Poznaj zabawne książki dla dzieci, które wywołają śmiech

Poznaj zabawne książki dla dzieci, które wywołają śmiech

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia, 2021

Książki dla dzieci powinny wzbudzać uśmiech, aby maluchy miały ochotę je czytać. Poznaj zabawne książki dla dzieci, które sprawią, że zaczniecie się śmiać!

Uśmiech, śmiech i humor to podstawa szczęścia. Z kolei szczęście to jeden z najważniejszych stanów umysłu każdej osoby. Chociaż dzieci są zazwyczaj bardziej szczęśliwe od dorosłych, to czasami warto pokazać im zajęcia, które zachęcają do jeszcze większego śmiechu i zabawy. W tym celu możesz wykorzystać zabawne książki dla dzieci.

Czytanie to jedno z zajęć, które zapewnia zabawę i śmiech, ponieważ główne i najważniejsze zadanie literatury dziecięcej to bawić i rozśmieszać. Dlatego też zdecydowaliśmy się zebrać kilka książek dla dzieci, które sprawią, że zaczniecie się śmiać.

Niech żyje śmiech i humor!

Zabawne książki dla dzieci, które sprawią, że zaczniecie się śmiać

Manolito (po polsku: Czterooki)

Publika poznała jedną z najzabawniejszych rodzin z jednej z najbierniejszych dzielnic Madrytu 25 lat temu. Elvira Lindo, autorka tej fantastycznej serii książek, nie podejrzewała nawet jaki sukces odniesie.

Główny bohater i narrator tych świetnych i zabawnych historii to Manolito, ośmiolatek, który na kartach różnych książek opowiada historie ze swojego codziennego życia i życia swojej rodziny oraz przyjaciół.

Czytające dziewczynki

To jedne z najzabawniejszych książek dla dzieci, polecane dla maluchów od dziewiątego roku wzwyż. Poza tym mogą przydać się w przypadku dzieci, które nie lubią czytać, ponieważ są bardzo łatwe do zrozumienia.

Dzięki sukcesowi, jaki odniosła seria, obecnie składa się ona z ośmiu książek, dwóch filmów i serialu telewizyjnego.

The Story of the Little Mole Who Knew It Was None of His Business

Tematyka eschatologiczna to jeden z ulubionych motywów dzieci ze względu na związane z nią momenty wypełnione śmiechem i zabawą. Jeszcze lepiej, gdy narratorem opowieści jest urocze zwierzątko.

Kiedy Mały Krecik wyszedł pewnego dnia ze swojej norki, na jego głowę upadła “brązowa rzecz”. Mocno się zdenerwował i zaczął pytać wszystkie inne zwierzęta, na które natknął się na swojej drodze, czy to one załatwiły się na nim. Ale wszystkie zwierzęta zaprzeczają.

Czy Mały Krecik pozna prawdę? To jedna z najzabawniejszych książek dla dzieci, która wywoła śmiech zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Polecamy zwłaszcza edycję pop-up. Ruch postaci oraz “brązowa rzecz na głowie” sprawią, że zaczniecie śmiać się na głos.

Kapitan Majtas, jedna z zabawnych książek dla dzieci

Polecana dla dzieci od siódmego roku życia wzwyż. To jedna ze śmieszniejszych książek, której bohaterami są George, Harold i oczywiście Kapitan Majtas, superbohater, którego dwójka przyjaciół stworzyła z jakiegoś komiksu i hipnotyzując dyrektora swojej szkoły.

Te postaci stały się tak popularne, że obecnie seria składa się z 12 książek i 10 spin-offów. Poza tym w 2017 r. na ekrany kin wszedł pierwszy film o przygodach tego najśmieszniejszego superbohatera. To fantastyczna kolekcja zabawnych książek, która sprawi, że dzieci nie zauważą nawet jak będą chciały czytać więcej.

No he hecho los deberes porque… (po polsku: Nie odrobiłem pracy domowej, bo…)

Każdy z nas choć raz w życiu tworzył kiedyś jakieś wymówki, aby wyjaśnić nauczycielowi dlaczego nie odrobiliśmy naszej pracy domowej. Zebrano je w tej śmiesznej książce, która zachwycie dzieci. Takie powody są całkowicie nieprawdopodobne, szalone i zabawne.

Dziewczynki czytające na podłodze

Chociaż tekst odgrywa niezwykle istotną rolę w tej książce, to ilustracje również stanowią jej kluczową część. Odpowiada za to ich jakość oraz godne podziwu detale.

Hay una vaca en la nevera (po polsku: W lodówce jest krowa)

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, że budzisz się pewnego dnia i znajdujesz w swojej lodówce krowę? Dokładnie to spotyka bohaterów tej zabawnej historii!

Problem polega na tym, że nie jest to pierwsze zwierzę, które wtargnęło do domu. Książka pomaga dzieciom pojąć popularne przysłowia, takie jak “mieć motyle w brzuchu”.

Ilustracje są zabawne i mają wiele detali, którym będziecie mogli przyglądać się całą rodziną. Poza tym pomoże dziecku zauważyć różnice między kuchnią w książce a kuchnią w jego własnym domu. To zabawna książka, która sprawi, że zaczniecie się śmiać i pomoże Twojemu dziecku nauczyć się nowych słów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Lindo, E. (1994). Manolito Gafotas. Seix Barral.
  • Holzwarth, W. (2015). El topo que quería saber quién se había hecho aquello en su cabeza. Beascoa.
  • Pilkey, D. (2015). Las aventuras del Capitán Calzoncillos. SM.
  • Cali, D. (2014). No he hecho los deberes porque… Nubeocho.
  • Cia, A. (2014). Hay una vaca en la nevera. Beascoa.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.