Poznaj kolekcję książek Usborne „Look Inside”

Zabawa i odkrywanie to dla dzieci najlepsze sposoby na naukę. Na szczęście wydawnictwo Usborne Publishing stworzyło piękną kolekcję książek, które pozwalają maluchom właśnie to zrobić. Odkryj książki z serii „Look Inside” już dziś.
Poznaj kolekcję książek Usborne „Look Inside”

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca, 2021

Dzisiaj chcemy przyjrzeć się konkretnej kolekcji książek opracowanej przez Usborne Publishing. Seria „Look Inside” spełni, a nawet przekroczy oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Jednym z aspektów, dla którego literatura dziecięca najbardziej zachęca właśnie dzieci, jest ich wrodzona ciekawość. Fabuły w książkach, elementy, które zawierają ich strony, pojawiające się postacie… Wszystko to zachęca dzieci do dalszej lektury.

Istnieje kilka podstawowych cech, które są obecne we wszystkich książkach dla dzieci. Istnieją jednak specjalne pozycje książki – a nawet całe kolekcje – które idą jeszcze dalej, aby zmaksymalizować ciekawość i naukę dziecka.

Książki Usborne z serii „Look Inside” dla najbardziej ciekawskich dzieci

Jak już wspomnieliśmy, firma Usborne Publishers, wydawca specjalizujący się w świecie literatury dziecięcej, stworzył fantastyczną kolekcję, która powinna zagościć na półce w każdym domu. Ich kolekcja „Look Inside” składa się z wielu różnych tytułów, które są idealne dla dzieci w wieku 4 lub 5 lat i starszych.

Dokładniej rzecz biorąc, kolekcja ta obejmuje 26 różnych książek, każda z nich traktuje o innym zagadnieniu. Wprawdzie nie zostały one przetłumaczone jeszcze na język polski, ale to nic straconego! To przecież świetna opcja do wzięcia pod uwagę, jeśli wychowujesz dziecko dwujęzyczne lub chcesz uczyć je języka angielskiego już od najmłodszych lat.

Struktura książek w tej kolekcji

Każdy tytuł w tej kolekcji ma podobną strukturę, ponieważ wszystkie mają ten sam cel. Czyli, aby dzieci uczyły się, a jednocześnie dobrze się bawiły podczas czytania.

Jak wspomnieliśmy powyżej, każda z tych książek ma inny temat, który przyciągnie zainteresowanie nim maluchy. Dzięki temu dzieci dowiedzą się więcej o danym temacie. Żywność, zwierzęta, jak działają szpitale, jak działają komputery… to tylko niektóre z tematów, które można znaleźć w tej kolekcji.

Czytanie

Aby zachęcić dzieci do nasycenia ich ciekawości, a jednocześnie stworzyć znacznie bardziej atrakcyjną i zabawną dynamikę, wiele informacji zawartych w tych książkach jest ukrytych pod klapkami i oknami, które dzieci muszą otworzyć, aby odkryć.

Te książkowe gry pobudzają nie tylko ciekawość, ale także koncentrację i uwagę. Są pełne ilustracji z licznymi szczegółami, co czyni je wspaniałym narzędziem do nauki.

Jakie tematy pojawiają się w tej kolekcji książek?

Idea tego zbioru książek Usborne jest dwojaka. Z jednej strony mają one na celu wzmocnienie wiedzy, której dzieci uczą się w klasie. Jednocześnie ich strony zawierają również nowe informacje uzupełniające.

Dlatego tematy poruszane w książkach są interesujące i zróżnicowane, dzięki czemu dzieci mogą wybierać dowolne tytuły, które przykują ich uwagę.

Oprócz tematów, o których wspomnieliśmy powyżej, istnieją również fantastyczne tytuły, które dotyczą ludzkiego ciała, kosmosu i epoki kamienia. Jest nawet pozycja, która uczy wszystkiego o kupce – będzie ona świetnym towarzyszem malucha, gdy dzieci uczą się korzystać z łazienki!

Poniżej pozostawimy Ci mały wybór naszych ulubionych książek z serii „Look Inside”. Oczywiście pełną listę tytułów znajdziesz na stronie wydawcy.

Look Inside Our World

Tytuł ten uważany jest za wprowadzenie do geografii, przedmiotu niezbędnego w edukacji dziecka. Dlatego strony tej książki pozwolą młodym uczniom odróżnić ciepłe i zamarznięte obszary naszej planety.

Dzieci poznają również różne stworzenia zamieszkujące różne części naszego świata. Co więcej, książka zawiera mapę pełną klapek zawierających informacje o każdym kontynencie.

Look Inside How Things Work

Tak jak poprzednia książka wprowadza dzieci w geografię, tak samo „How Things Work” wprowadza je do świata inżynierii. Całkowicie dostosowana do młodych czytelników, ta pozycja jest świetną propozycją dla ciekawskich dzieci. Pokazuje im, jak działa ogromna różnorodność historycznych wynalazków…

Od pralek po wozy strażackie… a nawet łodzie podwodne!

Look Inside The Stone Age

Ewolucja naszej planety jest jednym z tematów, które najbardziej ekscytują dzieci. Jednak dla dzieci, które nie są szczególnie zainteresowane tym zagadnieniem, może stać się ono dość męczące.
Ta książka to świetne narzędzie, bez względu na to, do jakiej grupy należy Twoje dziecko.

Ojciec czyta córce

Oferuje prosty interaktywny format, który zmotywuje każde dziecko do zainteresowania się historią planety Ziemia.

Epoka kamienia łupanego jest istotną częścią historii naszego świata. Ta książka w szczególności wprowadza dzieci w życie prehistorycznych ludów i prezentuje sposób, w jaki wytwarzali własne narzędzia. Oprócz tego zawiera teżwiele więcej informacji.

Look Inside Pirate Ships

Oprócz tytułów, które oferują wzbogacenie kulturowe, istnieją również opcje poświęcone oferowaniu prostej zabawy. Piraci należą do postaci, którymi najbardziej interesują dzieci. Dlatego Usborne Publishers opublikowało tę książkę o pirackich statkach, a za jej klapami kryją się wszelkiego rodzaju fascynujące informacje.

To może Cię zainteresować ...
Książki dla dzieci przełamujące stereotypy
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Książki dla dzieci przełamujące stereotypy

Książki dla dzieci są doskonałym narzędziem edukacyjnym pomagającym maluchom dorastać bez akceptowania stereotypów płciowych.  • Bone, E. (2015). Nuestro mundo. Usborne.
  • Lloyd, R. (2018). Cómo funcionan las cosas. Usborne.
  • Conrad, M. (2018). La edad de piedra. Usborne.
  • Lacey, M. (2015). Un barco pirata. Usborne.

Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.