Świąteczne zajęcia dla rodziny – 6 pomysłów na fajne Święta

Świąteczne zajęcia dla rodziny – 6 pomysłów na fajne Święta

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2019

Co roku okres bożonarodzeniowy napełnia nasze serca ciepłem i szczęściem. Wspólne cieszenie się świętami to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie czasu z rodziną. Wykorzystaj ten magiczny czas, poczyń plany i wymyśl świąteczne zajęcia dla rodziny, które sprawią, że ten okres będzie jeszcze piękniejszy.

Sezon świąteczny niesie ze sobą przerwę od pracy i szkoły oraz chęć wspólnego spędzania czasu. Zaplanuj świąteczne zajęcia dla rodziny wcześniej, abyście mogli maksymalnie wykorzystać wolny czas i cieszyć się tym wspaniałym okresem.

Wspólnie spędzony czas to najlepszy i najprzyjemniejszy prezent dla dziecka. Użyj wyobraźni i kreatywności, by ten sezon świąteczny zapadł mu w pamięć na wiele lat.

Świąteczne zajęcia dla rodziny – 6 pomysłów na fajne rodzinne Święta

Boże Narodzenie to okres dający możliwość wykonywania wielu tradycyjnych czynności, które wypełnią serce i duszę dziecka radością. Aby maluch był zadowolony, świąteczne zajęcia dla rodzinny powinny go zajmować i bawić.

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które możesz dopasować do upodobań, preferencji i możliwości rodziny.

Odwiedźcie okoliczny teatr

Większość miast na całym świecie organizuje wydarzenia teatralne o tematyce świątecznej. Zorientuj się, co dzieje się w Twojej okolicy i wybierz imprezy, które przypadną do gustu Twoim najbliższym.

Możesz także rozejrzeć się za występami lalek, musicalami lub innymi wyjątkowymi wydarzeniami bożonarodzeniowymi w mieście.

Warsztaty wypieków

Kolejny pomysł, który idealnie wpisuje się w świąteczne tradycje, to wprowadzenie maluszka w świat wypieków. Zapisz go na warsztaty, podczas których nauczy się piec pierniczki, babeczki, robić gorącą czekoladę i inne tradycyjne sezonowe słodkości.

Gotowanie i pieczenie to świetny sposób na spędzenia czasu dla dzieci. Sprawi również, że będą czuły się dumne ze swoich pysznych wyrobów.

Trzy dziewczynki i chlopiec w czapkach mikołaja robiący ciasteczka - Świąteczne zajęcia dla rodziny

Podróż do Disneylandu

Jeśli planujecie wybrać się w niedalekiej przyszłości do Disneylandu, polecamy wizytę w grudniu. Będziecie mogli podziwiać park przystrojony w świąteczne girlandy, światełka, kolory i błyskotki, które z pewnością zafascynują całą rodzinę.

Zaplanuj wyprawę wcześniej, aby dowiedzieć się, jakie specjalne bożonarodzeniowe atrakcje będą dostępne, a cała przygoda będzie jak z bajki. Nie przegap:

  • Spotkania ze Świętym Mikołajem,
  • Parady Myszki Miki na głównej ulicy parku, z fajerwerkami i słynnymi postaciami z kreskówek,
  • Procesji ze świecami, świątecznej muzyki, światełek i bożonarodzeniowych opowieści,
  • Magicznych nocnych pokazów światła, które dopełnią wizytę.

Wycieczka do zoo

Odwiedzenie zoo i przyglądanie się zwierzętom to doskonały pomysł na zajęcie dziecka podczas zimowej przerwy. Jeśli maluch ma przebranie przedstawiające zwierzaka, to nadszedł doskonały moment, by go użyć.

Jeśli mieszkasz w kraju o zimniejszym klimacie, wizyta w zoo w ziemie może okazać się wyjątkowym przeżyciem. Niektóre ogrody zoologiczne oferują całodniowe wycieczki lub specjalne świąteczne wydarzenia podczas okresu bożonarodzeniowego.

“Boże Narodzenie to nie czas ani pora roku, ale stan umysłu. Aby cieszyć się pokojem i dobrą wolą, obfitować w miłosierdzie, trzeba czuć w sobie prawdziwego ducha Bożego Narodzenia.”
–Calvin Coolidge–

Rodzinne tworzenie ozdób świątecznych

Sprawdź swoją kreatywność tworząc świąteczne ozdoby, dekoracje i kartki z życzeniami z materiałów dostępnych w domu.

Możesz wykonać drzewka z kartonu i materiału, malować szklane lub plastikowe pojemniki oraz wyciąć gwiazdy, które ozdobicie klejem i brokatem.

Możecie także postarać się ulepić bałwana, zrobić kolaż i spakować prezenty w ekologiczne materiały. Oczy Twojego dziecka z pewnością zabłysną, gdy dom napełni duch Świąt.

Rączki dziecka trzymające serce z cukierków w kształcie lasek

Odwiedźcie rodzinną farmę

Zabranie dzieci na farmę to doskonały sposób na spędzenie czasu w Święta. Jeśli nie masz rodziny ani przyjaciół, którzy mają farmę, możesz poszukać w okolicy gospodarstw, które można zwiedzać.

Dziecko będzie zachwycone, gdy zobaczy zwierzęta, spędzi czas na świeżym powietrzu i nauczy się, jak wygląda życie na farmie. A przede wszystkim cała rodzina spędzi przyjemnie czas.

Inne świąteczne zajęcia dla dzieci i dorosłych

Jeśli żyjesz w kraju o chłodniejszym klimacie, nie pozwól, by deszcz, śnieg ani niskie temperatury zepsuły Twój nastrój. Zobacz, co ciekawego dzieje się w okolicy i zapewnij dziecku przerwę świąteczną, na jaką zasługuje.

Zabierz je na czytanie bajek do pobliskiej biblioteki, wybierzcie się na łyżwy, pójdźcie do cyrku, a nawet stwórzcie własne przedstawienie świąteczne. Możecie także zajrzeć do muzeum obok domu, pójść na świąteczne zakupy po prezenty i ozdoby, lub choćby wybrać się na przejażdżkę by zobaczyć świąteczne dekoracje na mieście.

Masz mnóstwo możliwości, które sprawią, że ten sezon bożonarodzeniowy stanie się magicznym doświadczeniem dla Ciebie i Twojej rodziny. Pamiętaj, że świąteczne zajęcia dla rodziny, które można wykonywać wspólnie z dzieckiem, to najlepsza inwestycja, na jaką możesz się zdecydować.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.