Ubrania do karmienia piersią - praktyczne i modne

Ubrania do karmienia piersią - praktyczne i modne

Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia, 2020

Zastanawiasz się, jakie ubrania założyć do karmienia piersią? Często trudno znaleźć odpowiednie. Jednak rozwiązaniem mogą być różne rodzaje ubrań do karmienia.

Karmienie piersią to bardzo piękny okres. Jednak gdy jesteś poza domem karmienie dziecka może być skomplikowane. Dlatego na pewno zadałaś sobie pytanie: jakie sukienki do karmienia piersią ułatwiają Ci to zadanie? Możesz dobrać odpowiednią odzież na każdą okazję: do pracy lub do odciągania pokarmu, do karmienia w miejscu publicznym lub w domu.

Ubrania do karmienia piersią

W przypadku zwykłej odzieży wyjęcie piersi w celu karmienia dziecka jest często niewygodne. Dlatego zaprojektowano idealną odzież, która ułatwi to ważne zadanie. W tym artykule przedstawimy Ci niektóre z nich.

Piżama ciążowa do karmienia piersią

W okresie karmienia piżama to jedno z ubrań, które nosi się najczęściej, ponieważ jest wygodniejsze podczas karmienia piersią w nocy. Zostały zaprojektowane z otwartym dekoltem lub guzikami z przodu ułatwiającymi to zadanie. Możesz je znaleźć w różnych modelach i stylach.

Koszulki i koszule

Wśród ubrań do karmienia znajdziemy także koszulki, ponieważ są one bardzo praktyczne do karmienia dziecka w dowolnym miejscu. Są dyskretne i eleganckie. Dodatkowo mają szeroki dekolt lub dostatecznie duże rozcięcie z przodu ułatwiające karmienie maluszka.

Matka karmiąca dziecko piersią

Jeśli chodzi o koszule istnieje kilka bardzo eleganckich i wygodnych stylów. Na przykład niektóre projekty mają ukryte zamknięcie na zatrzask w środku, dodatkowo z górną częścią w tym samym kolorze. Umożliwia to karmienie dziecka w dowolnym miejscu bez konieczności odsłaniania piersi.

Koszule ze skrzyżowanymi rękawami

Ten fason jest bardzo swobodny i oryginalny, ponieważ jest wykonany z bawełny z okrągłym dekoltem i skrzyżowaną górną warstwą, która umożliwia łatwe uniesienie i szybki dostęp do biustonosza.

Bluzka do karmienia w okresie letnim

Jeśli karmisz piersią latem idealnym rozwiązaniem są szerokie dekolty. Dlatego preferowane są topy drapowane wokół szyi. Dodatkowo dobre wyglądają ze względu na więcej materiału w okolicach dekoltu.

Sweter do karmienia

Zimą karmienie piersią staje się trudniejsze, dlatego stworzono uniwersalny sweter do karmienia piersią. Ta część garderoby wyróżnia się szeregiem bocznych guzików, które można rozpiąć pod pachą. W ten sposób możesz wygodnie dostać się do klatki piersiowej uczucia zimna.

Ubrania i sukienki ciążowe i do karmienia piersią

Są to ubrania, które zą zaprojektowane zarówno na okres ciąży, jak i karmienia piersią. Niektóre modele są wykonane z lekkich, miękkich tkanin i są bardzo świeże, idealne na lato.

Sukienki tego rodzaju można również znaleźć na formalnych przyjęciach. Wybierając Twoją sukienkę musisz upewnić się, że pozwoli Ci ona karmić piersią bez komplikacji. Na przykład powinna mieć rozcięcie z przodu ukryte przez chustę, panel, falbanę lub dekolt.

Dodatki

Jest kilka narzędzi, o których nie możesz zapomnieć podczas karmienia piersią, ponieważ pomagają dyskretnie zakryć się podczas karmienia.

Matka i dziecko

Biustonosze typu brassier do karmienia piersią

Te ubrania są niezbędne w Twojej garderobie. Możesz kupić dwa, trzy lub tyle, ile potrzebujesz na czas, w którym zdecydujesz się karmić piersią. Te staniki dostosowują się do rozmiaru, wagi i zmian, jakich doświadczają piersi po ciąży. Ponadto pomagają odzyskać jędrność i wcześniejszy kształt.

Powinieneś wybrać biustonosz z szerokimi ramiączkami, aby utrzymać ciężar. Powinien być wykonany z bawełny, żeby zapewnić miękkość. Ponadto powinien mieć zamknięcie na środku, aby ułatwić szybki dostęp, gdy musisz karmić dziecko piersią.

Wkładki laktacyjne

Znane również jako krążki pochłaniające mleko wykonane są z bawełny i umieszczane są między piersią a biustonoszem do karmienia. Ich funkcja jest bardzo przydatna, gdyż zapobiegają wylewaniu się mleka z piersi, zanim przystawimy dziecko. Ich używanie jest zalecane, jeśli spędzasz dużo czasu z dala od malucha.

Fartuch do karmienia

Jest to element garderoby, który możesz nosić w Twojej torbie i którym możesz dyskretnie okryć się podczas karmienia piersią w miejscu publicznym.

Fular

Jest to bardzo podstawowy element, który służy do okrycia Cię podczas karmienia piersią, a także do ogrzania dziecka w razie potrzeby.

Podsumowując, możesz w pełni cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem karmienia piersią dzięki różnym typom sukienek do karmienia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.