Życie bez Ciebie? Nie mogę go sobie wyobrazić.

30 sierpnia 2018

Kochanie, musisz wiedzieć że nigdy nie planowałam mieć dzieci. Nigdy nie myślałam, że spotkam księcia z bajki, że moje życie będzie jak film albo baśń, że będę miała rodzinę jak z obrazka. A teraz życie bez Ciebie wydaje mi się niemożliwe.

Moje priorytety obejmowały moje własne życie, moją pracę, moją karierę. Ale nic nie dzieje się bez powodu. Nagle, kiedy najmniej się tego spodziewałam, pojawiłeś się Ty. I moje nowe życie, w którym wszystko się zmieniło. Moje życie bez Ciebie się skończyło.

Muszę przyznać, że nigdy nie wyobrażałam sobie jak mogłoby wyglądać moje życie z dzieckiem. Może życie po prostu mi uciekało, a ja byłam odrętwiała i obojętna. Ścieżka, którą wybrałam prowadziła w innym kierunku.

Los jednakże postanowił, że nasze drogi się przetną. Od tego momentu przysięgam, że życie bez Ciebie jest dla mnie nie do pomyślenia.

Oczywiście na początku ta wiadomość była trudna do przyjęcia. Myśl o tym, że będę musiała poświęcić wszystko wywoływała we mnie niepokój, tak samo jak świadomość tego, że niedługo w moim życiu pojawi się ktoś, kogo aż do teraz zupełnie się nie spodziewałam. Zalał mnie strach i niepokój.

Przeczytaj koniecznie: Dzieci – mieć je, czy nie? Decyzja trudniejsza, niż mogłoby się wydawać

Dziś zastanawiam się jak wyglądałoby moje życie bez Ciebie, jak wyglądałyby moje dni bez Twojej błogosławionej obecności. Czas, w którym byłam sama pamiętam jako mglistą pustkę, pozbawioną światła, które Ty wnosisz do mojego życia.

Musiałam odpuścić. Zrezygnować z wielu rzeczy. I może właśnie to zmieniło moje życie. Mogę Cię jednak zapewnić, że nic nie uszczęśliwia mnie bardziej niż patrzenie na to jak rośniesz i się śmiejesz.

Życie bez Ciebie nie byłoby przygodą

Od kiedy pojawiłeś się z mojej codzienności, wiem czym jest to, co ludzie nazywają miłością. Dostałam przykład miłości najczystszej, najprawdziwszej, bezwarunkowej i wiecznej.

Życie bez Ciebie wydaje mi się teraz niemożliwe.

Od momentu w którym pojawiłeś się na świecie, rozświetlasz moje dni. Odkryłam nową definicję szczęścia i wolności. Dzięki Tobie mam nieskończoną cierpliwość.

Polecamy: Okres poporodowy i ogromne zmiany zachodzące w życiu kobiety

Dajesz mi siłę by walczyć, by iść na przód niezależnie od sytuacji. Nikt i nic nie daje mi takiej siły więcej. Walczę również dla Ciebie.

Dzięki Tobie moje życie stało się prawdziwą przygodą. Stało się też z pewnością piękniejsze. Zrozumiałam, że wciąż muszę się bardzo dużo nauczyć i że nie znajdę nigdzie lepszego nauczyciela niż moje własne dziecko.

Wtedy tego nie widziałam. Dziś mogę powiedzieć, że nie zamieniłabym tego wszystkiego na nic innego.

Zrozumiałam, że macierzyństwo daje mi szansę na to, by dawać życie i budować mosty.

Bezwiednie stałam się rzemieślnikiem tworzącym życie. Stałam się artystką, która jest dumna ze swojego największego, najlepszego dzieła: mojego małego słoneczka! Zdałam sobie sprawę z tego, jakie naprawdę mam priorytety i z tego, że mogę pozwolić sobie na powrót do dzieciństwa.

Tak oto dotarło do mnie, że teraz jest ten czas. Nie wystarczy patrzeć w przyszłość. Muszę żyć w bieżącej chwili, radować się teraźniejszością i cieszyć się na każdy kolejny nadchodzący dzień.

Życie jest krótkie. Chcę przeżyć swoje z Tobą, wypełnić moją historię pięknymi chwilami z Tobą przy boku.

Nie chcę żyć bez Ciebie

Macierzyństwo daje mi siłę.

Dzielenie z Tobą życia jest dla mnie największym skarbem, wartym więcej niż cały świat. Z wielu powodów życie bez Ciebie jest dla mnie teraz niewyobrażalne.

Nie wiem nawet jak ująć w słowa różnicę, jaką Twoje pojawienie się wniosło do mojego codziennego życia.

Świeżość, radość, niewinność i miłość to składniki przepisu na szczęście. I w jakiś sposób to właśnie Ty naprawdę posiadasz wszystkie te dary oraz dzielisz się nimi ze mną.

Wystarczy, że raz na Ciebie spojrzę, że zobaczę Twój śliczny uśmiech i nie potrzebuję już niczego innego.

Buziak z rana, uścisk popołudniu, to, że mówisz „kocham Cię mamusiu” – wszystko to sprawia, że kocham Cię z każdą minutą bardziej.

Przeczytaj także: Pojawienie się dziecka wzmacnia relację między rodzicami

Patrzenie na Twoje zabawy i szaleństwa to moja ulubiona rozrywka. Dbanie o Ciebie i chronienie Cię to moja największa pasja.

Kochanie, kobieta która nigdy nie myślała o tym jak wyglądałoby życie z Tobą i nie mogła go sobie nawet wyobrazić, dziś chce byś wiedział, że teraz nie potrafi wyobrazić sobie życia bez Ciebie.

Jesteś magiczny i stałeś się moją siłą napędową. Jesteś mocą która popycha mnie do działania i powodem, dla którego chcę przeżyć każdy dzień w pełni.

Dziękuję, skarbie, za to, że pojawiłeś się w moim życiu!

  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos