Moje serce bije dla Ciebie od chwili Twoich narodzin

Moje serce bije dla Ciebie od chwili Twoich narodzin
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Moje serce bije dla Ciebie od chwili Twoich narodzin. Gdy usłyszałam Twój melodyjny okrzyk, wiedziałam, że to jedyny język w moim życiu. Wiedziałam, że zawsze będę Cię uwielbiać.

Tak, moje serce bije dla Ciebie od chwili Twoich narodzin i nigdy nie oddam go nikomu innemu. Dziękuję Ci.

Historia najszczęśliwszego dnia w moim życiu

Od tego pierwszego nerwowego popołudnia, kiedy wszyscy nasi krewni czekali na zewnątrz pokoju, wiedziałam.

Pamiętam, jak moi rodzice podeszli bliżej i zdali sobie sprawę, że właśnie zostali dziadkami. Jeśli trochę się skupię, czuję zimno w pokoju, w którym byłam, i przypominam sobie ubrania, które miałam na sobie.

Moje serce bije dla Ciebie od chwili Twojego przyjścia na świat

Zawsze byłam bardzo skromną kobietą, która nie lubiła obnosić się swoimi piersiami. Ale w tym momencie nie miałam na sobie bielizny, a moja klatka piersiowa i pośladki były praktycznie odsłonięte.

Czy to Cię śmieszy? Mnie też, teraz, kiedy o tym myślę.

Pokój, w którym Cię spotkałam, był jasny. Był tak dobrze oświetlony, że wyglądało niemal, jakby słońce z pełną siłą świeciło przez dach.

Było wokół mnie kilka osób, wszyscy ubrani na zielono. Ciemna zieleń, która mówi, że są spokojni, pełni nadziei i pozytywnej energii.

Aby opowiedzieć dzisiaj tę historię, musiałam wtedy cierpliwie zaczekać i obserwować ich uniformy.

Niepokój, strach, szczęście, wściekłość i niecierpliwość były silne i mieszały się ze sobą. Chciałam sprawdzić, czy spodnie anestezjologa lub bluzka ginekologa, który przyszedł, aby wykonać cesarskie cięcie, przyniosą mi spokój.

Podróż do przeszłości

Teraz wybieram się w podróż do przeszłości i znów czuję igłę anestezjologa w moich plecach, podczas gdy moje nogi drętwieją.

Ponownie uczestniczę w nieustannym gawędzeniu lekarzy i pielęgniarek. Rozmawiali o wczorajszym obiedzie, o wysokich cenach za gaz…

Wyglądało na to, że wkrótce wszyscy pójdą do baru na drinka.

Rozmawiali także o nas.

Czy moja ciąża była dobra, jakie będzie imię dziecka, jaką płeć chciałam, czy pracowałam, jak się czułam w tamtej chwili, czy to moje pierwsze i jedyne dziecko, czy może mam inne dzieci…

Według moich sąsiadów, rozmowy i pytania są powszechne podczas cesarskiego cięcia.

Lekarze próbują zwrócić Twoją uwagę na inne tematy, abyś się zrelaksowała i się nie bała. Robią to również, abyś mogła bardziej komfortowo reagować.

Chcą, żebyś zrozumiała, że znieczulenie nie zrobi Ci krzywdy ani nie sprawi, że będziesz majaczyć.

Tak czy inaczej, tak twierdzą moi sąsiedzi, a nie naukowcy. Nie jestem pewna, czy to prawda.

Ręce dziecka trzymają mamę za palec

Wracając do naszego pierwszego spotkania, ponownie utwierdzam się w przekonaniu, że kiedy po raz pierwszy usłyszałam Twój płacz, moje uszy stały się głuche na inne rozmowy wokół nas. Moje oczy skupiły się na Tobie, a moje gardło silnie się ścisnęło i prawie przestałam oddychać.

Później zobaczyłam Twoje niezgrabne małe blade ciało wyciągnięte z mojego łona i nie mogłam przestać płakać z emocji.

Moje serce bije dla Ciebie od chwili Twoich narodzin i stało się Twoje z taką łatwością, że aż mnie to przeraża.

Moje serce bije dla Ciebie od chwili Twoich narodzin

Znam Cię tylko od miesiąca i to, co czuję do Ciebie, jest tak silne, że nie mogę sobie wyobrazić czegoś podobnego. Jedynym sposobem byłoby zostać mamą po raz drugi.

Wiem, że jesteś najważniejszą osobą w moim życiu. Odkąd przybyłeś, jestem lepszą kobietą.

Niech wszyscy pławią się w swoim bogactwie. Ja mam największy skarb ze wszystkich!

Dziękuję, Kochanie. Jeszcze raz dziękuję za Twoją obecność i błogosławieństwo, które otrzymałam wraz z Twoim przybyciem na świat.

Okazja, by Cię wychować i patrzeć, jak się rozwijasz, aby uczestniczyć w Twoim życiu, Twoich pomysłach i marzeniach jest naprawdę cudowna.

Będę wiernie Ci towarzyszyć w Twoich niepowodzeniach i sukcesach. Będę słuchać Twoich zwierzeń i doradzać Ci najlepiej jak potrafię.

Będę Twoim nauczycielem i będę Ci pomagać. Będę Cię kochać ponad wszystko. To są moje główne cele w życiu.

Dziękuję, że mogę Cię przytulić, pocałować, pieścić i kochać. Dziękuję, że mogę nazywać Cię moim dzieckiem.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.