4 gry na świeżym powietrzu, które ożywią imprezy dla dzieci

Obszary poza domem to świetne miejsca do organizowania imprez dla dzieci. Oto kilka łatwych i przydatnych pomysłów na ożywienie tych uroczystości.
4 gry na świeżym powietrzu, które ożywią imprezy dla dzieci
Eva Maria Rodriguez Diego

Napisane i zweryfikowane przez zawodowa pisarka i specjalista w dziedzinie wychowania fizycznego Eva Maria Rodriguez Diego.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Imprezy dla dzieci są o wiele przyjemniejsze, jeśli organizujesz przy okazji zabawy i gry na świeżym powietrzu. W poniższym artykule przyjrzymy się niektórym przykładom takich gier, które ożywią dziecięce imprezy – są one naprawdę łatwe do przeprowadzenia.

Wybraliśmy takie gry na świeżym powietrzu, których zasady można szybko dzieciom objaśnić i które nie wymagają zbytniego przygotowania.

Te gry na świeżym powietrzu można wykorzystać na przyjęciach dla dzieci organizowanych na podwórku, w ogrodzie, w parku lub w dowolnym innym miejscu poza domem.

Jeśli zamierzasz korzystać z otwartej przestrzeni, zalecamy jednak znalezienie sposobu na ustalenie granic, aby maluchy nie wychodziły poza wyznaczony teren. Przyda się także pomoc osób dorosłych, aby upewnić się, że dzieci nie wychodzą poza obszar gry.

Gry na świeżym powietrzu, które ożywią dziecięce imprezy przez cały rok

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe! Nie zawsze są one możliwe, ale kiedy możesz je przeprowadzić, warto to wykorzystać! Nie musi być też ciepło na dworze – po to są ciepłe ubrania!

Dzieci naturalnie lubią przebywać na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Jest to szczególnie ważne podczas semestrów w okresie szkolnym, ponieważ w tym czasie maluchy spędzają dużo czasu między czterema ścianami.

Kilka pomysłów na gry na świeżym powietrzu, które ożywią dziecięce imprezy

Oto kilka pomysłów na gry na świeżym powietrzu dla dzieci możliwe do zorganizowana przez cały rok.

Posągi w muzeum

Posągi w muzeum to atrakcyjna gra, w trakcie której dzieci zawsze będą się dobrze bawić. Jednym z powodów jest to, że pozostawia ona sporo miejsca na ich kreatywność i ekspresję.

To świetna zabawa na rozpoczęcie imprezy, ponieważ zawsze jest w jej trakcie muzyka, a sama zabawa jest prowadzona indywidualnie. W ten sposób powoli dzieci zaczynają tracić zahamowania. To szczególnie dobra gra dla nieśmiałych maluchów.

Dzieci w parku

Grę rozpoczynamy od wyjaśnienia dzieciom, że jesteśmy w muzeum. To od kreatywności każdego dziecka zależy wybór rodzaju muzeum lub wymyślenie historii dla swojej postaci. W tym momencie dzieci stają się wybranym przez siebie posągiem.

Haczyk polega na tym, że muzeum jest zaczarowane, a za każdym razem, gdy rozbrzmiewa muzyka, posągi ożywają i zaczynają tańczyć. Ale kiedy muzyka cichnie, dzieci znów stają się posągami.

Ta gra może trwać przez długie godziny, ponieważ dzieci znajdą nowe sposoby poruszania się, stania i tworzenia pozycji. Możesz dodać dowolne wariacje lub pozwolić dzieciom wymyślić własne zasady.

Gry na świeżym powietrzu, które ożywią dziecięce przyjęcia: Szymon mówi

Nie wolno nam tracić z oczu gier, które przeszły z pokolenia na pokolenie, jak mało znana w Polskie „Szymon mówi” (z angielskiego Simon says). Ta prosta gra ma tak wiele możliwości i tyle kreatywności, że dzieci naprawdę ją uwielbiają. Poza tym gra dostosowuje się do dynamiki grupy i cech każdego dziecka.

Ktoś, kto umie w nią grać, wciela się w Szymona i wydaje innym polecenia, zaczynając od zdania „Szymon mówi!” A grupa musi zrobić wszystko, o co prosi Szymon: biegać, klaskać, skakać, naśladował małpy itp. Jeśli fraza początkowa nie zostanie użyta w prawidłowy sposób, dzieci nie powinny wykonywać podanej czynności.

W tę zabawę zwykle gra się, eliminując tego, który wykonuje czynności wtedy, kiedy nie powinien. Ale żeby nie zepsuć imprezy, miłą odmianą jest poproszenie tych, którzy zostali „wyeliminowani”, o zrobienie czegoś zabawnego lub czegoś, co wymaga dodatkowego wysiłku.

Osoba, która odgrywa rolę Szymona, może się zmieniać, aby wszystkie dzieci miały szansę na prowadzenie zabawy dla innych.

Poszukiwanie skarbów

Poszukiwanie skarbów to zawsze świetna zabawa zespołowa. Aby zagrać w nią, dzieci zostają podzielone na grupy i otrzymują zestaw wskazówek lub listę przedmiotów, które muszą znaleźć. Zwycięzcą zostaje ta grupa, która w określonym czasie znajdzie najwięcej fantów.

Ta gra wymaga wielu przygotowań, ale nie musi być zbyt skomplikowana. Istnieje wiele zasobów w Internecie z gotowymi schematami poszukiwaniami skarbów, które często są bardzo pomocne.

Gry na świeżym powietrzu, aby urozmaicić imprezy dla dzieci: tor przeszkód

Tor przeszkód składa się z kilku miejsc, w których dzieci muszą wykonywać określone czynności. To jak trasa wyścigu, ale zajęcia są bardziej atrakcyjne.

Zabawa dzieci

Nie muszą to być też skomplikowane czynności. Jednak ważne jest, aby były zróżnicowane i kreatywne. Aby dać Ci wyobrażenie jak powinny wyglądać, typowa aktywność fizyczna może obejmować bieganie, skakanie, raczkowanie itp. Można to także połączyć z czynnościami manualnymi, takimi jak malowanie, jazda konna, wyszukiwanie itp.

Podsumowanie

Podsumowując, nie trzeba się zbytnio wysilać, jeśli chodzi o wymyślanie gry na świeżym powietrzu na przyjęcia dla dzieci. W rzeczywistości im są one prostsze, tym lepiej. To da dzieciom możliwość wyrażenia całej swojej kreatywności.

Jeśli widzisz, że dzieci kierują grę w inną stronę, niż zaplanowałeś, to jest zupełnie w porządku. Obserwuj wszystko, co robią, dopóki nie zauważysz, że zainteresowanie zaczyna słabnąć. Wtedy nadszedł czas na zmianę gry.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.