Jak zrobić wianki z kwiatów dla dziewcząt?

Wianki z kwiatów to ozdoby na głowę, które uwielbiają wszystkie małe dziewczynki. Jeśli chcesz takie kupić lub zrobić dla swojej córki, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł! Opowiemy Ci w nim wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.
Jak zrobić wianki z kwiatów dla dziewcząt?

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia, 2021

Wianki z kwiatów stały się popularnymi akcesoriami wśród dziewczynek na wszelkiego rodzaju imprezy. Poniżej pokażemy Ci kilka różnych rodzajów tego typu ozdób. Dowiesz się także, jak je wykonać na własną rękę.

Wianki z kwiatów zawsze były świetnym dodatkiem do stroju dla dziewcząt. Kwiaty są niezbędną częścią ubrania i akcesoriów, które nigdy nie wychodzą z mody.

Bez wątpienia prawdą jest, że wianki z kwiatów to ozdoby na głowę, które uwielbiają wszystkie małe dziewczynki. Jeśli chcesz takie kupić lub zrobić dla swojej córki, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł! Opowiemy Ci w nim wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

Wianki z kwiatów i ich kolory

Przed wybraniem rodzajów kwiatów, których chcesz użyć, musisz pomyśleć o tym, jakie kolory ma mieć gotowa ozdoba. W przypadku tego typu akcesoriów najlepiej stosować jasne kolory, takie jak pastele. Biały i różowy to dwie świetne opcje kolorystyczne.

Jeśli zamierzasz zrobić wianki z kwiatów na jakieś specjalne wydarzenie, takie jak pierwsza komunia córki, powinieneś wziąć pod uwagę rodzaj sukienki, którą będzie nosić. Dodatkowo pomyśl o jej kolorze włosów. W ten sposób możesz stworzyć świetne połączenie obu tych kolorów.

Z drugiej strony, jeśli wybierasz się na inne wydarzenie, takie jak ślub, chrzest lub po prostu impreza z przyjaciółmi, możesz dodać kolory sukni córki do barw kwiatów tworzących wianek.

Rozmiar kwiatów we wianku

Innym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar kwiatów, których potrzebujesz do wykonania efektownego wianka. Istnieje wiele możliwości do wyboru. Możesz wybrać wianki z kwiatów, które mają tylko cztery duże kwiaty lub możesz wybrać także te, które stworzone są z wielu małych kwiatków.

Wszystko zależy przede wszystkim od tego, czy Twoja córka nosi więcej akcesoriów i lubi wiele różnych szczegółów, czy też przedkłada ponad wszystko prostotę.

Opaska kwiatowa

Jeśli jej ubranie ma już dużo szczegółów, powinieneś wybrać bardziej dyskretne kwiaty. Na przykład możesz wybrać wianki z kwiatów z małymi główkami i płatkami oraz jasnymi kolorami, aby gotowa ozdoba nie rzucała się zbytnio w oczy.

Z drugiej jednak strony, jeśli strój Twojej córki jest prostszy, możesz wybrać wianki z kwiatów, które mają większe i bardziej efektowne kwiaty. W ten sposób ten dodatek bardzo ładnie uzupełni jej wygląd.

Alternatywa dla wianków z kwiatów dla dziewcząt

Zamiast tworzyć wianki z kwiatów, możesz tworzyć opaski kwiatowe. Chociaż z pozoru obie te opcje mogą wydawać się bardzo do siebie podobne, w rzeczywistości są różne. Główną różnicą jest to, że wianki z kwiatów nosi się czubku głowy, a opaski otaczają całe czoło.

Opaski z kwiatów są również prostszym dodatkiem niż wianki, ponieważ po prostu wsuwa się je we włosy dziecka. Nie musisz więc używać taśmy klejącej, ani też szpilek, które będą denerwować tylko Twoją córkę przez cały dzień.

Wianki z kwiatów własnej roboty

Jeśli chcesz użyć niektórych kwiatów lub chcesz, aby Twoja córka miała specjalny wianek na ten wyjątkowy dzień, możesz go zrobić samodzielnie. Za moment pokażemy kilka prostych kroków, aby wykonać szybko i sprawnie wspaniałe ozdoby z kwiatów.

Aby zrobić wianki z kwiatów dla dziewczynki, potrzebujesz następujących akcesoriów:

  • Gładki pałąk stanowiący podstawę wianka.
  • Sztuczne kwiaty w wybranym kolorze i rozmiarze. Możesz także wybrać jeden kolor lub kombinację kolorów, które najbardziej Ci się podobają.
  • Klej biurowy lub guma arabska.
Piękne wianki

Zalecamy wykonanie tego wianka na bazie mocnej opaski z tkaniny, ponieważ łatwiej jest przykleić do niej kwiaty. Ponadto zalecamy stosowanie dużych kwiatów, jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś takiej ozdoby. Im większe będą kwiaty, tym łatwiej będzie Ci przykleić je do wianka.

Gdy wszystko będzie już gotowe, wystarczy przykleić kwiaty jeden po drugim i zamocować je do opaski, jak tylko zechcesz. Zwróć szczególną uwagę, aby klej nie był widoczny po przyklejeniu kwiatów do pałąka. I to już wszystko – teraz pozostaje tylko obserwować radość Twojej córki!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.