Twoje ramiona to jedyny naszyjnik, jaki chcę nosić

Miłość i przywiązanie matki do dziecka to potężna siła.
Twoje ramiona to jedyny naszyjnik, jaki chcę nosić
María Alejandra Castro Arbeláez

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Są osoby, które marzą o zbudowaniu własnego domu. Inni chcą z kolei być bogaci i mieć władzę. Wielu chce również mieć dużo pieniędzy, najlepszy sportowy samochód i najcenniejsze, najmodniejsze przedmioty. Dla mnie najcenniejszym skarbem i najpiękniejszą biżuterią są Twoje ramiona.

Nie potrzebuję drogich naszyjników z pereł ani kolii z diamentów. Te przedmioty nie dają  mi szczęścia ani spełnienia. Materialne dobra mogą mieć wyższą wartość finansową. Ale to Twoje ramiona mają symboliczną wartość i dają mi pełnię absolutnego szczęścia.

Twoje ramiona dają mi radość. Mają dla mnie niezastąpioną wartość emocjonalną. Ich ceny nie da się porównać do całego złota i wszystkich skarbów świata. Twoje ramiona są wspaniałe i mają niepowtarzalne znaczenie, które zrozumieć może jedynie matka. Tylko matka może w pełni pojąć to szalone uczucie i wielką miłość do dziecka.

Kochanie, pozwól, że powiem Ci czego chcę w życiu. Jedyną ozdobą jaką chcę nosić na szyi są Twoje ramiona. Nic innego nie daje mi takiego szczęścia. Kiedy o Ciebie dbam, kiedy daję Ci wszystko to, czego potrzebujesz, kiedy jesteśmy razem – czuję się spełniona.

Moje drogie dziecko, jestem szczęśliwa kiedy wyrażam całą tę ogromną miłość jaką do Ciebie czuję. To najwspanialsze uczucie na świecie. Nikt nie jest dla mnie tak cudowny, jak Ty.

Twoje ramiona dają mi największe szczęście.

Poprzez Twoje objęcia, poprzez te momenty kiedy Cię przytulam czuję, że relacja między nami jest perfekcyjna. Jest czysta, idealna, bezwarunkowa. Ponadto, więź jaka nas łączy jest wieczna i nieskończona. Z tego właśnie powodu jesteś i na zawsze będziesz najlepszym elementem mojego życia.

“Matka: najpiękniejsze słowo, jakie może paść z ust człowieka.”

Khalil Gibran

Twoje ramiona na mojej szyi: symbol miłości bez granic

Odkąd pojawiłeś się na tym świecie, moja szyja lśni wyjątkową ozdobą najpiękniejszego klejnotu: są to Twoje ramiona. Ten skarb to idealne odzwierciedlenie naszej głębokiej miłości. Co więcej, to najlepsza oznaka miłości bez granic.

Twoje ramiona na mojej szyi uczą mnie wszystkiego, co muszę wiedzieć o tej najważniejszej więzi. Więzi miłości łączą dwie dusze które kiedyś połączone były pępowiną. Jesteśmy jak jedna osoba. Teraz nasza jedność przejawia się poprzez Twoje objęcia.

Jestem zachwycona i czuję się dumna z tego, że ktoś nazywa mnie “matką”. To dla mnie najcudowniejszy tytuł na świecie. Wiem również, że to zbliża mnie do Ciebie jeszcze bardziej. Wszystko co kiedykolwiek zrobiłam by mieć Cię dziś przy sobie było tego warte.

Czuję Twój zapach. To odurzająca, uzależniająca woń która porywa mnie za każdym razem, co dnia. Słyszę szmer Twojego delikatnego oddechu, czuję także bicie Twojego maleńkiego serduszka. Drżę kiedy pomyślę o tym, że Ty też słyszysz i czujesz bicie mojego serca, ale z innej perspektywy.

Przez dziewięć miesięcy słuchałeś mojego serca od wewnątrz. Dziś, kiedy Twoje ramiona oplatają moją szyję, słuchasz go przebywając już na tym szalonym świecie. Teraz jestem dla Ciebie ucieczką, schronieniem. Daję Ci bezpieczeństwo oraz ciepło kiedy biorę Cię w swoje objęcia.

Twoje ramiona to mój największy skarb

Twoje ramiona to dla mnie naprawdę ogromny skarb. To najpiękniejszy dar, jaki mogłam otrzymać od życia. To przecież w tych właśnie małych rączkach które chwytają mnie za szyję znajduję wszystko, czego potrzebuję do szczęścia.

Odnajduję spokój, wdycham go. Przede wszystkim, moją duszę wypełnia nieopisana miłość. Przepełnia mnie i niemal przytłacza absolutne szczęście. Codziennie odkrywam nowe znaczenie miłości. Doświadczam również własnego istnienia jako czegoś zupełnie innego w porównaniu do czasu, w którym jeszcze nie miałam Cię przy sobie.

Kiedy Cię przytulam, daję Ci poczucie bezpieczeństwa.

Przede wszystkim nigdy nie byłam dla nikogo tak ważna. Rozumiem, że dla Ciebie jestem całym światem. Wiem także, że Ty jesteś całym światem dla mnie. Stałeś się światłem, które rozświetla moją drogą. To powiedzenie dopełnia historii Twojego życia. Jesteś podporą, która pomaga mi przetrwać każdy kolejny dzień.

Twoje ramiona kierują mnie dokładnie tam, gdzie powinnam iść. Jesteś dla mnie również uosobieniem dobra. To właśnie dlatego Twoje objęcia to naprawdę jedyna ozdoba, jaką kiedykolwiek pragnę nosić na szyi. To także moja największa duma i powód najgłębszej satysfakcji. Twoje rączki to perły i diamenty, które wzbudzają mój zachwyt i inspirują przywiązanie każdego dnia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.