Porady kosmetyczne dla zabieganych matek

Porady kosmetyczne dla zabieganych matek
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia, 2018

Bycie matką nie zwalnia żadnej kobiety z dbania o skórę, włosy i ogólne samopoczucie. Oto podstawowe porady kosmetyczne dla zabieganych matek.

Pierwsze lata macierzyństwa są zwykle dość chaotyczne. Czasy maseczek na twarz, godzin spędzonych w salonie fryzjerskim i bezstresowych sesji jogi już dawno minęły. Ale to nie znaczy, że możesz przestać dbać o siebie. Za chwilę poznasz porady kosmetyczne dla zabieganych matek. Nie potrzebujesz wiele czasu, aby wyglądać i czuć się świetnie!

Małe dzieci wymagają stałej uwagi. Chociaż skomplikowane zabiegi kosmetyczne spadają na drugi plan, są dni, kiedy patrzysz w lustro i zdajesz sobie sprawę, że musisz poświęcić sobie więcej czasu.

Porady kosmetyczne dla zabieganych matek

Zadbaj o swoją skórę od zewnątrz i od wewnątrz

Połączenie stresu ze złym odżywianiem, niewystarczającą ilością snu i brakiem odprężenia odbija się na Twojej skórze.

Zawsze miej przy sobie butelkę z wodą, aby zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Spożywanie dużej ilości owoców bogatych w przeciwutleniacze również pomaga również zachować zdrowy wygląd skóry.

Ponadto, pokarmy bogate w witaminę A są sprzymierzeńcami piękna. Witaminę A znajdziesz w produktach takich jak orzechy laskowe, marchew i pestki dyni.

Porady kosmetyczne dla zabieganych matek

W przypadku pielęgnacji zewnętrznej można używać kremów o lekkiej konsystencji, aby utrzymać nawilżenie skóry przez cały dzień. Najlepiej kupić balsam na noc i krem nawilżający na dzień.

Innym dobrym nawykiem jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych. Czasami matki nakładają krem ​​przeciwsłoneczny na swoje dzieci, ale zapominają zastosować go na swoją skórę. Tymczasem promieniowanie może powodować plamy skórne i przedwczesne starzenie.

Makijaż dla zabieganych mam

Wiemy, że nie ma czasu na pełny makijaż całej twarzy. Niektóre kobiety nigdy się nie malują, tylko dlatego, że nie lubią makijażu. Inne po prostu szukają naturalnego wyglądu, ponieważ nie mają czasu.

Pomimo pewnych przeszkód, czasami trzeba włożyć trochę wysiłku w przygotowanie. Szczególnie jeśli czeka Cię ważne wydarzenie w pracy lub w życiu prywatnym, podczas którego chcesz dobrze wyglądać.

Podczas wykonywania makijażu warto pamiętać o trzech punktach na twarzy: kości policzkowe, usta i rzęsy. Po podstawach możesz dodać kolor do policzków. Dzięki temu będziesz wyglądać świeżo i energicznie.

Dla Twoich ust najważniejsze jest ich złuszczanie. Przy niektórych okazjach naturalny wygląd jest dobry. W innych chwilach możesz chcieć pokazać się w bardziej wyrazistym makijażu. W takim przypadku możesz wzmocnić makijaż ust za pomocą dobrej odżywki do rzęs, a nawet sztucznych rzęs.

 Czasami matki nakładają krem ​​przeciwsłoneczny na swoje dzieci, ale zapominają zastosować go na swoją skórę. Tymczasem promieniowanie może powodować plamy skórne i przedwczesne starzenie.

Zdrowe włosy

Jeśli chodzi o włosy, także istnieją porady kosmetyczne dla zabieganych matek! Pokażemy Ci sposoby dbania o włosy, na które negatywny wpływ mają emocje, stres i wahania nastroju. Prawda jest taka, że masz kilka możliwości.

Niektóre kobiety chwalą sobie stosowanie suchego szamponu. To produkt, który wchłania tłuszcz z powstały na skórze głowy. Ponadto można go użyć do przeczesania i wymodelowania fryzury. Jest dobry dla matek z małymi dziećmi, które nie mają nawet 15 minut spokoju.

Zdrowa żywność także jest korzystna dla Twoich włosów.

Decydując się na fryzurę, wybierz taką, która nie wymaga dużo pielęgnacji (choć możesz mieć ochotę po prostu obciąć włosy!)

Jeśli należysz do matek, których włosy zaczynają szarzeć, nie martw się. Najlepsze co możesz zrobić, to pozostawić włosy w naturalnym stanie i zaakceptować swoje naturalne piękno. Jak powiedziała kiedyś Yoko Ono: „Uwolnij swój umysł, uwolnij włosy”.

Porady kosmetyczne dla zabieganych matek

Dbaj o siebie

Piękno można znaleźć nie tylko u dzieci i młodych kobiet! Każda matka może wyglądać pięknie i promiennie. Mamy nadzieję, że powyższe porady kosmetyczne dla zabieganych matek pomogą Ci wyglądać i czuć się pięknie.

Mamy muszą dbać o siebie, aby mogły zająć się dziećmi i innymi członkami rodziny. Prędko przekonasz się, że dbanie o siebie pozytywnie wpływa na Twoje umiejętności rodzicielskie.

Na koniec, pamiętaj, że oprócz dbania o higienę umysłu i ducha, musisz dobrze jeść i dbać o swoje ciało. Poczujesz się piękna i przekażesz szczęście wszystkim, których kochasz najbardziej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.