Hiszpańskie muzea, które musisz odwiedzić ze swoimi dziećmi

Obecnie muzea to doskonały sposób na rozpowszechnianie wiedzy i pomoc młodym ludziom w nauce. W tym artykule odkryj główne hiszpańskie muzea, które musisz odwiedzić ze swoimi dziećmi!
Hiszpańskie muzea, które musisz odwiedzić ze swoimi dziećmi
Natalia Cobos Serrano

Napisane i zweryfikowane przez pedagog społeczny Natalia Cobos Serrano.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Hiszpańskie muzea to doskonałe miejsca do odwiedzenia i spędzenia czasu z rodziną. To wspaniłay sposób na pokazanie dzieciom dziedzictwa kulturowego, historycznego, artystycznego, naukowego i technologicznego tego kraju. Najlepsze jest to, że oferują to, co najlepsze z obu światów: wypoczynek i naukę.

Przeczytaj dalej, aby poznać niektóre hiszpańskie muzea, które musisz odwiedzić z dziećmi, jeśli wybierasz się na wakacje do tego kraju. To niesamowite miejsca, których po prostu nie możesz przegapić!

„Muzea odgrywają podstawową rolę w edukacji, generowaniu i rozpowszechnianiu wiedzy”.

Nora Kurtin

Hiszpańskie muzea, które musisz odwiedzić z dziećmi

El Museo Nacional de Ciencias Naturales (Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych)

Zlokalizowane w Madrycie Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych to bezpieczny wybór dla wszystkich odbiorców, a także świetna okazja, aby przybliżyć młodym ludziom nauki przyrodnicze.

Muzeum oferuje wiele zajęć edukacyjnych dostosowanych do różnych poziomów edukacyjnych. Na przykład zapewnia wycieczki z przewodnikiem i warsztaty. Ten program zajęć edukacyjnych ma na celu przeformułowanie klasycznych wizyt grupowych przy użyciu aktywnej metodologii opartej na uczeniu się przez odkrywanie kierowane.

Matka i dziecko w muzeum.

Dinópolis

Jeśli twoja rodzina kocha dinozaury, na pewno nie możesz przegapić Dinópolis, znajdującego się w Teruel. Tutaj  odkryjesz, jak w ciągu 4,5 miliarda lat powstało życie i poznasz wspaniały świat dinozaurów.

To muzeum zostało stworzone w celu przekształcenia Teruel w punkt odniesienia dla debat o ewolucyjnej historii życia. Jest to zatem przykład ochrony dziedzictwa i upowszechniania rekreacji.

Dinópolis przedstawia serię głównych grup skamielin, które zafascynują każdego miłośnika paleontologii.

La Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki): jedno z hiszpańskich muzeów, które musisz odwiedzić z dziećmi

Miasto Sztuki i Nauki w Walencji jest czymś o wiele większym, niż tylko zwykłym muzeum.

Jest to kompleks, który łączy wiele różnych obszarów, takich jak Palacio de las Artes Reina Sofía (Pałac Sztuk Królowej Zofii), poświęcony muzyce i sztukom wizualnym oraz Museo de las Ciencias Principe Felipe (Muzeum Nauki Księcia Filipa), która posiada największe akwarium w Europie.

Oprócz wszystkich naukowych i interaktywnych animacji, które oferuje, Miasto Sztuki i Nauki udostępnia także cykl warsztatów i wystaw dedykowanych wyłącznie dzieciom. Na przykład „ScienceMix”, „Naukowiec na jeden dzień” lub „Pewnego razu… Nauka dla miłośników historii”.

„Prawdziwe muzea to miejsca, w których czas zamienia się w przestrzeń”.

-Pamuk-

Inne hiszpańskie muzea, które warto odwiedzić z dziećmi

CosmoCaixa, Barcelona

Znajdujące się w Barcelonie CosmoCaixa to muzeum, które skupia różne przestrzenie poświęcone rozpowszechnianiu nauki. Na przykład „Zalany Las”, „Sala Materii” lub „Planetarium Bąbelkowe”, które oferują niesamowite wystawy.

Dwie dziewczyny w muzeum archeologicznym.

Ponadto muzeum oferuje szereg obszarów dla dzieci. Na przykład „Kliknij i Zobacz”, „Kreatywność” i „Dotyk!”. Udostępnia też warsztaty podnoszenia świadomości, kreatywności i ochrony planety.

Muzeum Robotów, Madryt

Zlokalizowane w Madrycie Muzeum Robotów jest niesamowitą opcją dla dzieci, a także nastolatków, którzy kochają świat robotyki. Jeśli Twoje dzieci są wielkimi fanami najnowszych technologii, to muzeum zainspiruje je i zaskoczy.

Dlatego jesteśmy pewni, że naprawdę im się spodoba, ponieważ oferuje system wycieczek z przewodnikiem, który łączy rozrywkę z rozpowszechnianiem.

Ponieważ jest to największa kolekcja robotyki w Europie, w Muzeum Robotów znajdują się roboty wszystkich klas, z różnych epok. W rzeczywistości cofniesz się w czasie poprzez wybór robotów retro z lat 80-tych. Możesz także odkryć najnowsze osiągnięcia w robotyce dzięki nowoczesnym androidom NAO i PEPPER.

Krótko mówiąc, jak ujęła to pedagog artystyczny Carole Charnow:

„Muzea nie są domem, nie szkołą, ale trzecim miejscem samym w sobie, gdzie rozwijają się odkrycia, kreatywność, rozwiązywanie problemów, eksperymentowanie, dzielenie się i budowanie społeczności, a wszystko to w interesie małych dzieci i ich rodzin. To kluczowe miejsca spotkań społeczności, w których mogą bawić się różne rodziny i świętować razem w przyjaznym otoczeniu”.

Obecnie muzea to doskonały sposób na rozpowszechnianie wiedzy i pomoc młodym ludziom w nauce. W tym artykule odkryj główne hiszpańskie muzea, które musisz odwiedzić ze swoimi dziećmi!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.