Co zapakować do torby wózkowej?

Co zapakować do torby wózkowej?

Ostatnia aktualizacja: 22 marca, 2019

W tym artykule opiszemy co koniecznie musisz zapakować do torby wózkowej, wybierając się na spacer. Każde wyjście z niemowlęciem może okazać się problemem, jeśli nie weźmiesz z sobą na przykład zapasowego smoczka. Dlatego ułatwimy Ci i przedstawimy listę rzeczy, które musisz koniecznie zapakować przed wyjściem z domu.

Świeżo upieczeni rodzice mogą jeszcze nie zdawać sobie sprawy, że do każdego wyjścia na spacer z dzieckiem koniecznie trzeba się odpowiednio przygotować. Inaczej coś co powinno być przyjemnością może przerodzić się w nerwową i stresującą sytuację.

Trzeba również wspomnieć, że sama torba do wózka ma też duże znaczenie. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w taką, która jest pojemna i komfortowa. Najlepiej, żeby zawierała liczne przegródki, które ułatwią organizację zapakowanych przedmiotów. Musi ona również pasować do wózka, tak aby transportowanie jej nie było problematyczne.

Co zapakować do torby?

Aby móc się cieszyć ze spaceru i nie martwić się czy na pewno wszystko zabraliśmy, przygotowaliśmy dla was listę rzeczy, które koniecznie trzeba zapakować do torby. Oto ona!

1. Koniecznie trzeba zapakować pieluszki

Zawsze gdy wychodzisz z dzieckiem musisz mieć przy sobie zapasowe pieluszki. Jako zasadę można przyjąć, że na każdą godzinę przypada jedna pieluszka. Ale oczywiście lepiej wziąć o kilka za dużo niż o jedną za mało.

2. Woda

Zawsze należy mieć przy sobie buteleczkę wody dla dziecka, ewentualnie mleko, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy dziecku zachce się pić. Ważne jest, aby dziecko było odpowiednio nawodnione.

3. Składany przewijak

Jest to niezastąpiony i bardzo przydatny przedmiot, w który warto się zaopatrzyć. Coraz częściej można go spotkać także jako stały element wyposażenia wózka dziecięcego.

4. Mokre chusteczki

Mokre chusteczki są świetne do szybkiego przemycia maluszka, czy to po zmianie pieluszki, czy w trakcie posiłku.

Mama z dzieckiem na wakacjach

5. Chusteczki higieniczne

Każda mama wie jak bardzo przydają się chusteczki higieniczne. To jedna z podstawowych rzeczy, którą trzeba zapakować do torby wózkowej. Pomogą w każdej sytuacji, gdy dziecko się zabrudzi.

6. Bielizna i spodenki

Dzieciom bardzo często zdarzy się pomoczyć śpioszki, dlatego zapasowe ubranko na przebranie w razie takiego wypadku zawsze trzeba mieć przy sobie. Na szczęście ubranka dla tak małych dzieci są malutkie, więc nie zajmą dużo miejsca w torbie.

7. Pamiętaj by zapakować zapasowy smoczek

Jeśli Twoje dziecko korzysta ze smoczka, ważne jest, aby zawsze mieć przy sobie zapasowy. Dzieci często upuszczają smoczki na ziemię. Jeśli nie ma w okolicy miejsca, gdzie można go przemyć, wówczas może powstać problem dla maluszka i dla ciebie. Dlatego zawsze lepiej mieć zapakowany zapasowy smoczek.

“Trzeba zapakować jedną pieluszkę na każdą jedną godzinę poza domem.”

8. Żel antybakteryjny

To coś dla rodzica. Żel antybakteryjny przyda się, aby zdezynfekować ręce szczególnie przed i po zmianie pieluszki.

9. Torebki na zużyte pieluszki

Jednorazowe torebki zawsze się przydadzą po zmianie pieluszki, a dodatkowo są tak małe, że prawie nie zajmują miejsca.

10. Coś do zjedzenia

Zawsze trzeba mieć pod ręką coś do zjedzenia dla maluszka, ponieważ w każdej chwili dziecko może zgłodnieć. Dobrze jest też mieć przy sobie łyżeczkę.

Inne ważne przedmioty, które należy zapakować

11. Krem na podrażnienia

Skóra dzieci jest bardzo delikatna i łatwo może ulec podrażnieniom. Dlatego właśnie zawsze trzeba mieć w torbie krem, który ulży dziecku w przypadku podrażnienia skóry.

12. Filtr przeciwsłoneczny

Jeśli jest słoneczny dzień, a Ty planujesz spędzić dużo czasu na zewnątrz, koniecznie posmaruj dziecko kremem przeciwsłonecznym i zapakuj krem do torby. Jak wspomnieliśmy skóra dziecka jest bardzo delikatna i trzeba ją należycie chronić.

13. Zabawki, kolorowanki

Koniecznie pamiętaj, aby zapakować jakąś zabawkę dla maluszka. Kolorowanki też są świetnym pomysłem na zabawę i uspokojenie dziecka.

14. Ciepłe ubranko

Zawsze miej pod ręką jakąś cieplejszą bluzeczkę dla dziecka, na wypadek, gdyby pogoda na zewnątrz niespodziewanie się zmieniła.

15. Co zapakować – butelka

Jeśli nie karmisz piersią, butelka z jedzeniem jest konieczna. Pamiętaj też, że nie można jej przygotowywać z dużym wyprzedzeniem. Mleko powinno być spożyte w ciągu 3 godzin od przygotowania. Najlepiej jeśli najpierw napełnisz butelkę wodą, a sproszkowane mleko dosypiesz tuż przed podaniem dziecku.

16. Śliniaczek

I na koniec, pamiętaj też o śliniaczku dla maluszka. Gdziekolwiek jesteście śliniaczek zawsze się przyda w trakcie podawania posiłku, żeby nie pobrudzić ubranka.

Co zapakować do torby wózkowej - kobieta na spacerze z dzieckiem

Jaką wybrać torbę wózkową?

Torba do wózka powinna być przede wszystkim praktyczna dla ciebie. Oto na co trzeba zwrócić uwagę przed zakupem:

  • Wyściółka torby powinna być nieprzemakalna.
  • Torba powinna zawierać wiele przegródek, które ułatwią Ci organizację i szybkie znalezienie potrzebnych rzeczy.
  • Na torbie muszą znajdować się haczyki do przymocowania do wózka.
  • Do torby powinien być dołączony wygodny pasek, ponieważ z pewnością często zdarzy się, że trzeba będzie ją nosić na ramieniu.
  • Torba koniecznie musi nadawać się do prania i mieć możliwość przełożenia na lewą stronę.

Zatem jak widać, do torby należy zapakować wiele rzeczy. Dlatego sporządź sobie ich podręczną listę i zawsze bądź przygotowana. Wcześniejsza organizacja pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek i zaspokoić wszystkie potrzeby twojego dziecka.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.