Zabawy na baby shower: 8 ciekawych propozycji

Zabawy na baby shower: 8 ciekawych propozycji
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 18 stycznia, 2019

Baby shower to jedna z najbardziej oczekiwanych uroczystości podczas ciąży. Oto kilka świetnych pomysłów, które mogą sprawić, że wydarzenie to będzie jeszcze bardziej spektakularne. Jeśli zastanawiasz się, jakie zabawy na baby shower wybrać, czytaj dalej.

Dla wielu mam baby shower to najważniejsze wydarzenie towarzyskie pod koniec ciąży. To idealna wymówka, by spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, aby uczcić pojawienie się dziecka.

Poniżej proponujemy zabawy na baby shower, które możesz rozważyć, aby Twoi goście dobrze się bawili tego dnia. Niech zabawa się zacznie!

Zabawy na baby shower

Najbardziej oczekiwanym momentem dla gości biorących udział w uroczystości są zabawy na baby shower. Te gry z pewnością wywołają śmiech i rozluźnią atmosferę.

Najlepiej byłoby, gdybyś spotkała się lub wcześniej zapytała gości, jakie zabawy na baby shower odpowiadają ich gustom i preferencjom. Oto kilka pomysłów:

1. Zgadnij rozmiar brzucha

Jest to tradycyjna i podstawowa zabawa na baby shower, która wywołuje dużo śmiechu. Wszystko, co musisz zrobić, to poprosić każdego z uczestników, aby zapisał na kartce papieru rozmiar, który jego zdaniem ma Twój brzuch.

Pod koniec gry brzuch matki zostaje zmierzony na oczach wszystkich. Wygrywa uczestnik, który podał rozmiar najbliższy prawdziwemu.

2. Ubierz dziecko

To kolejna ekscytująca gra, w której uczestnicy baby shower mogą bawić się w grupach. Wystarczy zapewnić lalkę i trochę ubrań.

Każda grupa wyznacza reprezentanta, który będzie ubierać lalkę z zawiązanymi oczami. Uczestnik z zasłoniętymi oczami otrzyma wskazówki od innych uczestników, jak najlepiej ubrać „dziecko”.

Prawdopodobnie pojawi się wiele sprzecznych wskazówek, co sprawi, że ta zabawa wywoła wiele śmiechu.

Matka podczas baby shower

3. Co jesz?

Aby zagrać w tę grę, podziel uczestników na zespoły dwuosobowe. Jedna osoba z zespołu będzie mieć zasłonięte oczy i będzie „dzieckiem”. Druga osoba pary będzie „matką”.

Celem tej gry jest nakarmienie uczestnika, który ma zawiązane oczy i musi odgadnąć smaki potraw.

Aby skomplikować sprawę, możesz zamaskować smaki musztardą, keczupem lub czosnkiem. Kto zgadnie pierwszy, wygrywa.

4. Kto pierwszy skończy butelkę?

Przygotuj kilka butelek dla niemowląt, napełnij je sokiem, napojem, mlekiem lub piwem i daj je uczestnikom. Poproś wszystkich uczestników o zajęcie miejsc i odliczaj od 3, aby dać znak do startu.

Osoba, która jako pierwsza wypije zawartość butelki, wygrywa. Oglądanie dorosłych pijących z butelek dla niemowląt z pewnością wywoła wiele śmiechu.

To idealna wymówka, by spotkać się z przyjaciółmi i rodziną, aby uczcić pojawienie się dziecka.

5. Odgadnij znaną matkę

To kolejna świetna propozycja zabawy na baby shower. Zrób listę sławnych matek z filmów lub seriali i napisz ich imiona na karteczkach samoprzylepnych. Aby rozpocząć grę, przyklej jedną z karteczek na czole każdego z graczy, nie pozwalając im zobaczyć, kim są.

Każdy gracz będzie musiał poprosić o informacje od innych graczy, aby odgadnąć słynną matkę, której imię ma napisane na kartce przyklejonej do czoła.

6. Do czego to służy?

Jest to kolejna ciekawa gra na baby shower. Potrzebna Ci będzie torba z przedmiotami dla dzieci. Zawiąż uczestnikom oczy i poproś, by wyciągając przedmioty z torby, starali się zgadnąć, do czego służą. Ponieważ mają zakryte oczy, mogą odgadnąć, czym jest wyciągnięty przedmiot jedynie po dotyku.

Możesz włożyć do torby wiele przedmiotów, takich jak pieluchy, butelki, tubki balsamu lub cokolwiek innego, co przyjdzie Ci do głowy. Uczestnik, który poprawnie zgadnie najwięcej przedmiotów, wygrywa.

Torby z napisem baby shower

7. Bo tak powiedziałam

Aby zagrać w tę grę, zapisz wyrazy najczęściej używane przez rodziców, których używają, by udzielać porad lub zganić dzieci. Gdy wszyscy będą gotowi, umieść frazy w dużej misce i wymieszaj je.

Wybieraj notatki po jednej na raz i czytaj je na głos. Wszyscy uczestnicy powinni spróbować zgadnąć, który gość napisał odczytaną notatkę.

8. Smoczek dla dzieci

Niektóre zabawy na baby shower wymagają podzielenia uczestników na zespoły – to jedna z nich. Podzielcie się na dwie drużyny, a dwóch członków z każdej grupy powinno mieć zawiązane oczy. Jeden z nich powinien zostać poinstruowany, aby zachowywać się jak dziecko.

Celem tej zabawy jest umieszczenie smoczka w ustach „dziecka”. Z pewnością przydadzą się wskazówki od pozostałych członków zespołu. Zespół, który wykona zadanie jako pierwszy, wygrywa.

Podsumowując, zabawy na baby shower mają pomóc matce i jej przyjaciołom bawić się i odpoczywać. Te gry zagwarantują zabawę i mnóstwo śmiechu. Które z nich wybierzesz na swój baby shower?


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.