Uczesania dla zabieganych mam - 8 propozycji

Czerpanie radości z macierzyństwa i jednocześnie dbanie o swój wygląd,\ może czasami wydawać się misją niemożliwą do wykonania. Na szczęście, w dzisiejszych czasach, mamy mają wiele opcji, które pozwalają im utrzymać ładny wygląd poświęcając na to stosunkowo niewiele czasu.
Uczesania dla zabieganych mam - 8 propozycji

Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia, 2018

W tym artykule chcemy zaprezentować Ci proste i eleganckie uczesania dla zabieganych mam.

To normalne, że chcemy wyglądać dobrze gdziekolwiek jesteśmy. Ale gdy mamy małe dziecko pod opieką, czas przeznaczony dla nas wydaje się znikać gdzieś w przestworzach. Każda kobieta ma swój indywidualny styl. Zarówno krótkie, jak i długie włosy mają swoje zalety, ale także i wady, gdy chodzi o ich układanie.

Jakiekolwiek masz preferencje, na pewno pokochasz prezentowane przez nas uczesania dla zabieganych mam.

4 proste uczesania dla zabieganych mam z krótkimi włosami

Warkocz dla zabieganych mam

1. Warkocze

Warkocze są zawsze wspaniałym pomysłem, gdy się spieszysz. Istnieje wiele wariacji, które możesz wykorzystać. Możesz spleść włosy do tyłu lub na bok.

Możesz również zapleść dwa warkocze, po jednym z każdej strony. Jeśli masz zdolności manualne, możesz wykonać warkocz dobierany, tak zwany splot francuski.

Inna wersją jest stworzenie małego warkocza dobieranego na jedną stronę, wyłącznie z włosów znad czoła. Przy okazji jest to dobry sposób na to, by włosy nie zasłaniały Ci twarzy.

Możesz spiąć końce warkocza nad uchem wsuwkami. Resztę włosów pozostaw spuszczone ku dołowi lub zaczesz je w kucyk lub kok, dla bardziej ponętnego (i praktycznego) wyglądu.

Jeśli chcesz wyglądać zachwycająco, spróbuj warkoczy księżniczek. Z jednej warstwy włosów okalających Twój kontur, stwórz dwa małe warkocze, po jednym z każdej strony. Połącz je z tyłu głowy, tworząc jeden wspólny splot. Resztę włosów pozostaw luzem.

Nieważne w jaki sposób spleciesz swoje włosy, stworzysz świeży i naturalny wygląd.

2. Obcięcie na kształt boba

To eleganckie uczesanie jest popularne wśród celebrytów. Jest idealne dla mam z prostymi, gładkimi włosami, chociaż nadaje sie też dla mam o kręconych włosach.

To styl, w którym włosy ścięte są mocniej z tyłu, a z przodu pozostawione dłuższe, zwykle do policzków.

Idealnie pasuje on do grzywki obciętej tuż nad brwiami. Ale prezentuje się równie dobrze i bez niej.

3. W stylu pixie

Ten styl krótkich włosów jest idealny dla praktycznych mam. To jedna z najprostszych opcji dla zabieganych.

To specjalny rodzaj obcięcia, obejmujący bardzo krótką długość włosów po bokach i z tyłu, zostawiający je nieco dłuższe na czubku głowy, z grzywką.

Co do grzywki, może być obcięta asymetrycznie. Możesz zostawić włosy krótkie, długie, cieniowane, spuszczone lub zaczesane bok.

4. Korona

Bardzo łatwo możesz stworzyć fryzurę zwaną koroną, która wygląda fantastycznie. Jedyne, czego potrzebujesz to elastyczna opaska umieszczona wokół głowy jak tiara. Powinna być około 5 centymetrów od czoła i szyi.

Jak tylko umieścisz opaskę na głowie, powinnaś opleść nią włosy, zaczynając od okolic skroni.

Użyj wszystkich włosów, aby stworzyć coś na kształt korony.

4 proste uczesania dla zabieganych mam z długimi włosami

Włosy proste

1. Warkocz – korona

Spleć cienki warkocz rozpoczynając od skroni w kierunku tyłu. Powtórz czynność na drugiej stronie.

Tak przygotowane warkocze spleć razem ze sobą z tyłu głowy, na kształt korony. Resztę włosów pozostaw luźno opadające.

Możesz również wpleść wstążkę lub taśmę, w zależności, co pasuje Ci do stroju, który masz na sobie.

2. Połączony kucyk

Ta wersja kucyka jest niezwykła i prosta do wykonania dla każdej mamyOddziel część włosów na bok lub na środek. Złap po części włosów z każdej strony – tyle ile potrzebujesz na połowę kucyka.

Przytrzymaj pasmo w każdej z dłoni, zrób prosty supeł, jakbyś wiązała sznurówki. 

Tak zrobiony supeł połącz z pasmem z drugiej strony. Zepnij kucyk wsuwką, dopasowaną pod kolor Twoich włosów.

Mam z kręconymi włosami

Włosy kręcone

Wygląd zabieganych mam z kręconymi włosami mogą poprawić warkocze. Pozwolą wyglądać Twoim włosom na bardziej zadbane oraz na utrzymać fryzurę przez kilka dni.

3. Warkocz na jedną stronę

Ten styl jest idealny dla kobiet o okrągłej twarzy. Jedyne, co musisz zrobić, to spleć włosy na jedna stronę. Możesz wybrać prosty warkocz, warkocz dobierany, warkocz kłos lub inny. Wszystko to zrobisz szybko i bez wysiłku.

4. Warkocz dobierany – korona

Aby stworzyć takie uczesanie, musisz spleść dobierany warkocz wokół głowy, zaczynając z jednej strony. Resztę włosów możesz pozostawić opadającą luzem, lub zaczesać w kucyk, czy kok.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.