Poród - 5 wstydliwych momentów, które mogą się pojawić

Poród - 5 wstydliwych momentów, które mogą się pojawić
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Poród jest jednym z najtrudniejszych i najważniejszych doświadczeń w życiu kobiety. Przyznajmy jednak, że są momenty wstydliwe, które mogą przytrafić się każdej z nas gdy zaczyna się poród.

Jeśli już wcześniej rodziłaś, wiesz, o czym mówię. Jeśli nie, prawdopodobnie słyszałaś o niektórych z tych rzeczy, które mogą się zdarzyć podczas porodu. Nie mówię tu tylko o oddychaniu i parciu.

Przyjrzyjmy się niektórym z tych kłopotliwych momentów, które mogą się zdarzyć podczas porodu. Jeśli jesteś już mamą, może przypomną Ci o chwili, w której urodziłaś swoje dziecko.

1. Wody odeszły Ci w miejscu publicznym? Zaczyna się poród!

Kiedy odchodzą Ci wody, płyny są wszędzie. Co się stanie, jeśli zdarzy się to w miejscu publicznym? Wszystkie ubrania będą mokre, jak gdybyś się po prostu obsikała.

Ale nie martw się. Kiedy jesteś w ciąży, to wytłumaczenie będzie ostatnią rzeczą, o której wszyscy pomyślą. Wszyscy będą starali się Ci pomóc. Zaczęłaś rodzić i musisz jak najszybciej dostać się do szpitala!

Kobieta trzymająca nowonarodzone dziecko po porodzie

2.Podczas badania lekarskiego odejdą Ci wody

Tak, to zdarza się często. Może to być podczas badania rutynowego lub gdy Twój ginekolog jest z Tobą podczas porodu. Nie jest to jednak koniec świata; Twój lekarz jest do tego w pełni przyzwyczajony.

3.Wypróżnisz się podczas porodu

Nie stresuj się. Jest to bardziej powszechne niż sobie wyobrażasz. Wielu kobietom się to zdarza podczas porodu. Kiedy przesz, możesz odczuwać tyle bólu, że nawet nie będziesz zdawała sobie sprawy z tego, co się stało. Ale jeśli czujesz, że musisz się wypróżnić, wypróżnij się.

Żadna pielęgniarka nie powie Ci, abyś się powstrzymała. Rodzisz, przesz i to naturalne, że jelita się opróżniają. Mogę Cię zapewnić, że to, czy popuścisz, czy nie, to ostatni powód do zmartwień, gdy nadejdzie czas porodu. Personel medyczny oczyści Cię od razu, a Ty będziesz kontynuowała poród.

4. Nie zobaczysz jak dziecko się rodzi

Kiedy główka dziecka pojawia się podczas porodu w pochwie, zespół medyczny może zaoferować Ci możliwość zobaczenia go w lustrze.

Jeśli masz znieczulenie zewnątrzoponowe, prawdopodobnie będziesz w stanie patrzeć, ponieważ nie będziesz czuła tyle bólu z powodu porodu. Jeśli jednak zdecydujesz się na poród naturalny, bez znieczulenia zewnątrzoponowego,, ból może powstrzymać Cię przed skupieniem uwagi.

Twoje dziecko będzie wkrótce w ramionach i wszystko się skończy. Lustro nie jest złym pomysłem, ale nie martw się, jeśli nic nie widzisz.

Para przed porodem

5. Mówi się, że nie powinno boleć po znieczuleniu zewnątrzoponowym, ale będzie bolało

Chociaż poród z znieczuleniem zewnątrzoponowym jest wolniejszy, a parcie trudniejsze z powodu utraty czucia, to jednak nie ma bólu, a poród jest łatwiejszy… ale tylko, dla niektórych kobiet.

Czasami jednak znieczulenie zewnątrzoponowe nie działa lub ból nie jest całkowicie zahamowany. W takich przypadkach poród jest oczywiście bolesny, tak samo jak bez znieczulenia lub ze słabszym środkiem znieczulającym.

Więc jeśli zauważysz, że znieczulenie nie działa i ból wraca, poinformuj o tym. znieczulenie nie zawsze działa, więc nie pozwól nikomu wmówić Ci, że znieczulenie zewnątrzoponowe działa w 100%.

Czy masz anegdotę, aby opowiedzieć o swoim porodzie? Nie zapomnij się nią podzielić, uwielbiamy czytać o Twoich zabawnych, radosnych i wstydliwych chwilach.

To może Cię zainteresować ...
Etap porodu – doprawdy zdumiewający proces
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Etap porodu – doprawdy zdumiewający proces

Wierzę, że najlepszym sposobem na to, by w pełni cieszyć się życiem, jest umieć docenić każdy jego etap. Musimy żyć tu i teraz. To także klucz do t...


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.