Najlepsze prezenty na święta dla maluchów

Najlepsze prezenty na święta dla maluchów
Ana Couñago

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Ana Couñago.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Wiedza o tym, jak wybrać odpowiednie prezenty świąteczne dla dziecka, to skomplikowane zadanie. Oto kilka pomysłów.

Wiele dzieci przeżyje swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia w tym roku. Oznacza to, że po raz pierwszy będą obecni w tym cudownym czasie, który wypełniają kolędy, światła, dekoracje, spotkania rodzinne, prezenty.

Mimo, że wciąż niewiele wiedzą o tym, co dzieje się w tym okresie wiele rodzin ma w zwyczaju dawać drobne upominki wszystkim członkom. Ale co powinniśmy dać w prezencie małym dzieciom? Wybór świątecznych prezentów dla nich nie jest łatwym zadaniem. Dlatego w tym artykule damy Ci kilka pomysłów, które mogą służyć jako inspiracja.

Oczywiście nie wolno nam nigdy zapominać, że to, co materialne nie jest najważniejsze w okresie Bożego Narodzenia. Ważne jest, aby podczas tych Świąt wzmocnić więzi emocjonalne i rodzinne.

«Najlepszy prezent na Boże Narodzenie to miłość. Miłość, która jednoczy nas w jedną, wielką rodzinę».

-Lailah Gifty Akita-

Prezenty dla dzieci

Zimowe ubrania

Dawanie ubrań w prezencie jest zawsze dobrym pomysłem. Zwłaszcza zimą, kiedy niemowlęta mogą się bardzo łatwo przeziębić. Aby tak się nie stało i małym dzieciom zawsze było ciepło, możesz podarować im grubą piżamę, sweter, wełnianą czapkę lub skarpetki itp.

Prezenty dla dziecka

Ponadto, podczas Świąt wiele sklepów sprzedaje kostiumy i ubrania z motywami świątecznymi. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią intensywnie przeżywać święta Bożego Narodzenia!

Prezenty zrobione na miarę

Jeśli chcesz sprawić komuś oryginalny prezent, najlepiej wybrać produkty zrobione na miarę. Tak więc zwykłe sztućce, szklanka, ramka do zdjęć, śliniak, ręcznik, poduszka, smoczek, koc, pluszak, itp. stają się bardzo osobistymi i wyjątkowymi  przedmiotami. Jest to często bardzo ekscytujące, zwłaszcza gdy dzieci dorastają i widzą swoje imię na niektórych przedmiotach.

Zabawki do stymulacji sensorycznej

Inną świetną opcją jest wybór zabawek stymulujących dzieci sensorycznie, takich jak książeczki, dywaniki lub stoły aktywności, tunele do pełzania, piłki z różnymi wgłębieniami, miękkie grające zabawki, klocki.

Tego rodzaju zabawki zwiększają zainteresowanie i motywację najmłodszych, dzięki czemu bawią się doświadczając, obserwując, odkrywając i eksplorując środowisko. To znaczy, gdy uczą się i rozwijają swoje umiejętności.

Aby wybrać idealną zabawkę do stymulacji sensorycznej należy spojrzeć na wiek zalecany przez producentów, ponieważ należy zawsze szanować różne etapy rozwoju dziecka.

„Kiedy dziecko robi coś, co je interesuje rośnie jak drzewo we wszystkich kierunkach. W ten sposób dzieci się uczą, tak jak rosną.”

-John Holt-

Pierwsze święta

Niemowlęta nie będą pamiętały swoich pierwszych świąt, ale ich matka, ojciec i inni członkowie rodziny już tak. Ten moment będzie wyjątkowy i niepowtarzalny, więc dobrym pomysłem jest zrobienie wielu zdjęć, a tym samym móc go ponownie przeżyć po upływie lat.

Musimy także postarać się, aby święta Bożego Narodzenia były jak najbardziej wyjątkowe, ciesząc się nimi w rodzinnym gronie i tworząc atmosferę miłości i radości.

Dodatkowo widok szczęśliwych twarzy bliskich, gdy otwierają prezenty jest bezcenny. Oczywiście, dzieci nie zwracają na to większej uwagi, ale reszta rodziny przeżyje te chwile dzięki nim.

Pamiętaj jednak, że prezenty nie są najważniejsze w tym okresie. Piękną rzeczą jest zachowanie świątecznego ducha, który jest ściśle związany z jednością i spójnością rodzinną i społeczną.

„Lepsza niż wszystkie prezenty pod choinką jest obecność szczęśliwej rodziny”.

-Anonim- 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.