Hiszpańskie imiona chłopięce: 20 najpopularniejszych

Hiszpańskie imiona chłopięce: 20 najpopularniejszych
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 28 listopada, 2018

Hiszpańskie imiona chłopięce zdobywają coraz większą popularność na świecie, więc przygotowaliśmy listę najpopularniejszych.

Rozważ zaproponowane poniżej hiszpańskie imiona chłopięce, zastanawiając się nad imieniem dla Twojego przyszłego syna.

Wybór imienia dla dziecka jest jedną z najpiękniejszych decyzji, jaką rodzice mogą wspólnie podjąć. To wyjątkowy i wspólny moment, w którym zarówno matka, jak i ojciec mają wpływ na ostateczną decyzję. Dlatego należy poświęcić mu uwagę.

Chociaż jest to ciekawe i przyjemne zadanie, wiąże się z dużą presją, ponieważ imię jest jedną z pierwszych informacji, jaką otrzymują ludzie o Twoim dziecku. Nic zatem dziwnego, że to ważna decyzja. Co więcej, wybrane przez rodziców imię będzie towarzyszyć dziecku do końca życia.

Dlatego jeśli aktualnie pracujesz nad wyborem imienia, możemy zaproponować Ci kilka pomysłów, które z pewnością pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji. Ponadto pomogą Ci rozwinąć wyobraźnię.

Najmodniejsze hiszpańskie imiona chłopięce

Oto najmodniejsze hiszpańskie imiona chłopięce, które cieszą się dużą popularnością w 2018 roku.

1. Adán

Pierwsze imię na liście pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „stworzony z ziemi”. Chłopiec o imieniu Adán jest zazwyczaj emocjonalny, niepowierzchowny i wrażliwy, szczególnie wobec innych ludzi i życia w ogóle.

2. Asier

Asier to imię baskijskie, które oznacza „początek”. Dziecko o imieniu Asier jest wojownikiem, cenionym przez jego przyjaciół.

3. Brais

Imię pochodzenia celtyckiego, oznaczające „jąkanie”. Dlatego na ogół noszone przez inteligentne, impulsywne, ale życzliwe osoby.

4. Cristiano

Imię Cristiano wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza „należący do Chrystusa”. Zazwyczaj jest to osoba małomówna, rozsądna i skromna.

5. Daniel

Imię Daniel pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „Bóg jest moim sędzią”. Chłopcy noszący imię Daniel to ludzie, którzy starają się zapewnić szczęście swoim bliskim. Dlatego są również z natury komunikatywni i towarzyscy.

6. Enzo

Enzo to imię pochodzące z niemieckiego, które oznacza „księcia swoich ziem”. To imię jest bardzo powszechne we Włoszech i reprezentuje emocjonalnego człowieka, który znajduje radość we wszystkim, co związane z naturą.

7. Eric

Eric to imię pochodzenia germańskiego, oznaczające „wiecznego króla”. Jest człowiekiem, który wydaje się spokojny, chociaż w rzeczywistości jest bardzo nerwowy. Poza tym miewa trudności ze stawianiem czoła problemom w jego życiu.

8. Iago

Iago pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „pięta”. Osoba o imieniu Iago jest wrażliwa, przyjazna, emocjonalna, wrażliwa i docenia towarzystwo.

Chłopcy się bawią

9. Leo

To imię pochodzenia łacińskiego oznacza „mały lew”. Mężczyzna noszący imię Leo z reguły ma łagodny charakter, jednocześnie będąc perfekcjonistom o wyraźnych ideach.

10. Hugo

Hugo to imię germańskie, które oznacza „genialny człowiek”. To chłopiec nieśmiały, sentymentalny i wyrozumiały. Lubi przebywać w domowym zaciszu z rodziną.

11. Ian

To imię pochodzenia celtyckiego oznaczające „wierny naśladowca Boga”. Cechami, które najbardziej definiują osobę o imieniu Ian są szczerość, rzetelność i hojność.

12. Marco

Marco z łacińskiego oznacza „Mars”. Jest on zimny i powierzchowny, mimo że jest osobą potrzebującą czułości i uczucia. Na ogół imię to noszą ludzie nieskomplikowani, których nie można uznać za kłótliwych.

13. Manuel

Manuel pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza „Bóg jest z nami”. To imię dla osoby, która jest bardzo sympatyczna i ma dobre poczucie humoru.

14. Marcos

Marcos pochodzi z łaciny i oznacza „młot”. Jak można się domyślać, Marcos jest wytrwałym i oryginalnym chłopcem. Ponadto nie skrywa dwulicowej osobowości.

Żaden stan nie jest tak podobny do szaleństwa z jednej strony i boskości z drugiej, jak bycie w ciąży. Matka podwaja się, a następnie dzieli na pół, by już nigdy nie być kompletną.

-Erica Jong-

15. Mario

Jest to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza „związany z Marsem”. Mario jest zwykle samotnym, opiekuńczym, spokojnym i prostym człowiekiem, który lubi spędzać czas z przyjaciółmi.

16. Martín

Martin także pochodzi z języka łacińskiego. To imię oznacza „człowieka związanego z bogiem Marsem”. Mężczyzna o tym imieniu jest spokojnym i beztroskim człowiekiem, który nie traktuje rzeczy poważnie, dopóki nie ma ku temu powodu.

17. Mateo

Mateo to hebrajskie imię, które oznacza „dar Boży”. Imię to ma przyjazny charakter i utrzymuje bardzo pozytywny obraz siebie.

18. Matías

Imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „wierny Bogu”. Matias to imię dla osoby, która jest bardzo hojna, wierna i skłonna do poświęceń.

19. Samuel

Samuel jest hebrajskim imieniem i oznacza „usłyszany przez Boga”. Zazwyczaj są to życzliwi ludzie, którzy nie kierują się złymi zamiarami.

20. Thiago

Ostatnie na liście modnych hiszpańskich imion dla chłopców jest imię Thiago. To imię pochodzi z Biblii i oznacza „Bóg nas nagrodzi”.

Thiago ma dobrą intuicję, jest bardzo niespokojny i ciekawy. Wykorzystuje swój wspaniały zdrowy rozsądek do opanowania i przezwyciężenia trudnych sytuacji, które stawia przed nim życie.

Hiszpańskie imiona chłopięce - chłopiec czyta grubą księgę

Najpowszechniejsze hiszpańskie imiona chłopięce od 2000 roku

Jeśli chcesz wybrać bardziej powszechną i dlatego mniej ryzykowną opcję, przejrzyj poniższą listę. Znajdziesz na niej hiszpańskie imiona chłopięce, które cieszą się największą popularnością od 2000 roku.

  • Adrián: pochodzenia łacińskiego, oznacza „właściciel mórz”.
  • Álvaro: pochodzenia germańskiego, oznacza „ostrożny”.
  • Alejandro: to greckie imię oznacza „ten, który chroni człowieka”.
  • Carlos: imię germańskie z pochodzenia, oznacza „ten mający wolność”.
  • David: w języku ojczystym, hebrajskim, oznacza „człowiek wybrany przez Boga”.
  • Javier: to baskijskie imię oznacza „kastylijski””.
  • Jorge: z języka greckiego oznacza „człowiek, który musi zająć się ziemią”.
  • Pablo: imię pochodzenia łacińskiego, oznacza „uczciwy człowiek”.
  • Sergio: z łaciny oznacza „człowiek, który chroni”.

To wszystkie hiszpańskie imiona chłopięce, najpopularniejsze w 2018 roku i najczęściej wybierane od 2000 roku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dokonać trudnego wyboru, jakim jest wybór imienia dla przyszłego syna. Jeśli nie, nie spiesz się, a idealne imię na pewno pojawi się w odpowiednim czasie. Dlatego nie przejmuj się i do dzieła!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.