Wychowam cię na silną osobę której nic nie złamie

Wychowam cię na silną osobę której nic nie złamie
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Mam zdolność kształtowania cię w moich rękach. Będziesz tym kim chce: dobrą osobą. Wyobrażam sobie całość, kompletną osobę. Uwierz mi kiedy mówię, że ukształtuje cię na silną osobę której nikt nie złamie. Dam ci odwagę abyś nie bał się przewrócić. Wychowam cię najlepiej jak potrafię.

Nie mogę uchronić cię od niepowodzeń ale mogę upewnić się, że dla ciebie będą to tylko drobnostki. Właśnie tak cię wychowam.

Gdy upadniesz, podam ci rękę abyś podniósł się jak najszybciej. Zaszczepię w tobie pokłady wielkiej odwagi abyś pędził przez życie bez przeszkód. Będę dawać ci wszystko co najlepsze od najmłodszych lat. Pewność siebie, poczucie własnej wartości i dużo wiary. Dostaniesz to wszystko pod postacią miłości a docenisz to pokazując pewność siebie.

W ten sposób nikt nie będzie w stanie cię skrzywdzić a wszystkie rany zagoją się bardzo szybko.

Moje dziecko, kiedy tylko cię poczęłam podjęłam decyzję: wychowam cię na silną osobę. W ten sposób życie nigdy  nie postawi cię pod murem. Wiem, że los nie będzie cię oszczędzał. Dam ci jednak wszystkie niezbędne narzędzia i wychowam tak abyś umiał obronić się przed tym dziwnym i czasami niewdzięcznym światem.

dziecko w przebraniu

Wychowam cię na silnego i dzielnego

Zapewniam cię, że zawsze będę stać przy tobie i strzec twojego dobra. W końcu, odkąd pojawiłeś się w moich życiu, moim najważniejszym zadaniem jest dopilnowanie abyś był szczęśliwy. Właśnie dlatego proszę cię abyś był silny, abyś karmił się odwagą i marzeniami tak aby przeć przed siebie bez względu na okoliczności.

Wygrana czy przegrana się nie liczy. Na koniec dnia najważniejsze jest to aby ciągle próbować. Gdy otrzymasz cios nie zatrzymuj się. Spróbuj ponownie, wykorzystaj wszystkie możliwości. Ucz się na swoich błędach to najlepsi nauczyciele. Wychowam cię w ten sposób.

Nie pozwól sobie utonąć w smutkach, nigdy nic dobrego z tego nie wyszło. Podążaj za swoimi marzeniami niosąc swoją wiarę jako sztandar. Pozytywne podejście i optymistyczne nastawienie zaprowadzi cię dalej niż zamierzałeś dojść.

Dzielny człowiek to nie ten który nie czuje strachu, tylko ten który go pokonuje.
-Nelson Mandela-

Nie bój się. Rozwiń skrzydła i leć. Twoje barki będą zdrowe i silne na tyle aby udźwignąć każdy ciężar które będą musiały dźwigać. Nie pozwól sobie nosić w środku niepotrzebnej złości i urazy. Pamiętaj, żadne zło nie trwa wiecznie.

Bierz odpowiedzialność za swoje czyny. Czasami popełnisz błąd i to ty będziesz tym który rani.  Miej dość odwagi aby prosić o wybaczenie i okazać skruchę za swoje czyny. Nie zapomnij nigdy o tym, że najczęściej będziesz musiał wybaczać samemu sobie.

Nic nie trwa wiecznie. Wszystko mija. Drogie dziecko, musisz stać wyprostowany i wytrzymać ciosy które wymierza los. Przyrzeknij mi, że nigdy się nie poddasz, nigdy nie opuścisz gardy!

Rozwiązanie twoich problemów czeka tuż za rogiem. Zasługujesz na piękne cuda i jestem pewna, że ich doświadczysz.

Uwierz w swoją ogromną moc

dziecko w przebraniu

Ludzie są stworzeni aby być szczęśliwymi. Dlatego pielęgnuj wiarę w to, że będzie lepiej. Przez smutek ujrzysz radość której masz doświadczyć. Nie daj się pokonać, posiadasz ogromną moc swojej duszy. Kształtuj każdy swój dzień wedle swego uznania.

Ładuj swoją energię poprzez przyjemne momenty. Wykorzystaj każdą z tych chwil. Żyj pełną piersią, intensywnie, kolekcjonując wspomnienia jak skarby. Śmiej się mimo łez. Płacz i krzycz kiedy musisz. Uwolnij swoją zranioną duszę.

Ale nigdy nie pozwól żeby przyszło ci na myśl aby wpaść w depresję lub pogrążyć się w najgłębszej rozpaczy. Jesteś najsilniejszą istotą jaką, tą którą zbudowałam aby zobaczyć jak osiąga szczyt.

Nigdy nie zapominaj o tym, że życie nie obarczy cię większym brzemieniem niż możesz unieść. Wychowam cię z najczystszą i najszczersza miłością która pozwoli ci osiągać rzeczy które mogą wydawać się niemożliwe.

Bądź silny, dla tej bezwarunkowej miłości która pozwoli ci przenosić góry. Bądź cierpliwy na cześć tych anegdot które wciąż wywołują uśmiech na twojej twarzy. Odważ się oddawać cześć naukom swojej matki gdy ta cię podziwia, teraz gdy twoje życie dopiero się zaczyna.

To może Cię zainteresować ...
Poczucie własnej wartości dziecka – jak go nie zniszczyć?
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Poczucie własnej wartości dziecka – jak go nie zniszczyć?

Jako rodzice chcemy aby nasze dzieci dorastały tak bezpieczne, że nie odstępujemy ich na krok, niezależnie od sytuacji. Bez uświadomienia sobie teg...  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.