Narodziny, które w moim życiu zmieniły wszystko

Narodziny, które w moim życiu zmieniły wszystko
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Twoje narodziny całkowicie zmieniły moje życie. Niektóre mamy mogą stwierdzić to wprost, inne wyrazić to wręcz poetycko. Dla każdej matki to zdanie podkreśla jednak ten sam fakt. Narodziny dziecka to najważniejszy punkt zwrotny w życiu każdej mamy. Nic w tym dziwnego, w końcu to chwila, gdy wszystkie twoje nawyki zmieniają się i zaczynasz doświadczać rzeczy o których istnieniu nie miałaś pojęcia.

Twoje narodziny spowodowały, że wszystko co było szare i smutne w moim życiu rozświetliło się promieniami światła płynącymi z twoich malutkich oczu. Rozpędziłaś ciszę swoim spontanicznym śmiechem, którym zarażasz teraz innych. Wniosłaś ciepło w każdy mój dzień i wypełniłaś każdy poranek nieopisaną radością z życia.

To właśnie dzieci. Pojawiają się w naszym życiu, kiedy najmniej się tego spodziewamy. Mają jednak taki dar, że przychodzą w chwili, gdy najbardziej tego potrzebujemy… kiedy pragniemy go, bo wewnętrznie chcielibyśmy podzielić się życiem. Ich narodziny zawsze stanowią prawdziwy cud.

Twoje narodziny zmieniły moją definicję miłości

Oczywiście, odczuwanie miłości jest jednym z najwspanialszych darów jakich może doświadczyć człowiek. Dodatkowo idzie w parze z pewną mieszanką instynktu, uczucia które pochodzi z duszy, umysłu i serca, kiedy czujesz dotyk delikatnej skóry twojego dziecka. Stanowi ono jedyną w swoim rodzaju maleńką istotę, której chcesz chronić i dawać jej to co najlepsze.

Stopa niemowlęcia

Kobieca miłość potrafi być ogromna. Staje się jednak jeszcze większa, gdy wynika z uwielbienia i adorowania dziecka które nosiła w swym łonie. Czując ruchy nienarodzonego dziecka w brzuchu, każda matka zaczyna rozumieć, czym jest bezwarunkowa miłość. I nic dziwnego – nie ma większej miłości niż miłość matki w stosunku do jej maleństwa.

Obserwując dziecko po raz pierwszy, rozumie co tak naprawdę znaczy miłość od pierwszego wejrzenia. Dochodzi do niej na czym naprawdę polega cud życia.

I chociaż dziecko dorośnie i nie będzie mogła go już tulić jak dawniej. Zawsze będzie ono wypełniać całą przestrzeń w jej sercu. W tym samym sercu które pozwala matce być myślami przy swoim dziecku, nie zależnie od tego, gdzie by się znajdowało.

Twoje narodziny zmieniły moje postrzeganie szczęścia

Narodziny dziecka zmieniają życie do tego stopnia, że rodzice są skłonni zmienić swoje dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia, aby dopasować je do potrzeb dziecka. Potrafią poświęcić wszystko stawiając tą malutką istotę na pierwszym miejscu. Niemal automatycznie zyskuje ona monopol na cały czas jakim dysponują jego rodzice.

Wystarczy tylko, że matka spojrzy na dziecko lub o nim pomyśli, aby jej serce wypełniło się radością i zadowoleniem. Co mogłoby być ważniejsze? Czas macierzyństwa mija tak szybko. Miłość której doświadczają w tym czasie matki sprawia jednak, że stają się najszczęśliwszymi istotami na świecie.

Niemowlę

Twoje narodziny nadały mi najwspanialszy możliwy tytuł

Bez wątpienia staniesz się wzorem dla swojego dziecka, jego pierwszą super bohaterką, trenerem i przewodnikiem. Najcenniejszą częścią każdego etapu poznawania świata i uczenia się przez twoje dziecko, który nierozerwalnie wiąże się z tobą. Mimo wszelkich niepowodzeń lub sukcesów to ty będziesz motorem napędzającym te działania. To ty w dużej mierze będziesz odpowiedzialna za końcowy efekt.

Nikt nie mówi kobietom jak być dobrymi matkami. Dzieci nie dostają podręczników mówiących o tym jak się zachowywać w określonych sytuacjach. Matki kierują się instynktem i sercem, aby robić to co najlepsze dla ich pociech.

Nie ma znaczenia, czy sekret wychowania dzieci oznacza poświęcenie wszystkiego i podporządkowania swojego życia dla nich. Słowa nigdy nie będą wstanie wyrazić tego co czuje matka ucząc swoje dziecko stawiać pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa.

Wolność i niezależność które miałyśmy wcześniej nie ma już znaczenia. Tak jak czas, który poświęciłyśmy na budowanie naszej kariery. Teraz z radością i bez wahania jesteśmy gotowe poświęcić to wszystko.

Uniwersytet życia uczy nas, że nie ma lepszego tytułu niż tytuł matki, gdzie poznajmy prawdziwe znaczenia słowa poświęcenie. Wszystko w zamian za uśmiech, który czeka na nas gdy się budzimy.

Bycie matką jest błogosławieństwem zapieczętowanym przez czułość i niewinność najdelikatniejszej istoty jaką kiedykolwiek widzieliśmy. Jest mocą która motywuje wiele matek na całym świecie do budzenia się każdego ranka i stawiania czoła najtrudniejszym chwilą. Przede wszystkim do robienia tego z miłością i wdziękiem, którymi cechuje się jedna tylko postać – matka.

To może Cię zainteresować ...
Będziesz mamą? 8 Rzeczy które zmienią się w twoim życiu
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Będziesz mamą? 8 Rzeczy które zmienią się w twoim życiu

Kiedy będziesz mamą, zmieni się w Twoim życiu całe mnóstwo rzeczy. Nawet jeśli próbujesz wyobrazić sobie jak to będzie to po porodzie zmienią się r...


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.