyglądać na nieco pełniejsze. Ten sam efekt osiągniesz, używając konturówki do ust w tym samym odcieniu.

Akcesoria do makijażu

Podsumowując, nawet jeśli jesteś zmęczoną mamą, nadal możesz wyglądać lepiej niż dobrze w ciągu zaledwie kilku minut. A wszystko dzięki tym krótkim poradom na temat makijażu. Zaplanuj sobie więc dobrą rutynę oczyszczania i nawilżania skóry. A następnie pamiętaj, aby zmywać makijaż każdej nocy tuż przed pójściem do łóżka.

Twoja nowa procedura nakładania makijażu da Ci trochę więcej czasu dla samej siebie. A jednocześnie pomoże pozbyć się wrażenia marnowania czasu, które możesz odczuwać za każdym razem, gdy robisz sobie makijaż.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.