Książki poprawiające koncentrację u dzieci

Książki poprawiające koncentrację u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28 lipca, 2020

Rozwijanie umiejętności i zdolności od jak najmłodszych lat odgrywa kluczową rolę w ich rozwoju. Poznaj książki poprawiające koncentrację i uwagę u dzieci!

W dzisiejszym artykule pragniemy przedstawić książki poprawiające koncentrację u dzieci w zabawny, prosty i ciekawy sposób.

W dzisiejszych czasach dzieci są wystawione na działanie licznych bodźców. Z tego powodu coraz ważniejsza staje się praca nad takimi kwestiami jak koncentracja i zwracanie uwagi na dana rzecz lub aktywność.

Istnieje kilka gier, które są w stanie pomóc dziecku rozwinąć te umiejętności. Jednak inne narzędzia, takie jak książki dla dzieci, również z pewnością okażą się pomocne.

Książki poprawiające koncentrację i uwagę u dzieci

“Coś tu nie gra?” autorstwa Britty Teckentrup

Książka tego rodzaju to jedna z najlepszych pomocy, które są w stanie poprawić i rozwinąć umiejętności zachowywania uwagi i koncentracji przez dziecko. Powtarzająca się struktura jej stron sprawia, że dzieci muszą się na nich koncentrować, aby odnaleźć element, który różni się od reszty.

Bohaterowie książki to zwierzęta. Dzieci uwielbiają czytać o nich książki, co z pewnością będzie stanowiło dla nich dodatkową zachętę.

Dzieci czytające książkę

Struktura każdej strony książki jest dokładnie taka sama. Z prawej strony czytelnik znajdzie kilka rymowanych wersów. Podpowiedzą one jakie zwierzę różni się od innych na ilustracji umieszczonej po lewej stronie.

Sukces, który odniosła książka, sprawił, że autorka wydała jej kontynuację noszącą nazwę “Kto do pary?”. Tym razem czytelnik musi znaleźć nie tylko jedno różniące się zwierzę, ale całą parę.

Następnie autorka opublikowała trzecią część książki pod tytułem “Gdzie jest dziecko?”. Podobnie do pierwszych dwóch książek, tutaj również dziecko będzie musiało znaleźć na stronach książki dzieci różnych zwierząt.

Kolekcja książek “Search and Find” autorstwa Thierry’ego Lavala

Jak sama nazwa wskazuje, tytuły składające się na tą fantastyczną kolekcję, polecaną dla dzieci w wieku od trzeciego roku życia wzwyż, mają podobną strukturę. Każdy z tych tytułów ma inny temat przewodni, jak choćby:

Każda ze stron różnych tytułów składa się z dwóch zakładek, które otwierają się jak okno. Te zakładki to obiekty, których należy poszukiwać po ich otwarciu.

Czytające dziewczynki

Najbardziej niesamowity moment dla każdego dziecka nadchodzi, gdy otwiera zakładki i odkrywa niesamowite oraz szczegółowe ilustracje. To świetny sposób na naukę, odkrywanie i radowanie się książkami oraz poprawianie własnych umiejętności. Te książki są polecane dla dzieci od czwartego roku wzwyż.

Więcej książek poprawiających koncentrację u dzieci

“Mysi domek” autorstwa Kariny Schaapman

Strony tej fantastycznej i nietypowej książki stanowią niekończące się źródło informacji. Czytając ją dzieci odkryją historię Julii i jej przyjaciela Sama, którzy mieszkają w mysim domku. Jednak to, co najbardziej przyciągnie uwagę dzieci, to fakt, że nie znajdą na jej stronach ilustracji, ale modele domu autorki w rzeczywistych rozmiarach.

To jedna z najlepszych książek, które poprawiają uwagę i koncentrację. Pozwala dzieciom poszukiwać różnych obiektów i koncentrować uwagę na wielu szczegółach zawartych na jej stronach.

“Gdzie jest Wally?” autostwa Martina Handforda

To książka, która również musiała znaleźć się na tej liście. Ta postać nosząca charakterystyczne okulary, niebieskie jeansy i koszulkę oraz czapkę w biało-czerwone paski, towarzyszyła licznym pokoleniom.

To bez wątpienia prawdziwy pionier książek dziecięcych, które poprawiają uwagę i koncentrację. W tej kolekcji książek znajduje się niezliczona liczba tytułów, które rozgrywają się w różnych częściach świata, przyciągając uwagę zarówno młodszych, jak i starszych czytelników.

To może Cię zainteresować ...
Pomóc dziecku radzić sobie z emocjami dzięki książkom
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Pomóc dziecku radzić sobie z emocjami dzięki książkom

Często nie jest łatwo pomóc dziecku radzić sobie z emocjami. Jest to skomplikowane, ponieważ dzieci nie potrafią wyrażać swoich odczuć tak jak doro...  • Teckentrup, B. (2015). Uno como ninguno. Flamboyant.
  • Teckentrup, B. (2016). Dos como ninguno. Flamboyant.
  • Haworth, K. (2018). ¿Dónde está el bebé?. Flamboyant.
  • Laval, T. (2008). Busca y encuentra en el mundo. SM
  • Handford, M. (2019). ¿Dónde está Wally?. B de Block.
  • Schaapman, K. (2015). La casa de los ratones. Blackie.

Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.