Jak zaskoczyć partnera: pomysły i porady

Jak zaskoczyć partnera: pomysły i porady
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 21 marca, 2019

Zwracanie uwagi na szczegóły, będące częścią codziennej pracy nad relacją to podstawa udanej i długotrwałej relacji. Choć czasem może nie być łatwo zaskoczyć partnera, staraj się w pierwszej kolejności unikać rutyny i monotonii.

Codzienne pielęgnowanie relacji pomaga zbudować silną relację między dwiema kochającymi się osobami. Czasami warto zaskoczyć partnera, aby ożywić uczucia i wzmocnić relację.

Po pewnym czasie do każdego związku może wkraść się znudzenie. Rutynowe i codzienne zmartwienia sprawiają, że całą Twoją uwagę pochłania wszystko inne, tylko nie Wasze uczucie.

Wskazówki, jak zaskoczyć partnera

Zdaj się na klasykę

Jeśli nie wiesz, jak zaskoczyć partnera, klasyka zawsze jest świetnym rozwiązaniem. Oczywiście nie zapomnij o istotnym czynniku, który podtrzymuje iskrę w każdym związku: o kreatywności.

Śniadanie do łóżka to dobry pomysł, bez względu na dzień. Wspólnie zjedzcie pierwszy posiłek dnia przed wyjściem z ciepłych prześcieradeł do zgiełku codziennego życia. To moment, który może sprawić, że dla Ciebie i Twojego partnera cały dzień wyda się o wiele przyjemniejszy.

Kobieta planuje zaskoczyć partnera

W ten sam sposób działa również oczekiwanie na wyjście partnera z pracy. Bez ostrzeżenia, bez planowania i bez powodu, zróbcie coś razem. Idźcie się czegoś napić, wybierzcie się na spacer lub po prostu razem wróćcie do domu.

Wybierz się w podróż bez ustalonego celu by zaskoczyć partnera

Improwizacja to kolejny świetny sposób na zaskoczenie partnera. Możecie na przykład wybrać się na nieplanowaną wycieczkę.

Jednak nie musi to być duży wyjazd. Wystarczy udać się choćby do miejsca, które odwiedziliście jakiś czas temu, lub do miejsca, które Twój partner zawsze chciał odwiedzić. Najlepiej będzie, jeśli ta wycieczka pozwoli Wam wyłączyć się na kilka dni.

Znaczenie seksu

Chociaż nie każdy nadaje zbliżeniom taką samą wartość, są one kluczowym czynnikiem, szczególnie w przypadku długotrwałych związków. Częstotliwość i poziom zadowolenia z seksu, które odczuwają obie osoby, są zazwyczaj okazją do refleksji nad zdrowiem związku.

Niestety, także do tej intymnej sfery często wkrada się nuda. Nie myśl jednak, że nie możesz zaskoczyć partnera w sypialni. Porozmawiajcie o tym, co Wam się podoba i co budzi Wasze zainteresowanie.

Zawsze lepiej spróbować czegoś nowego, niż zakładać, że się to nie sprawdzi. Ponadto gusta czasem się zmieniają i coś, co kiedyś wydawało się mało atrakcyjne, z biegiem lat może okazać się ciekawą alternatywą.

Wręcz kwiaty, by zaskoczyć partnera

Kolejna klasyczna sztuczka, ale zawsze skuteczna. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, ojcowie i matki, uśmiechają się na widok pięknych kwiatów. Możesz je przynieść w wyjątkowym dniu, ale także bez żadnego powodu.

Jak zaskoczyć partnera

Przez żołądek do serca

Kolacja w restauracji to kolejny świetny sposób, by zaskoczyć partnera i wzmocnić relację. W zależności od potrzeb i nastroju wybierz miejsce, które jest swobodniejsze lub eleganckie. Możesz także wybrać miejsce, które przypomina o wyjątkowej chwili, którą razem przeżyliście.

Innym sposobem jest improwizowana sesja gotowania, podczas której możecie przygotować Wasze ulubione potrawy. To z pewnością będzie romantyczny i niezapomniany wieczór.

Małe rzeczy, które robią różnicę

Nie musisz spędzać dużo czasu ani wydawać pieniędzy, by zaskoczyć partnera. Małe szczegóły, te pochodzące z serca, to te, które podtrzymują związek przy życiu. Niezależnie od trudności, które mogą się pojawić po drodze, pamiętaj, że szczęście osiąga się krok po kroku.

Czasem, by zaskoczyć partnera, wystarczy, tak jak w popularnej piosence z dawnych lat, zadzwonić i powiedzieć „kocham Cię”. Można też wysłać wiadomość głosową z romantyczną nutą, napisać odręcznie list miłosny lub wiersz i wysłać go pocztą.

A może zadedykujesz piosenkę w radiu swojemu partnerowi?

Na tym lista się nie kończy. Każdy kreatywny pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli tylko jest przemyślany i spersonalizowany? Pożegnaj się z monotonią i ciesz się wspaniałym długotrwałym związkiem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.