Niesamowita kreskówka, którą warto obejrzeć

31 maja, 2019

“Chmurzasta lekcja” to niesamowita kreskówka, która uczy nas wszystkich bardzo ważnych rzeczy. Na przykład tego, że nie ma jednego, prawidłowego sposobu wykonywania zadań, a z błędów mogą wyniknąć wspaniałe rzeczy. Pokazuje nam również, że dzieci mogą wspiąć się na wyżyny, jeśli pozwolimy im przejąć inicjatywę, “być” i wierzyć we własne umiejętności.

Ta niesamowita kreskówka to doskonały krótki film do obejrzenia wspólnie z dzieckiem. Nie ma znaczenia ile ma lat. Jej przesłanie, magiczna opowieść i wciągająca historia od razu przyciągną uwagę Twojej pociechy w taki sposób, że zacznie identyfikować się z głównym bohaterem.

To historia o wartościach, które wychodzą poza perspektywę dziecka, które chce spróbować nowych rzeczy. Znajdziesz w niej również wiele ukrytych przesłań, które zrozumieją mamy, tatusiowe i nauczyciele.

Zapraszamy Cię do odkrycia tych istotnych lekcji.

Niesamowita kreskówka, która pozwoli Ci zaufać dziecku i umożliwi mu przejęcie inicjatywy

Maria Montessori twierdzi, że masz obowiązek dać swojemu maleństwu “promień słońca”, aby mogło później podążać właściwą drogą. Jesteś jego sprzymierzeńcem, magikiem, rzemieślnikiem i sternikiem jego edukacji. Nigdy nie powinnaś zachowywać się obsesyjnie, być surowa ani zbyt dyktatorska.

Chłopiec na maszcie

Dziecko powinno wiedzieć, że mu ufasz, że jest kochane i cenione, póki nie dojdzie do określonego momentu, w którym będzie na tyle silne, by robić rzeczy samodzielnie i poznawać nowe terytoria. Nie ma nic lepszego od stworzenia środowiska, które rozbudzi umysł malucha i pozwoli mu błyszczeć, czuć swobodę i możliwość tworzenia chmur w kształcie gwiazd, tak jak bohater naszej bajki.

Niesamowita kreskówka i opisana w niej historia

Aby opowiedzieć tą historię nie potrzeba słów. Narracja jest idealna i od razu wciąga nas do wspaniałego świata.

Ta niesamowita kreskówka powstała w 2010 roku. Wyreżyserował ją Yezi Xue, a za produkcję odpowiada Ringling College of Art Design. Założenie jest proste: dziadek i wnuczek rozkoszują się popołudniem tworząc chmury za pomocą intrygującego urządzenia.

Dziadek pokazuje chłopcu specjalny przyrząd, którego używanie wymaga finezji i umiejętności. Jego wnuczek nie jest w stanie samodzielnie stworzyć idealnych chmur, tak dużych i kłębiastych je te, które robił wcześniej dziadek.

Mimo tego maluch wymyśla bardzo oryginalny sposób tworzenia chmur. Dziadek pozwala mu robić wszystko, co przyjdzie mu do głowy. Staje się cierpliwym obserwatorem i czasem mu pomaga. To, co w końcu udaje się osiągnąć chłopcu, to prawdziwa magia.

Patrz na dobre strony każdej sytuacji. Z błędów mogą powstać wspaniałe rzeczy.

Wnuczek i dziadek patrzący przez otwór

Kolejna nauka, jaką niesie niesamowita kreskówka “Chmurzasta lekcja” to fakt, że każdy z nas popełnia błędy i upada. W przeciwnym razie niczego byśmy się nie nauczyli.

Powinnaś nauczyć swoje dziecko, że błędy to nic strasznego. Powinno przełamać frustrację wynikającą z popełnienia błędu lub doznania porażki i odważyć się podjąć kolejną próbę. Możesz upaść sto razy, jeśli będziesz stale podnosić się, by osiągnąć upragniony cel.

W ten sposób dziecko rozwija swoje umiejętności i talenty. Każdy ma niesamowite zdolności, jest kreatywny, utalentowany i ma ogromny potencjał. Jednak powinnaś zapewnić maluchowi również swobodę i wolność budowania własnej kreatywności. Ta wyjątkowa moc, którą posiadają dzieci, powinna zawsze być “dokarmiana”, podkręcana pewnością siebie i idealnymi sytuacjami, aby mogła się obudzić.

Przekazywanie inicjatywy dziecku raz na jakiś czas pomoże mu dorastać z uczuciem odpowiedzialności i przeświadczeniem, że może osiągnąć wspaniałe rzeczy.

Współpraca: idealny sposób na osiągnięcie niesamowitych rezultatów

Wieź między dziadkami a wnukami jest wyjątkowa. Niewiele może się z nią równać. To wyjątkowe braterstwo, zaufanie i związek, w którym miłość i szacunek zawsze stają się bohaterami wspaniałych historii.

Dziadek i wnuczek na statku - niesamowita kreskówka

Kolejna warta zauważenia kwestia, którą znajdziemy w “Chmurzastej lekcji”, to różnica między tradycyjnym sposobem robienia różnych rzeczy i innowacyjnością, którą przynosi nowe pokolenie. W tej historii dziadek tworzy chmury wykorzystując maszynę w tradycyjny sposób, którego nauczył się od swoich własnych rodziców, a oni od swoich.

Dzięki temu, że dziadek pozwala przejąć inicjatywę wnuczkowi, chłopiec po wielu nieudanych próbach stara się zrobić coś nowego. Decyduje się postawić na innowacyjność, a dziadek nie waha się mu pomóc. Moc, jaką mają współpraca i zaufanie, pozwala im stworzyć wspaniałe rzeczy – na przykład chmury w kształcie zwierząt i gwiazd.

To bez wątpienia jedna z najlepszych kreskówek, na jakie się natkniesz. Polecamy ją zarówno Tobie, jak i Twoim przyjaciołom. Obejrzyj ją z dzieckiem, abyście mogli nauczyć się, jak wspólnie tworzyć piękne rzeczy.