Moja babcia, najpiękniejsza gwiazda na niebie

Moja babcia, najpiękniejsza gwiazda na niebie
Elena Sanz Martín

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Elena Sanz Martín.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Mamo, tato – moja babcia to największy dar, jaki mogliście mi kiedykolwiek dać… To największy skarb mojego dzieciństwa, który nadal jest w moim sercu. I chociaż codziennie mi jej brakuje, to dzięki jej naukom czuję, że stale jest przy mnie.

Spuścizna duchowa, którą mi pozostawiła, jest tak ogromna, że czuję, jakby cały czas była ze mną. Gdy tęsknię za nią nocami, patrzę w niebo. Doskonale wiem, gdzie znajdę to delikatne światło, które rozjaśnia każdy mój krok.

Dzisiaj patrzę w niebo z podziwem i odrobiną nostalgii. Mimo łez i smutku wiem, że moja babcia jest teraz najpiękniejszą gwiazdą na niebie, największą ze wszystkich i tak wspaniałą, że przyćmiewa wszystkie inne swoim blaskiem.

W tym znajduję ukojenie mojej tęsknoty za jej obecnością. Z nieba odpowiada na moje pytania. Jej energia wskazuje mi drogę, którą powinnam podążać. Mimo tego, że nie ma już jej ze mną fizycznie, nadal jest dla mnie przykładem i wzorem, który należy naśladować.

Moja babcia, najpiękniejszy znak emocjonalny

Moja babcia to najpiękniejszy znak emocjonalny, który na zawsze pozostanie odciśnięty w mojej duszy. Każde z jej słów żyje pod moją skórą. Mam jej anegdoty na każdy z najpiękniejszych dni w moim życiu.

Jest źródłem najcudowniejszych i najdroższych wspomnień z mojego dzieciństwa. Urocza starsza pani o siwych włosach i dłoniach, na których czas odcisnął swoje piętno. Otoczona wyjątkowym zapachem słodkich perfum i pełna nieskończonej miłość do “drobiazgów”, które zawsze wszędzie wyszukiwała.

Babcia przytulająca wnuka

Moja babcia to znak emocjonalny, który daje mi wiarę w siebie. Jej duma i podziw sprawiły, że ujrzałam się w roli utalentowanej artystki. Kolekcjonowała moje rysunki, komiksy i zawsze wspierała taniec oraz inne artystyczne przedsięwzięcia. Była pełnoetatowym opowiadaczem. Zawsze nieskończenie przyjazna i oddana.

Jej ramiona zawsze były w stanie mnie unieść. Lecznicza moc jej uścisków nie zmieniła się z biegiem lat. Zawsze wysłuchała moich żali i podała chusteczkę do otarcia łez, pocałowała i przytuliła… To pamięć o miłości, która nigdy nie przeminie.

Moja babcia, gwiazda, która nigdy nie umrze

Moja babcia jest gwiazdą. Chociaż czasem mogę jej nie widzieć, wiem, że stale jest ze mną. Zawsze będzie żyła w moim sercu, bo ma dar wiecznego życia. Może być jedynie niewidoczna dla innych.

Moja babcia była bohaterką mojego dzieciństwa, taką z białymi włosami, która nauczyła mnie tego, że sekrety są poufne, a uśmiech ukochanej osoby ma niezwykłą moc. Była uosobieniem oddania i bliskości, pełna nieskończonej i bezmiernej miłości. Nie do opisania.

Babcia czytająca wnukom

Wieczory pełne gier, piosenek i opowiadań. Zapach ciast i innych smakołyków, które były najlepszymi przekąskami. Spełnianie wszystkich zachcianek. Nauki w sferze emocjonalnej uzyskane dzięki jej nieskończonej miłości i doświadczeniu życiowemu.

Babcia jest ze mną również dzisiaj, kieruje moimi krokami i z nieba oświetla rozciągającą się przede mną drogę. Odległość nie ma znaczenia, ponieważ ma dar bycia zawsze przy mnie, wspierania mnie i towarzyszenia mi przez cały czas. To, że nie mogę jej dotknąć nie ma znaczenia, bo wiem, że mogą polegać na spuściźnie, którą pozostawiła mi odchodząc.

Lśnij najpiękniej jak potrafisz moja najwspanialsza babciu. Zawszę spoglądając w górę będę miała nadzieję, że Cię zobaczę. Będę Cię stale kochać, bo czuję, że nigdy fizycznie nie opuściłaś tego świata i nadal tu jesteś. W końcu nie zabrałaś ze sobą moich wspomnień.

Mówi się, że człowiek nie znajduje się tam, gdzie jego ciało, ale tam, gdzie za nim najmocniej tęsknią. To właśnie tu za Tobą najbardziej tęsknią. Najdroższa babciu, pozostajesz żywa w moim sercu, które stale Cię kocha i opłakuje Twoje odejście. Każdego dnia walczę, by Twoja istota nie odeszła w zapomnienie. Na zawsze pozostaniesz ze mną.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.