Kreatywne pomysły pozwalające obchodzić Dzień Ojca w domu

Ponieważ w tym roku być może będziemy musieli zostać w domu, chcemy podzielić się kreatywnymi pomysłami, aby uczcić Dzień Ojca w domu. Ucz się więcej.
Kreatywne pomysły pozwalające obchodzić Dzień Ojca w domu
Elena Sanz Martín

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Dzień Ojca jest zawsze w czerwcu, a ze względu na kwarantannę w tym, zeszłym, a może i przyszłym roku prawdopodobnie będziemy musieli zaplanować coś w domu. Twoje dzieci zapewne nie miały w tym roku możliwości zrobienia niczego w szkole dla swojego taty, tak jak to zwykle bywało.

Ponadto możesz nie być w stanie wyjść z domu i świętować jedząc w restauracji lub wybierając się na wycieczkę. Dlatego podzielimy się kreatywnymi pomysłami pozwalającymi uczcić Dzień Ojca w domu.

Oczywiście nadal musimy świętować dzień upamiętniający jedną z najważniejszych postaci w życiu naszych dzieci. Poza tym mamy przewagę, ponieważ tata prawdopodobnie jest w domu i może spędzić ten dzień z rodziną. Aby ten dzień był tak wyjątkowy jak uhonorowany, oto kilka sugestii.

Kreatywne pomysły pozwalające świętować Dzień Ojca w domu

1. Specjalne śniadanie

Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie dnia od ulubionego śniadania, zwłaszcza jeśli odzwierciedla ono miłość Twojej rodziny. Jeśli tata lubi słodycze, zachęć swoje dzieci, aby zrobiły mu ciasto. Dzieci uwielbiają pieczenie i pomaganie w przyrządzaniu jedzenia, ponieważ jest to zabawne, a także daje im możliwość rozwijania samodzielności.

Dodatkowo będą usatysfakcjonowane tym, jak apetycznie wygląda i jak pysznie smakuje ich danie. Przygotowanie tego posiłku dla taty z pewnością pomoże w podniesieniu ich samooceny. Możesz zdecydować się na ciasto, kruche ciasteczka lub dowolną inną łatwą w przygotowaniu opcję. Ale nie zapomnij ozdobić ich motywem na Dzień Ojca!

Rodzice gotują z córką

2. Zabawa w szukanie skarbów

Inną zabawną opcją jest zabawa w poszukiwania skarbów w domu. To właśnie tata musi szukać swoich prezentów. Aby to zrobić, możesz zrobić kilka karteczek z instrukcjami i ułożyć je w odpowiedniej kolejności w różnych miejscach i pokojach.

Na przykład, jeśli zabawa zaczyna się na kanapie, umieść tam kartę z napisem: „Następna wskazówka znajduje się w miejscu, w którym zawsze pada, idź ją znaleźć. Jeśli się odważysz!” Kiedy tata idzie pod prysznic, znajdzie prezencik i kolejną kartę ze wskazówką kierującą go do następnego miejsca.

W każdym miejscu umieść mały prezent. Mogą to być obrazki, listy lub ładne rękodzieło wykonane specjalnie dla niego. Możesz także robić kupony i umieszczać je na każdym przystanku. Na przykład: „Ten kupon jest dobry na jeden żart za każdym razem, gdy jesteś smutny”. Może je wszystkie zebrać i używać, kiedy tylko zechce.

3. Piosenka na Dzień Ojca

Inną opcją, która z pewnością złapie tatę za serce, jest napisanie piosenki i zaśpiewanie mu jej w całości. Możesz spróbować skomponować ją samodzielnie, ale łatwiej jest poszukać w Internecie wersji karaoke znanego utworu.

Następnie możesz dodać do tego własne teksty. W swojej piosence możesz uchwycić całą miłość, którą czujesz, podziękować mu za towarzystwo w życiu lub zaśpiewać o zabawnych wspomnieniach. Oczywiście upewnij się, że wiersze się rymują.

Ojciec czytający córce.

Po skończeniu utworu jesteś gotowy do wykonania go przed jubilatem. Twoje dzieci będą się świetnie bawić, wykorzystując swoją kreatywność do komponowania piosenki. I oczywiście tata pokocha taką oryginalność.

4. Gry rodzinne z okazji Dnia Ojca w domu

Czy jest lepszy sposób na świętowanie Dnia Ojca w domu niż z dziećmi? Wykorzystaj fakt, że wszyscy jesteście w domu, aby grać razem. Gry takie jak Stop lub Państwa, miasta to dwie świetne opcje. Wszystko czego potrzebujesz to ołówek, papier i stoper.

Jeśli jednak chcesz spróbować czegoś bardziej spersonalizowanego, możesz stworzyć karty z osobistymi pytaniami dotyczącymi członków rodziny. Na przykład: „Jaki jest ulubiony kolor taty?” Lub „Jak ma na imię najlepsza przyjaciółka mamy?”

Ponadto możesz również zawrzeć pytania takie jak „Opowiedz nam o najzabawniejszym dniu w Twoim życiu”. Lub „Jaki jest ostatni sen, który pamiętasz?” Ta aktywność pomoże wzmocnić więzi rodzinne. Poznacie się lepiej i spędzicie niezapomniany czas.

I na koniec, wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o prezenty, liczy się pamięć. Wszystkie te pomysły pomogą Twoim dzieciom zaangażować się w obchody Dnia Ojca i przekażą im ważne wartości.

Dlatego najważniejszą częścią tego dnia jest docenienie siebie i podziękowanie za rodzinną miłość.

To może Cię zainteresować ...
Dobry ojciec zostawia dziecku wspaniałe dziedzictwo
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Dobry ojciec zostawia dziecku wspaniałe dziedzictwo

Rousseau mawiał, że jeden dobry ojciec wart jest stu nauczycieli. Niewiele osób wywiera na naszych wspomnieniach tak wczesne emocjonalne piętno.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.