Idealne dla młodzieży książki o podróżach w czasie

W naszym artykule zaprezentujemy Ci najlepsze naszym zdaniem książki o podróżach w czasie dla młodzieży, które pozwolą cieszyć się tą tematyką bez konieczności wychodzenia z domu.
Idealne dla młodzieży książki o podróżach w czasie

Ostatnia aktualizacja: 13 sierpnia, 2021

Czy możesz sobie wyobrazić możliwość powrotu do średniowiecza lub życia w przyszłości bez konieczności opuszczania zacisza własnego domu? Wszystko to jest możliwe dzięki literaturze! Mówiąc dokładniej, książki o podróżach w czasie to jedne z najpopularniejszych pozycji w literaturze dla młodzieży.

Kategoria ta zaliczana jest do science fiction i jest jednym z tematów, które najbardziej przyciągają uwagę młodych ludzi. W końcu sama koncepcja podróży w czasie jest dla młodych ludzi bardzo interesująca i pociągająca. Dzieje się tak dlatego, że po prostu pozwala im wyobrazić sobie samych siebie w innej epoce.

Dlatego właśnie w tych książkach pisanie i wyobraźnia idą w parze. W dalszej części naszego artykułu pokażemy Ci wybór książek dla młodzieży, które pomogą Ci cofnąć się w czasie. A tym samym promować książki w tej grupie populacji, która czyta coraz mniej każdego dnia.

Najlepsze książki o podróżach w czasie – oto kilka propozycji

Północ w tajemniczym ogrodzie autorstwa Philippy Pearce

To książka, która wprowadza cię do tajemniczego ogrodu, który właśnie się pojawił .   Zamieszkują go trzy dziewczynki i chłopiec. Czy to duchy? Wyobraźnia? A może rzeczywistość?

Dziecko czyta

Ta piękna historia została zaadaptowana na potrzeby telewizji i kina już czterokrotnie. Jest to książka oryginalna i klasyczna, bo została napisana w 1958 roku. Mimo upływu czasu, jej fabuła zawiera oryginalne i skłaniające do refleksji elementy.

Ponadto młodzi ludzie znajdą na jej stronach fantastyczne sceny i całkowicie poruszające zakończenie. To przykład wspaniałej książki o podróżach w czasie, która sprawi, że młodzi ludzie znów będą chcieli cieszyć się czytaniem!  

Opowieść  wigilijna Charlesa Dickensa  

Bez wątpienia światowej sławy dziełem jest powieść Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”. Duchy teraźniejszości, przeszłości i przyszłości są prawdziwymi bohaterami tej fantastycznej podróży w czasie, która sprawi, że zarówno Scrooge, jak i sami jego czytelnicy będą się zastanawiać nad wieloma aspektami.

Zmiana postawy, refleksja na temat działania i osobowość to tylko niektóre z tematów poruszanych w tej książce, przeznaczonej dla wszystkich młodych ludzi.

Jankes na dworze króla Artura  Marka Twaina

Główny bohater opowieści, Hank Morgan, po mocnym uderzeniu w głowę zostaje w niewiadomy sposób przeniesiony w przeszłość. Jednak jego wiedza o XIX-wiecznych technologiach przenosi się wraz z nim, więc przeszłość, teraźniejszość i przyszłość mieszają się na kartach tej książki o podróżach w czasie w jedną fascynującą całość.

Nastolatek z ksiażką

Przewracając kolejne strony powieści Jankes na dworze króla Artura  , czytelnicy będą wracać do VI wieku i poznawać postać legendarnego króla Artura z pierwszej ręki. Ta fantastyczna książka pozwoli Ci dowiedzieć się trochę więcej o historii i cieszyć się jedną z najlepiej rozbudowanych gałęzi literatury, czyli science fiction.

Wehikuł czasu Herberta George’a Wellsa, kolejna przykład książki o podróżach w czasie dla młodzieży

Kto nigdy nie wyobrażał sobie posiadania maszyny, która przeniesie Cię w inną epokę? Prawie każdy z nas, w takim czy innym momencie, chciał wrócić do przeszłości. Innym razem marzyliśmy o tym, co wydarzy się w przyszłości.

Wehikuł czasu, o którym mówimy, jest głównym elementem tej książki o podróżach w czasie. Stworzony przez naukowca pod koniec XIX wieku pozwala mu przemieszcza ć  się razem z maszyną, aby odkryć przyszłość.

Czy spodoba mu się to, co ujrzą jego oczy? A może uzna, że woli w ogóle nie używać tego wehikułu? Odpowiedź znajdziesz na ostatnich stronach tej ciekawej książki o podróżach w czasie.

Ulysses Moore: wrota czasu autorstwa Pierdomenica Baccalaria

Dwoje ciekawskich dzieci przeżyje wielką przygodę po odnalezieniu drzwi, których nie wolno im otworzyć. Jednak ciekawość bierze górę, dlatego pewnego dnia postanawiają przekroczyć ich próg. Od tego momentu spowija ich przygoda, dzięki której będą w stanie odkryć tajemnicę Villa Argo, miejsca, w którym się znajdują.

Ta książka jest  pełna tajemnic , intryg, przygód i podróży w czasie przez drzwi rezydencji, w której przebywają. To naprawdę wciągająca historia dla młodych ludzi! 


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Alcón Jiménez, Pilar. (2019). El placer de viajar con la lectura. III Jornadas de Bibliotecas G9 sobre buenas prácticas en atención a espacios y usuarios. http://hdl.handle.net/10578/22441
  • Pearce, P. (2011). El jardín de la medianoche. Siruela.
  • Dickens, D. (2009). Cuento de Navidad. Marlow.
  • Twain, M. (2008). Un yanqui en la corte del Rey Arturo. Anaya.
  • George, H. (2019). Máquina del tiempo. Planeta.
  • Baccalario, P. (2016). Ulysses Moore: la puerta del tiempo. Montena.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.