Przyjaciele nie lubią Twojego partnera: co możesz zrobić?

Przyjaciele nie lubią Twojego partnera: co możesz zrobić?
María Alejandra Castro Arbeláez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog María Alejandra Castro Arbeláez.

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia, 2020

Czasem, gdy poznasz nową osobę i zdecydujesz się wejść w związek, może okazać się, że Twoi przyjaciele nie lubią Twojego  partnera. Czy ich aprobata ma aż tak duże znaczenie?

Niedawno poznałaś kogoś, z kim zdecydowałaś się być. Prędzej czy później przyjdzie czas na zapoznanie Twojego wybranka z Twoimi przyjaciółmi. To kluczowy krok, który umocni Waszą więź. Decydując się na to, możesz zacząć zastanawiać się nad tym, co zrobić, jeśli okaże się, że Twoi przyjaciele nie lubią Twojego partnera.

Jeśli są to osoby, które znasz od wielu lat i które cieszą się Twoim zaufaniem, od razu Ci o tym powiedzą. Jeśli nie wiedzą jak to wyrazić, zapewne znajdą pośredni sposób, by to pokazać.

Właśnie dlatego warto poświęcić odrobinę czasu na wspólne spotkanie. Dzięki temu Twoi przyjaciele będą mogli wyrazić swoje wątpliwości w atmosferze szacunku.

Twoi przyjaciele nie lubią Twojego partnera – czy możesz coś z tym zrobić?

Przed rozmową z przyjaciółmi powinnaś odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Zastanów się, kim są dla Ciebie Twoi przyjaciele. Co myśleli o Twoich poprzednich partnerach? Dlaczego przyjaciele nie lubią Twojego partnera? Czy on o tym wie? Co o tym myśli?

Zmartwiona kobieta: co zrobić, gdy przyjaciele nie lubią Twojego partnera

Czasem przyjaciele mogą być jak rodzeństwo. Takie nastawienie nie zawsze będzie pozytywne, bo rodzina potrafi nas ograniczać i hamować. Kiedy grupa przyjaciół tworzy swojego rodzaju klan, każda nowa osoba, która ma do niego wstąpić, może być poddawana różnym testom, zanim zostanie zaakceptowana.

Być może właśnie dlatego Twoi przyjaciele nie lubią Twoje partnera? Jeśli uważasz, że to możliwe, zapewne się tym aż tak nie przejmujesz. To jasne, że nie można zadowolić każdego ani wpasować się do każdej grupy.

Jeśli jesteś w związku z kimś, kto sprawia, że czujesz się dobrze ze sobą, akceptacja przyjaciół może przyjść z czasem.

O miłości romantycznej

Każdy, kto jest w związku, powinien zastanowić się nad tym, jak postrzega miłość. Zwróć uwagę zwłaszcza na miłość romantyczną.

Średniowieczna ilustracja: kobieta tuląca mężczyznę

Takie rozważania mają doprowadzić do znalezienia solidnej, realistycznej podstawy, która pomoże Ci budować zdrowe związki. Zaczniesz zauważać lepsze rozwiązania, porzucisz przestarzałe założenia i uwolnisz się od idealizowania rzeczywistości.

Innymi słowy: nie możesz oczekiwać, że uda Ci się stworzyć prawdziwy związek, jeśli w XXI wieku będziesz nadal bazować na starych ideałach.

Gdy już zrozumiesz, czym jest dla Ciebie miłość romantyczna, powinnaś zastanowić się, czy Twój związek spełnia Twoje oczekiwania.

Czy lubisz swojego partnera?

Jeśli masz problem z tym, że Twoi przyjaciele nie lubią Twojego partnera, to powinnaś zastanowić się nad tym, czy Ty sama go lubisz. Pamiętaj, że dobry stan psychiczny i fizyczny odgrywa znaczącą rolę we wszystkich związkach.

Kobieta i mężczyzna przytulający się z zamkniętymi oczami - gdy przyjaciele nie lubią Twojego partnera

Oto pytania, które pomogą Ci ocenić Twoje nastawienie względem partnera. Jeśli w większości pytań wybierzesz drugą odpowiedź, być może powinnaś posłuchać swoich przyjaciół.

  • Czy Twój partner Cię szanuje, a może krytykuje każdą Twoją decyzję?
  • Kocha Cię taką, jaka jesteś, a może stale wytyka Ci Twoje wady?
  • Chce, żebyś miała przyjaciół, a może chciałby spędzać z Tobą całą dobę sam na sam?
  • Dzięki niemu śmiejesz się często, a może jesteś nieszczęśliwa, zgorzkniała i zasmucona?
  • Czy boisz się gniewu swojego partnera? A może unikasz konfrontacji?
  • Czy partner martwi się o Ciebie, dba o Twoje potrzeby, czas i lęki, a może unika udzielania pomocy?

Znajdź równowagę między tym, co mówią Twoi przyjaciele i tym, co sama myślisz, swoimi przemyśleniami oraz uczuciami dotyczącymi Twojego partnera. Nie ignoruj opinii innych, ale nie pozwól, by przekonały Cię, że to, co sama myślisz, nie jest ważne.

Porozmawiaj z przyjaciółmi, swoim partnerem, a przede wszystkim bądź szczera z samą sobą.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.