Tatuaż z imieniem dziecka - 9 pomysłów na jego wykonanie

Tatuaż z imieniem dziecka - 9 pomysłów na jego wykonanie

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2018

Wraz z pojawieniem się dziecka w naszym życiu, w naszych oczach zmienia się oblicze otaczającej nas rzeczywistości. Niewątpliwie jest to niezwykle magiczne i najcenniejsze doświadczenie. W naszych duszach pozostaje ten ślad już na zawsze. Dlaczego więc nie pozwolić sobie aby tatuaż z imieniem dziecka pojawił się również na naszej skórze?

Tatuaż staje się coraz bardziej popularny wśród młodych rodziców. Wielu celebrytów traktuje tę sztukę jako formę ekspresji. Niektórzy pochwalić się mogą kreatywnymi pomysłami, inni natomiast preferują proste rozwiania. Rezultat jest jeden: pragniemy z dumą pokazać imię naszego dziecka, które pojawiło się w naszym życiu. Jednym ze sposobów na uwiecznienie tego momentu jest tatuaż z imieniem córki bądź syna.

Tatuaż z imieniem dziecka – co wziąć pod uwagę

Decydując się na tatuaż z imieniem dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych informacji.

Przede wszystkim należy być bardzo ostrożnym przy wyborze artysty, który będzie pracował na Twojej skórze. Musi być to wykwalifikowany specjalista posiadający odpowiednie certyfikaty wydane przez organy ds. zdrowia.

Pamiętaj, że tatuowanie imienia Twojego dziecka jest na całe życie. Nie daj się ponieść zbędnej iluzji i emocjom. Dokładnie przemyśl sposób w jaki chciałabyś go wykonać a następnie podejmij ostateczną decyzję.

Po wykonaniu pierwszego znaku tuszu nie ma już odwrotu. Dopytaj także jak dbać o skórę tuż po zabiegu.

Pomysły

Poniżej przedstawionych zostało 9 pomysłów:

1. Tatuaż odcisków stóp

W niektórych szpitalach tuż po narodzinach dziecka zaznacza się ślady na tuszach rejestracyjnych. To doskonały pomysł na zrobienie z tego tatuażu.

2. Dla dużej rodziny

Jeśli Twoja rodzina jest dość duża i chcesz mieć imiona wszystkich swoich dzieci, możesz wytatuować drzewo genealogiczne. W ten sposób masz szansę również podać imiona bliskich krewnych.

Tatuaż na plecach

3. Dla osób religijnych

Można także wypisać imiona dzieci robiąc z z nich krzyż. Ten tatuaż wygląda świetnie szczególnie na ramieniu.

Innym sposobem na stworzenie religijnego tatuażu z imieniem dziecka jest podanie daty urodzenia wraz z pewnymi szczegółami, które przywołują świętego na ten dzień.

4. Dla dzieci lubiących sport

Jeśli Twoje dziecko jest sportowcem lub fanem sportu możesz wytatuować jego imię obok symbolu, który reprezentuje jego ulubiony sport, drużynę lub pozycję na której gra.

Możesz również zrobić to w formie bransoletki. Wytatuowanie imienia dziecka wokół nadgarstka jako bransoletka spowoduje, że będzie ono bardzo widoczne.

5. Tatuaż z pisma Twojego dziecka

Innym bardzo dobrym pomysłem jest wytatuowanie imienia ręcznie podpisanego przez dziecko.

Użyj kartki papieru na której malec się podpisał a następnie artysta odwzoruje podpis na Twoim ciele.

Bądź bardzo ostrożna przy wyborze artysty, który będzie pracował na Twojej skórze. Ważne, aby był on wykwalifikowanym profesjonalistą i posiadał zaświadczenia wydane przez odpowiednie władze sanitarne.

6. Narodziny dziecka

Kolejny pomysł to duży zegar z rękami oznaczającymi czas narodzin dziecka. Kreatywnym rozwiązaniem będzie zostawienie miejsca na kolejne nazwy, gdy rodzina się powiększy.

7. Tatuaż partnerski

Jednym ze sposobów na dzielenie się radością z nowego członka rodziny jest ten sam tatuaż zarówno u mamy jak u taty dziecka.

Warto mieć taki sam tatuaż na przedramieniu. Gdy przedramiona są połączone, nazwa staje się kompletna.

8. Dla siłaczy

Dla tych którzy ćwiczą, umieszczenie imienia dziecka na muskularnym ramieniu sprawi, że będą wyglądać mniej agresywnie.

Dzieci wnoszą radość do domu. Ich znaki wytatuowane na skórze sprawią, że zawsze będą przy Tobie.

Dziecko w ramionach taty

9. Tatuaż z twarzą dziecka

Widocznym miejscem może być u mężczyzn klatka piersiowa lub nogi. Jeśli chcesz pokazać to tylko okazjonalnie, skorzystaj z górnej części pleców.

Tatuaż z imieniem dziecka jest gestem, który nasz malec doceni w jego dorosłym życiu. Co więcej może nawet pewnego dnia on wykona tatuaż Twojego imienia.

Najważniejsze, poza sztuką i rysunkami, jest to że tworzy to unikalny związek między wami, który pozostaje niezapomniany przez całe życie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Karim Reef. (2015). RITES: Tattoo Psychology: Art or Self Destruction? Modern-Day Social Branding. The Huffington Post.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.