Aplikacje do ćwiczeń, które pomogą Ci zachować formę podczas ciąży

Pojawia się coraz więcej konkretnych aplikacji do ćwiczeń, które pomogą Ci zachować formę podczas ciąży. Oto kilka naszych ulubionych.
Aplikacje do ćwiczeń, które pomogą Ci zachować formę podczas ciąży
Eva Maria Rodriguez Diego

Napisane i zweryfikowane przez zawodowa pisarka i specjalista w dziedzinie wychowania fizycznego Eva Maria Rodriguez Diego.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia w celu utrzymania formy podczas ciąży są wysoce zalecane, chyba że występują jakieś problemy zdrowotne. Dobrym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji podczas ciąży są specjalne aplikacje do ćwiczeń dla ciężarnych zaprojektowanych specjalnie na ten etap życia.

Umiarkowanie intensywne ćwiczenia mogą być dobre zarówno dla matki, jak i płodu. Ponadto w wielu przypadkach mogą one złagodzić niektóre dolegliwości związane z ciążą, takie jak ból pleców i skurcze nóg.

W każdym razie przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ważne jest, aby skonsultować się z ginekologiem lub położną. Jest to wskazane zarówno w przypadku kobiet, które ćwiczyły przed ciążą, jak i tych, które zaczynają to robić w związku z nową chorobą.

Aplikacje do ćwiczeń pozwalające zachować formę podczas ciąży

Kobieta w ciąży i patrząca na swój tablet.

Dostępna jest szeroka gama i ogromna liczba aplikacji do ćwiczeń, które pomogą Ci zachować formę podczas ciąży. Wiele z nich jest darmowych, a dodatkowo oferuje bardzo obiecujące rozwiązania. Oto niektóre z najlepszych.

Kegel Training firmy Olson Applications Ltd.

Ćwiczenia mięśni Kegla są wysoce zalecane, aby zapobiec problemom dna miednicy, które mogą wynikać z ciąży i porodu.

Ta aplikacja, która ma opcje płatne, zawiera łatwe do wykonania sesje i codzienne przypomnienia, aby wzmocnić mięśnie dna miednicy bez większego wysiłku. Wszystkie sesje trwają od 30 sekund do trzech minut. Ponadto aplikację można dostosować pod kątem wizualnych, dźwiękowych lub wibracyjnych wskazówek, które będą kierować ćwiczeniami.

Ta aplikacja jest dostępna w języku angielskim i hiszpańskim na iOS i Androida.

Joga prenatalna, Down Dog

Down Dog to aplikacja do jogi z kilkoma programami, w tym specjalnie zaprojektowanym do wykonywania w czasie ciąży. Jest dostępna za darmo, ale zawiera funkcję opcjonalnych zakupów w aplikacji. To narzędzie oferuje ogólne treningi, dzięki czemu możesz zachować sprawność i elastyczność.

Pozwala również wybrać intensywność, obszar, nad którym chcesz pracować oraz czas trwania sesji. Ta aplikacja zawiera spersonalizowane procedury dla każdego trymestru ciąży, ze specjalnymi pozycjami jogi, które mogą rozciągać dolną część pleców, aby zmniejszyć nacisk.

Zawiera również specjalne ćwiczenia wzmacniające dno miednicy i dolne mięśnie ciała podczas porodu. Jest ona dostępna na iOS i Androida i można ją skonfigurować w wielu językach, w tym angielskim i niemieckim.

Trening prenatalny i poporodowy Power 20 pozwoli Ci utrzymać formę podczas ciąży

Ta aplikacja zawiera codzienne treningi przeznaczone dla kobiet w ciąży, organizowane według trymestru. Każdy trening trwa tylko 20 minut i dostosowuje się do etapu ciąży, w którym jesteś. Posiada opcję zakupów w aplikacji. Ta aplikacja jest dostępna na iOS i Androida.

Baby2Body

Jest to kompleksowa aplikacja z pomysłami na ćwiczenia, praktykami medytacyjnymi i przepisami do wykorzystania w czasie ciąży. Zawiera również programy i ćwiczenia, które możesz wypróbować po porodzie. Zawiera kilka bezpłatnych funkcji, chociaż subskrypcja premium oferuje bardziej spersonalizowane treningi, medytacje i artykuły napisane przez ekspertów.

Ta aplikacja jest dostępna tylko w języku angielskim na iOS i Androida. Możesz przetestować aplikację za darmo przez tygodniowy okres próbny.

Aaptiv: Fitness for Everyone

Aplikacja Aaptiv: Fitness for Everyone, zawiera program ćwiczeń ciążowych o nazwie Move Through Maternity. Obejmuje on treningi w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Są też ćwiczenia do wykonania po porodzie.

Program obejmuje wiele formatów ćwiczeń, różnych trenerów i metody treningowe. Wykorzystuje charakterystyczny osobisty styl coachingu jeden na jednego, aby zapewnić dodatkową motywację do zachowania zdrowia i siły podczas ciąży.

Program obejmuje ćwiczenia, które możesz bezpiecznie i skutecznie wykonywać w drugim i trzecim trymestrze ciąży po tym 27-tygodniowym programie, zaczynając od 13. tygodnia i kończąc w 40. tygodniu. Każdy tydzień oferuje trzy treningi w aplikacji, które obejmują kombinację ćwiczeń cardio i ćwiczenia siłowe.

Kobieta w ciąży ćwicząca na macie.

Program ten jest dostępny tylko w języku angielskim na iOS i Androida.

Jeśli chodzi o pozostałe aplikacje do ćwiczeń pozwalające zachować formę podczas ciąży…

I na koniec, musimy pamiętać, jak ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu ćwiczeń. Ponadto kobiety w ciąży, które wcześniej nie ćwiczyły lub mają do czynienia z nowym rodzajem ćwiczeń, powinny zasięgnąć profesjonalnej porady, aby wykonać je prawidłowo.

Nigdy nie trać z oczu faktu, że ćwiczenia sugerowane przez różne aplikacje są potencjalnie odpowiednie, ale to nie znaczy, że nie mogą być szkodliwe. Nie ze względu na samo ćwiczenie, ale ze względu na sposób, w jaki je wykonujesz. Źle wykonane ćwiczenie może być nawet niebezpieczne.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.