Filmy z pozytywnym przesłaniem: 8 przykładów

Filmy z pozytywnym przesłaniem: 8 przykładów
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Jeśli uwielbiasz rodzinne wieczory filmowe, koniecznie obejrzyj proponowane przez nas filmy z pozytywnym przesłaniem. Dadzą Twojej rodzinie szansę na dyskusję o wartościach, które są dla Ciebie najważniejsze.

Te filmy z pozytywnym przesłaniem są pełne zapierających dech w piersiach historii, które uczą dzieci ważnych lekcji życia. Wykorzystaj je, aby zaszczepić w nim wartości za pomocą przykładów, które angażują i motywują.

Wypad do kina to nie tylko fajny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Filmy mogą zarówno bawić, jak i edukować.

Identyfikowanie się z bohaterem filmowym może pomóc nam zastanowić się nad własnymi działaniami. Dlatego znajdź kilka godzin, aby usiąść ze swoim dzieckiem i obejrzeć z nim film.

Filmy to świetny sposób na uczenie się o ważnych wartościach.

Najlepsze filmy z pozytywnym przesłaniem: 8 propozycji

1. Coco

Ten film studia Pixar, którego akcja rozwija się w Meksyku, koncentruje się na obchodach Dnia Zmarłych. Zaprasza dzieci do poznawania tradycji, różnorodności kulturalnych oraz korzeni, które łączą nas wszystkich.

Historia przedstawiona w Coco pozwala dzieciom zastanowić się nad znaczeniem miłości i rodziny. Uczą się również o troszczeniu się o zwierzęta oraz walki o to, w co wierzymy.

Inne kwestie, których dotyka, to znaczenie bycia sobą oraz znaczenie śmierci. To jeden z najlepszych filmów rodzinnych z pozytywnym przesłaniem, który uczy ważnych lekcji życia.

2. Shrek

Pierwsza część sagi o Shreku ma w sobie coś, co przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie tylko wypełniają ją dialogi, które sprawiają, że śmiejemy się na głos, ale również występuje w niej zróżnicowane grupa bohaterów, uczących nas jak duże znaczenie ma miłość do samego siebie.

Śledząc przygody Shreka, Osła i ich przyjaciół dziecko uczy się szanować i cenić różnice.

Shrek

3. Iniemamocni

Ten film pokazuje dzieciom, że rodzice także są superbohaterami. Być może nie umiesz latać ani stać się niewidzialna, ale nadal jesteś w stanie robić niesamowite rzeczy, aby dzień Twojego dziecka stał się lepszy i sprawiać, że będzie szczęśliwe .

Obejrzyjcie razem ten film, aby przekonać się, że życie rodzinne może być ogromną przygodą.

“Za każdym razem kiedy oglądamy jakiś film lub serial, jesteśmy w stanie cieszyć się (często podświadomie) psychologicznymi zaletami kina. Z psychologicznego punktu widzenia, obserwowanie siebie samych obitych w danej postacie lub scenie jest niezwykle przydatne, ponieważ pozwala nam zastanowić się i przeanalizować nasze największe problemy lub lęki.”

-Hodgson & Burque-

4. Frozen

To jeden z ulubionych filmów małych dzieci, które uwielbiają jego chwytliwe piosenki oraz piękne animacje. Oglądając go możesz poruszyć kwestie rywalizacji między rodzeństwem oraz znaczenia rodziny.

Historia przedstawiona we Frozen uczy nas również, że skrywanie naszych emocji może tylko pogorszyć sytuację.

5. Merida Waleczna

Oglądając Meridę Waleczną, Twoje dziecko zobaczy jak ważna jest komunikacja z najbliższymi. Nauczy się jak, mimo trudności i nieporozumień, więzi rodzinne zawsze nas do siebie bliżają.

Poza tym pozwala rozpocząć dyskusję o takich wartościach jak równość, niezależność i odwaga do podążania za własnymi przekonaniami.

6. Zaplątani

To wyjątkowa historia miłosna. Pokaże maluszkom, że czasami osoby, które powinny o nas się troszczyć, nie są w stanie dokonać właściwego wyboru lub nie mają najlepszych zamiarów.

Ten film tłumaczy również, że musimy być na tyle dzielni, aby stawić czoła nowym doświadczeniom, jeśli tylko są one zdrowe i prowadzą do rozwoju osobistego. Dotyka również kwestii związków natury romantycznej oraz właściwego momentu na rozpoczęcie randkowania.

7. Księżniczka i żaba

To film, który podkreśla siłę i odwagę jego głównej bohaterki oraz pokazuje nam znaczenie walczenia o nasze marzenia.

Kolejna jego zaleta to fakt, że pozwala nam zastanowić się nad miłością i wdzięcznością, jakie żywimy wobec naszych rodziców.

Fabuła pokazuje nam, że trzeba ciężko pracować, a wysiłek jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Kiedy bardzo się staramy, możemy osiągnąć wszystko, co sobie założymy.

Księżniczka i żaba

8. Król Lew

Skoro naszym tematem są filmy z pozytywnym przesłaniem, to nie możemy nie wspomnieć o Królu Lwie. Ta disneyowska klasyka nigdy nie przestaje chwytać za serce. Jednak porusza również takie ważne problemy jak strata i żałoba.

Film pokazuje również pozytywną stronę życia: stawianie czoła naszym lękom. Fabuła podkreśla, że rodzina stanowi źródło miłości i lojalności, o które warto walczyć.

Wybierz jeden z tych filmów z pozytywnym przesłaniem, aby obejrzeć go ze swoim dzieckiem.

Z czasem wieczorne rodzinne seanse kinowe staną się ważną przestrzenią na zastanawianie się nad różnymi kwestiami oraz naukę. Zarówno proponowane przez nas filmy, jak i wiele innych, spodobają się tak dzieciom, jak i dorosłym.

To może Cię zainteresować ...
Cytaty z filmów Pixara zawierające lekcje życia
Jesteś Mamą
Przeczytaj na Jesteś Mamą
Cytaty z filmów Pixara zawierające lekcje życia

Poznaj najważniejsze cytaty z filmów Pixara, które poruszają takie istotne kwestie jak wartości rodzinne, przyjaźń i walka o swoje marzenia.


Treści zawarte na stronie Jesteś Mamą służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym. W żadnym wypadku nie zastępują one diagnozy, porady lub leczenia u specjalisty. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.