Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie - pomysły

Czy chcesz udekorować swój ogród na Boże Narodzenie ale nie wiesz w jaki sposób? W dzisiejszym artykule podamy Ci kilka prostych i ciekawych pomysłów. Dekoracje są ładne i z łatwością zrobisz je ze swoimi dziećmi.
Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie - pomysły

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia, 2019

Jeżeli jesteś pasjonatką świąt i rodzinnej atmosfery, z całą pewnością zależy Ci, żeby magia świąt zagościła w każdym zakątku Twojego domu. Zewnętrzna część domu z całą pewnością jest przez nas w tym okresie obdarzana sporą dozą uwagi. Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie jest jednym z elementów przedświątecznych przygotowań i dlatego właśnie jemu poświęcimy dzisiejszy artykuł. Jeżeli masz to szczęście i posiadasz własny ogród, z całą pewnością wykorzystasz go jak najlepiej aby roztoczyć świąteczną atmosferę dookoła swojego domu.

Ogród to pierwszy element domostwa jaki rzuca się w oczy gdy ktoś do Ciebie przychodzi. Dlatego właśnie dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie służy nie tylko Tobie ale też osobom mieszkającym w Twoim otocczeniu. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci jak otoczyć się pięknem i zadbać o wystrój ogrodu w wyjątkowym okresie świątecznym.

Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie jest dobrym wstępem do świątecznej atmosfery

Nie chodzi o to, żeby sąsiedzi pomylili Twój ogród z lokalnym bazarem. Nie ma jednak nic złego w tym by roztoczyć dookoła swojego domu świąteczną atmosferę. Poprawi to humor wszystkim dookoła.

Choinka i bombka choinkowa - dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie

Wieniec

To klasyczna ozdoba – piękny wieniec powieszony na drzwiach domu. Elementy jakie moża uwzględnić to szyszki, gałązki sosnowe, świerk, jodła… Możesz odważyć się na wieniec typu DIY (zrób to sam) i nadać mu osobisty charakter zgodny z Twoimi upodobaniami.

Przyozdobione doniczki i rośliny

Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie obejmuje również zdobienie doniczek i roślin światełkami, łańcuchami, bawełnianymi bałwankami i innymi elementami przypominającymi o świętach. Wykorzystaj dostępne Ci artykuły i wykaż się kreatywnością.

Rośliny świąteczne to coś więcej niż tylko poinsecja czyli gwiazda betlejemska. Istnieje całe mnóstwo gatunków, które doskonale sprawdzają się gdy chodzi o dekoracje. Możesz zdecydować się na kaktus bożonarodzeniowy, ostrokrzew czy princettia. Przyjrzyj się roślinom i zobacz, która odpowiada Ci najbardziej.

Tablica

Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie nie musi być nudne. Doskonałym pomysłem jest tablica w postaci bałwanka, choinki czy płatka śniegu. Codziennie możesz pisać na niej nową wiadomość. Powieś ją na drzwiach lub – jeśli ma podpórkę – ustaw przed domem.

To zabawny pomysł, który z całą pewnością spodoba się Twoim dzieciom. Możesz jej użyć do wszczepiania najmłodszym cennych wartości takich jak na przykład życzliwość czy wdzięczność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz też artykuł: Uniknąć zazdrości po narodzinach rodzeństwa – czy to możliwe?

W świetle gwiazd… światełka

Oczywiście nie może zabraknąć światełek… Obecnie kolorowe światełka ustępują miejsca światłu białemu i jednokolorowemu. Pomagają one stworzyć przyjemną, ciepłą atmosferę. Powieś światełka w oknie, inne między roślinami i – jeśli masz przedsionek – również tam. Gdy wypełnisz korytarz światłem, każdy kto wejdzie do Twojego domu, od razu poczuje świąteczną atmosferę.

Podczas przygotowywania posiłków i podawania ich zadbaj o piękny obrus, wypełnij stół świeczkami, szyszkami i świerkowymi gałązkami. Możesz uzupełnić również o inne ozdoby, które Ci się podobają. Przygotuj domowy piernik z polewą czekoladową. W świetle świec będzie jeszcze smaczniejszy. W takiej atmosferze będzie Ci jeszcze przyjemniej cieszyć się czasem z rodziną

Świąteczne ciasto

Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie – drewno w każdej formie

Dekorowanie ogrodu na Boże Narodzenie może również obejmować ustawienie na werandzie stołu i przykrycie go czerwonym obrusem, świecznikami, ozdobami i innymi ozdobnymi drobiazgami. W taki sposób pięknie przywitasz swoich gości. Nie wahaj się użyć naturalnego drzewka.

Istnieje całe mnóstwo pomysłów jeśli chodzi o dekorowanie domu i przygotowywanie go na święta. Warto zdobyć się na wysiłek. Zadbaj o ogród tak samo jak dbasz o wnętrze swojego domu – wszyscy będą z tego zadowoleni.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.