Sztuczki magiczne dla dzieci: poznaj cztery ciekawe propozycje

Sztuczki magiczne dla dzieci: poznaj cztery ciekawe propozycje
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia, 2020

Każde dziecko uwielbia magię, dlatego przedstawiamy cztery sztuczki magiczne dla dzieci, które możesz wykonać w domu!

Magia fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych, bez względu na to, w jakim wieku są. Jeśli chcesz zaskoczyć swoje dziecko w domu lub podczas specjalnego przyjęcia, wypróbuj proponowane przez nas sztuczki magiczne dla dzieci.

Z pewnością sprawią, że z wrażenia opadną im szczęki!

Sztuczki magiczne dla dzieci

1. Trik ze znikającą monetą

Sprawienie, że moneta znika, to jedna z najprostszych sztuczek magicznych dla dzieci.

Aby ją wykonać potrzebujesz:

  • Dwóch kartek białego papieru,
  • Przezroczystej szklanki,
  • Przezroczystej taśmy klejącej,
  • Monety,
  • Kawałka materiału do przykrycia monety.

Wykonanie tej sztuczki wymaga wcześniejszego przygotowania. Kiedy zgromadzisz już wszystkie potrzebne rzeczy, musisz przygotować szklankę, którą wykorzystasz do tej sztuczki.

Weź jedną z kartek i odrysuj od niej kółko. Następnie wytnij je.

Teraz pozostały już tylko dwa kroki do wykonania tej sztuczki. Przyklej drugą kartkę białego papieru do stołu używając taśmy samoprzylepnej. Następnie przyklej na wierzch szklanki kółko, które wycięłaś wcześniej z papieru.

Magik

Robisz to, aby kiedy szklanka znalazła się na kartce papieru nikt, kto patrzy na nią od góry nie był w stanie powiedzieć, że jest do niej przyklejony papier.

Sztuczki magiczne dla dzieci: nadszedł czas na czary!

Kiedy już wszystko przygotujesz możesz zacząć czarować. Powiedz dziecku, że za chwilę sprawisz, że moneta zniknie. Przykryj szklankę ściereczką lub kawałkiem materiału i poproś dziecko, aby wypowiedziało magiczne słowa.

Następnie odkryj szklankę, a dziecko będzie myślało, że moneta zniknęła. Jednak w rzeczywistości papier naklejony na jej wierzchu przykryje monetę.

2. Sztuczka z balonem, który nie pęka

Do wykonania tej sztuczki potrzebujesz następujących materiałów:

  • Różnych balonów,
  • Szpilek (lub innych ostrych obiektów, które są mniej niebezpieczne jeśli pracujesz z małymi dziećmi),
  • Przeźroczystej taśmy samoprzylepnej.

Powinnaś wcześniej przygotować ten trik wykonując następujące kroki. Napompuj wszystkie balony i przyklej na swój odrobinę taśmy klejącej. Balony, które rozdasz dzieciom, nie mogą być oklejone taśmą, aby dziecko nie zorientowało się na czym polega sztuczka.

Wykonując sztuczkę rozdaj wszystkim obecnym dzieciom balony bez taśmy i daj im coś ostrego, co nada się do przekłucia balonów.

Wszyscy powinni jednocześnie spróbować przebić swoje balony. Balony dzieci pękną, a Twój – nie. Nie pęknie, jeśli tylko postarasz się przebić go dokładnie w tym miejscu, w którym przykleiłaś taśmę samoprzylepną.

3. Sztuczki magiczne dla dzieci: kradzież nosa

Chociaż ta sztuczka nadaje się jedynie dla bardzo małych dzieci, to zawsze sprawi, że na ich twarzy zagości uśmiech. Musisz im powiedzieć jedynie, że ukradniesz jego mały nosek i chwycić go na kilka sekund.

Następnie wsuń swój kciuk między palec środkowy i wskazujący, aby wyglądał jak kawałek ich nosa. Na kilka sekund dziecko naprawdę uwierzy, że jego nosek zniknął.

4. Sztuczka magiczna z kartami

Aby wykonać ten trik potrzebujesz jedynie talii złożonej z 21 kart. Na samym początku wybierz dziecko spośród publiczności i poproś je, aby wybrało kartę. Niech pokaże ją publiczności, jeśli oprócz Was są osoby, które oglądają to przedstawienie.

Kiedy dziecko wybierze już swoją kartę, rozdziel talię na trzy części figurami do góry. Zapytaj dziecko, w której grupie znajduje się jego karta.

Karta chowana w rękawie

Umieść część z kartą wybraną przez dziecko między dwoma pozostałymi częściami i rozłóż karty wchodzące w jej skład na trzy kupki, prosząc dziecko o wskazanie grupy, w której znajduje się jego karta. Powtórz czynność jeszcze raz.

Takie działanie sprawi, że karta, którą wybrało dziecko powinna znaleźć się w samym środku kupki, którą wskaże za trzecim razem.

Przećwicz sztuczki zanim je wykonasz

To, czy dana sztuczka uda się czy też nie, zależy w dużej mierze od jej odpowiedniego przećwiczenia przed pokazaniem jej dziecku. Właśnie dlatego zalecamy ćwiczenie przed lustrem nie tylko samego triku, ale również sposobu, w jaki go przedstawisz (to kluczowa kwestia w przypadku wszystkich sztuczek magicznych).

Chociaż wykonujesz sztuczki magiczne dla dzieci, musisz pamiętać, że maluchy są bardzo inteligentne i szybko wychwycą, na czym polega “magia”, jeśli dobrze nie wyćwiczysz trików znajdujących się w Twoim repertuarze.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • San Frutos González, M. (2020). La magia como recurso de la Educación Infantil: el ilusionismo como recurso didáctico. [Trabajo de Fin de Grado, Universidad de Valladolid]. Repositorio Documental. https://uvadoc.uva.es/handle/10324/41266

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.