Piżamy dla dzieci: 5 rodzajów, które warto wypróbować!

Piżamy dla dzieci: 5 rodzajów, które warto wypróbować!
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 11 sierpnia, 2019

Niektóre piżamy dla dzieci są częściej używane niż inne, dzięki oferowanej przez nie wygodzie i swobodzie ruchów. Jaka jest ulubiona piżamka Twojego malucha?

Piżamy dla dzieci są dostępne w rozmaitych wersjach. Różnią się zarówno pod względem kroju, zastosowania, jak i materiału. Które z nich są najbardziej polecane?

Musimy zwracać uwagę na ubrania, które wybieramy dla naszych najmłodszych, zwłaszcza jeśli chodzi o spanie. W nocy dzieci muszą czuć się komfortowo. Nie powinno być im ani za gorąco, ani za zimno. Oczywiście piżamy dal dzieci muszą zapewniać im możliwość swobodnego poruszania się.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając piżamy dla dzieci?

Pamiętaj, że skóra dziecka jest bardzo delikatna, więc zawsze wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są ubrania i piżamy dla dzieci, najlepsza jest naturalna bawełna. Tego rodzaju tkanina chroni skórę dziecka i zapewnia komfort, którego potrzebuje każde dziecko.

Ponadto lepsza jest swobodna odzież, która nie jest zbyt dopasowana do ciała i pozwalała na swobodę ruchów. Pamiętaj, że Twoje dziecko będzie mieć na sobie piżamę przez całą noc. Dlatego ważne jest, aby piżamy dla dzieci były tak komfortowe, jak to możliwe. Zapewni to spokojny sen.

Z drugiej strony warto wiedzieć, że im bardziej naturalna tkanina, tym skóra dziecka łatwiej oddycha. Dzieci dużo się poruszają i pocą się w nocy – jedne mniej, inne bardziej. Dlatego najlepiej jest wybrać ubrania, które odprowadzą wilgoć ze skóry.

Najpopularniejszy piżamy dla dzieci

Koce, które można na siebie nałożyć

Zanim przedstawimy najpopularniejsze piżamy dla dzieci, musimy zwrócić Twoją uwagę na to, że bardzo ważne jest pamiętanie o dobraniu ubrań odpowiednio do wieku dziecka.

Jeśli chodzi o niemowlęta, koce, w które można je ubrać lub śpiwory stanowią wspaniały wybór na pierwsze tygodnie życia.

Tego rodzaju piżamy dla dzieci oferują komfort dzięki swojej kompletności. Dolna część takiej odzieży nie ma nogawek – wygląda bardziej jak torba lub śpiwór. Zapewnia to dziecku duży komfort i gwarantuje, że ​​dziecko nie zmarznie przez całą noc.

Piżamy dla noworodków

W pierwszych miesiącach nie zaleca się przykrywania niemowląt kocami, ponieważ mogą one doprowadzić do uduszenia. Ponadto małe dzieci są bardzo ruchliwe, nawet podczas snu, więc w przypadku zwykłego koca nie pozostają przykryte dłużej niż przez kilka sekund.

Dlatego kocyk, w który można ubrać niemowlę stanowi doskonałą opcję. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz się martwić, że Twoje dziecko odkryje się w nocy i zmarznie.

Pajacyki, ze stopkami lub bez

Ten rodzaj piżamy dla dzieci jest idealny dla niemowląt, ponieważ jest jednoczęściowy i całkowicie zakrywa ciało dziecka. Możesz wybrać pajacyki ze stopkami lub bez, w zależności od pory roku.

Pajacyk może mieć guziki na nogawkach, aby opiekun mógł zmienić pieluchę bez konieczności rozbierania dziecka w środku nocy. W ten sposób można uniknąć zbędnego niepokojenia dziecka w trakcie zmiany pieluchy, a także łatwiej dbać o to, by nie zmarzło.

W takim przypadku należy upewnić się, że pajacyki nie są za małe. Niemowlęta czują się bardzo nieswojo, gdy coś ciągnie je od szyi do stóp. Ale taka piżamka nie powinna być też zbyt duża, zwłaszcza gdy dziecko skończy kilka miesięcy i ciągle się rusza. W zbyt duże ubranie może się łatwo zaplątać i przestraszyć.

Dwuczęściowe piżamy dla dzieci, z nogawkami lub bez

Kiedy dzieci zaczynają rosnąć, ta opcja staje się bardziej komfortowa, zwłaszcza gdy już chodzą. Zwracaj uwagę, czy piżama dobrze zakrywa plecy dziecka i, jak wspomnieliśmy wcześniej, czy rozmiar jest odpowiedni.

Dwuczęściowe piżamy dla dzieci mogą mieć długie lub krótkie nogawki i rękawy. Oczywiście zależy to od pogody i tego, jak ciepło jest Twojemu dziecku.

Im bardziej naturalna tkanina, tym skóra dziecka łatwiej oddycha. Dzieci dużo się poruszają i pocą się w nocy – jedne mniej, inne bardziej.

Body

Wśród wszystkich piżam dla dzieci, body najlepiej nadają się na letnie noce. Zakrywają ciało, brzuch i plecy. Jednak nogi i ramiona pozostają odkryte.

Dziecko w piżamie

Występują w wielu odmianach: bez rękawów lub z krótkimi lub długimi rękawami, w zależności od potrzeb i preferencji.

Koszule nocne

W wielu przypadkach koszule nocne są ulubionym rodzajem piżamy dla dzieci. Na rynku dostępne są w niezliczonych stylach, jedna ładniejsza od drugiej. To kwestia gustu. Niektóre dzieci uważają je za niewygodne, a inne nie chcą spać w niczym innym.

Jeśli koszulka jest za długa, może ograniczyć ruch. Z drugiej strony, jeśli masz dziecko, które dużo się obraca i wierci, koszula nocna może przez całą noc skończyć jako szalfmyca.

Krótko mówiąc, wszystko sprowadza się do tego, by zagwarantować dobre samopoczucie najmłodszym w tak ważnym momencie, jakim jest conocny wypoczynek. Dzięki dobrej piżamie i kołysance dzieci będą spać spokojnie przez całą noc.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.