Nietypowe imiona dla dziewczynki – 13 przykładów

Nietypowe imiona dla dziewczynki – 13 przykładów
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jeśli oczekujesz narodzin dziewczynki, przygotowane przez nas nietypowe imiona dla dziewczynki wraz z ich znaczeniem mogą stanowić doskonałe źródło natchnienia do znalezienia imienia.

Te nietypowe imiona dla dziewczynki nie tylko brzmią pięknie, ale także dadzą Twojemu dziecku uczucie wiary we własne siły.

Wybór imienia to pierwszy krok na drodze budowania osobowości nowej istoty. Imię Twojej córki niedługo będzie pewnego rodzaju listem polecającym skierowanym do społeczeństwa.

Wyjątkowe przykłady

Nietypowe imiona dla dziewczynki z pewnością sprawią, że Twoja księżniczka będzie wyróżniała się z tłumu. Dlatego otrzyma od Ciebie coś, co w przyszłości będzie przyciągało uwagę.

W tym artykule wymienimy imiona, które mogą zainteresować przyszłych rodziców.

Mama całująca córkę trzymaną na rękach - nietypowe imiona dla córki

Abigail: To imię pochodzi ze Starego Testamentu. Abigail była trzecią żoną króla Dawida. Została wybrana przez monarchę ze względu na jej ogromną ostrożność i inteligencję. Imię Abigail wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza “radość ojca” lub “radość mojego ojca”. Dlatego doskonale się sprawdza na imię dla córeczki.

Asenat: To idealny wybór dla rodziców, którym zależy na bardzo niespotykanym imieniu. Asenat pojawia się w Starym Testamencie, chociaż imię to oryginalnie pochodzi z języka egipskiego, a inspiracją dla niego stała się bogini Neit. Oznacza “poświęcona bogini Neit”.

Alma: To przepiękne imię pochodzi z łaciny (almus) i oznacza “tą, która daje życie”. To imię przywołuje na myśl delikatność i miłość wobec życia. Dlatego też jest idealne dla rodziców i córek, którzy są marzycielami.

Nietypowe imiona dla dziewczynki i ich pochodzenie

Caterina: To odmiana imienia “Catalina” lub “Katarzyna”. Wywodzi się z Grecji, a obecnie jest najczęściej spotykane we Włoszech. Oznacza “spokój” i jest związane ze świętą Katarzyną.

Daenerys: To imię, które może spodobać się rodzicom będącym fanami seriali. Pochodzi z literackiej sagi “Gra o tron“. Nosi je postać, która jest silna, zdeterminowana, szlachetna, odważna i piękna.

Martyna: To imię pochodzi od imienia Marcin. Wywodzi się od łacińskiego słowa martinus i oznacza “uświęcony przez Marsa” lub “należący do Marsa”. Jest związane z bogiem wojny i uważa się, że swoją popularność zawdzięcza świętemu Marcinowi.

Lukrecja: Jeśli chcesz zainspirować swoją córkę do bycia zwycięzcą, to imię idealnie się do tego nadaje. Lukrecja ma korzenie w języku łacińskim i oznacza “zwycięzcę” lub “tego, który przynosi korzyści”. Dlatego to doskonałe imię, które będzie dawało siłę Twojej przyszłej córce.

Miranda: To mocne żeńskie imię pochodzi od łacińskiego słowa mirari. Miranda oznacza “wartą podziwu”. Istnieje wiele odmian tego imienia, na przykład “Miralda”, “Mirabel” i “Mirinda”.

Malisa: To hebrajskie imię powstało w wyniku połączenia dwóch innych: “Miriam” i “Elisa”. Nie należy go mylić z imieniem “Melisa”. Malisa oznacza “pomoc od Boga”.

Dziewczynka o brązowych włosach stojąca nad wodą

Więcej imion o niespotykanym znaczeniu

Monserrat: To imię pochodzenia katalońskiego. Nawiązuje do góry położonej w Barcelonie i oznacza “ściętą górę”. To święte miejsce dla Hiszpanów ze względu na znajdujący się tam obraz Dziewicy z Monserrat.

Regina: Tego imienia używano kiedyś by określić osoby wyznające religię chrześcijańską. Regina pochodzi z łaciny i oznacza “królową niebios”. Nadawano je kobietom o przyjaznym usposobieniu i religijnym duchu. W średniowieczu odnoszono się tak również do Maryi, matki Jezusa.

Kimi: To imię japońskiego pochodzenia, które oznacza “tą, która nie ma sobie równych”. Dzięki niemu Twoja córka będzie wyróżniać się na tle innych dzieci. Jest nie tylko oryginalne, ale również świetnie brzmi w języku angielskim.

Kolejne mało popularne imię dla dziewczynki to Svetlana. Jest dość popularne w Rosji i Europie Wschodniej. Oznacza “światło świata” lub “jasność”. Może wydawać się trudne do wymówienia, ale brzmi bardzo elegancko.

Nietypowe imiona dla dziewczynki są zazwyczaj wybierane przez rodziców, którzy poszukują innych, niesztampowych pomysłów na nazwanie córki.

Mimo tego, że wydają się bardziej skomplikowane, każde z wymienionych wyżej imion można łatwo zapisać i wymówić.

Pamiętaj, że mają wspaniałe znaczenia, charakter i osobowość.

To może Cię zainteresować ...
Unikalne imiona dla dziewcząt: 15 propozycji
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Unikalne imiona dla dziewcząt: 15 propozycji

Unikalne imiona dla dziewcząt to sposób, by Twoja córka wyróżniała się z tłumu. WIele tych imion jest urzekających i wartych rozważenia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Krawczyk, M. J., Dydejczyk, A., & Kułakowski, K. (2014). The Simmel effect and babies’ names. Physica A: Statistical Mechanics and Its Applications. https://doi.org/10.1016/j.physa.2013.10.018
  • Barucca, P., Rocchi, J., Marinari, E., Parisi, G., & Ricci-Tersenghi, F. (2015). Cross-correlations of American baby names. Proceedings of the National Academy of Sciences. https://doi.org/10.1073/pnas.1507143112
  • Xi, N., Zhang, Z. K., Zhang, Y. C., Ge, Z., She, L., & Zhang, K. (2014). Cultural evolution: The case of babies’ first names. Physica A: Statistical Mechanics and Its Applications. https://doi.org/10.1016/j.physa.2014.03.042

Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.