Chrzest dziecka: wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie

Chrzest dziecka: wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 16 października, 2018

Choć może się wydawać, że chrzest dziecka i jego świętowanie nie jest czymś trudnym do zorganizowania, w rzeczywistości nie jest to nic prostego. Aby mieć pewność, że wszystko idzie dobrze, potrzebne są staranne przygotowania, plany i budżet

Jeśli jesteś matką po raz pierwszy i nie wiesz od czego zacząć, nie martw się. Oto kilka wskazówek i porad, dzięki którym chrzest dziecka będzie niezapomnianym przeżyciem.

Planowanie chrztu

Chrzciny to wydarzenie religijne o niewielu zawiłościach. Jednak chrzest dziecka w Kościele katolickim wymaga pewnej podstawowej wiedzy.

Ksiądz często prosi przyszłych rodziców chrzestnych o udział w zajęciach przygotowawczych, podczas których uczą się, co oznacza chrzest. Dowiadują się również o odpowiedzialności jaką przyjmują rodzice chrzestni.

Jeśli w Waszym kościele nie są wymagane takie zajęcia, ksiądz poprowadzi Was i rodziców chrzestnych przez całą ceremonię.

Najważniejsze jest to, aby matka chrzestna i ojciec chrzestny uczestniczyli w przygotowaniu tego wydarzenia.

Możesz zasugerować, aby wzięli na siebie odpowiedzialność za zakup odzieży lub podarunków Twojego dziecka. I oczywiście rodzice chrzestni powinni zobowiązać się do prawidłowego przejścia tego sakramentu.

Pamiętaj, że to wydarzenie ma duchowe znaczenie i korzyści dla Twojego dziecka. Należy mieć to na uwadze od samego początku.

Jeśli zdecydujesz się ochrzcić swoje dziecko, absolutnie konieczne jest uszanowanie tej ceremonii. To samo dotyczy Twoich gości.

Wybór rodziców chrzestnych dla Twojego dziecka

Osoby, które wybrałeś na rodziców chrzestnych Twojego malucha, powinny być bliskimi przyjaciółmi lub rodziną. Powinny być zaangażowane w rolę i oddane dziecku.

Zgodnie z tradycją katolicką rodzice chrzestni dziecka powinni dbać o dziecko, jeśli rodzice nie są obecni. Powinni także zagwarantować, że dziecko będzie kontynuowało wiarę katolicką.

Dziecko i ręce rodziców chrzestnych

Dawna przyjaciółka matki i stary kumpel ojca jako rodzice chrzestni nie są najlepszymi kandydatami.

Najlepiej wybrać bliskich przyjaciół lub rodzinę. W tym drugim przypadku osoby łączy prawdziwe powinowactwo z dzieckiem. W tym sensie członkowie rodziny mogą stanowić doskonałą opcję.

Podsumowując, wybór rodziców chrzestnych dziecka nie jest czymś, co należy lekceważyć. Wybierz osoby, które będą miały pozytywny wpływ na życie Twojego dziecka.

Chrzest dziecka powinien odbywać się w kościele w Twojej społeczności

To prawda, że ​​możesz ochrzcić swoje dziecko w każdym kościele. Najlepiej jednak wybrać kościół we własnej społeczności. Pozwoli Ci to pozostać w stałym kontakcie. Wszystko będzie zależało od religijnych i rodzinnych tradycji obojga rodziców.

Chrzest dziecka przeprowadzony w społeczności, w której dorośnie dziecko także jest dobrym pomysłem.

W ten sposób, nawet gdy Twoje dziecko będzie starsze, będzie mogło przyjąć pozostałe sakramenty w tej samej instytucji.

Trzymaj się umiarkowanego budżetu

Niektórzy rodzice wydają niebotyczne kwoty na chrzest dziecka. Ale prawda jest taka, że ​​nie musisz wydawać fortuny. Nie ma potrzeby wynajmować sali na przyjęcie, płacić za ekstrawagancki posiłek ani wynajmować DJ’a. Jeśli chwilę się zastanowisz, z pewnością zauważysz, że są to niepotrzebne luksusy.

Chrzest dziecka powinien być zapamiętany ze względu na jego szczególne znaczenie, a nie na dziurę w budżecie, którą spowodował.

Należy pamiętać, że zorganizowanie kosztownej imprezy może być bardzo trudne pod względem finansowym. Pamiętaj, że w najbliższych latach czeka Cię mnóstwo przyjęć urodzinowych i świąt.

Jeśli finanse są problemem, zdaj się na prostotę. Najlepszym sposobem na to, by nie zrujnować budżetu rodziny jest przygotowanie kameralnego spotkania.

Zaproś tylko bliskich przyjaciół i rodzinę. Zamiast płacić za milion różnych usług, możesz przygotować własny bufet dla gości.

baby shower - cukierki

Chrzest dziecka – kilka pomysłów, jak zorganizować przyjęcie

Zamiast wynajmować kosztowną salę imprezową, możesz zaplanować uroczystość we własnym domu. W niektórych miastach istnieje możliwość wynajęciu ogrodu lub innych pomieszczeń, które sprawdzą się jako miejsce na przyjęcie.

Spotkania na świeżym powietrzu mogą być jednocześnie przyjemne i niedrogie. Zasadniczo, po prostu pamiętaj, że wiele rzeczy możesz zrobić samemu, zamiast płacić komuś, żeby to zrobił.

W dzisiejszych czasach wielu rodziców decyduje się na połączenie celebrowania chrzcin dziecka wraz z jego pierwszymi urodzinami. Jeśli brzmi to dla Ciebie przekonująco, zarezerwuj w kościele weekend w pobliżu daty urodzenia Twojego dziecka.

Jak widać, chrzest dziecka można zorganizować i świętować bez zbędnego stresu.

Pamiętaj, że najważniejszą częścią tego wydarzenia jest najwyższe błogosławieństwo, którym zostanie obdarowane Twoje dziecko.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.