Pranie niemowlęcych ubrań: 7 praktycznych porad

Pranie niemowlęcych ubrań: 7 praktycznych porad

Ostatnia aktualizacja: 22 grudnia, 2018

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym sposobom na pranie niemowlęcych ubrań. Największym wyzwaniem jest oczywiście dbanie o delikatną skórę Twojego malucha.

Jeśli chodzi o pranie niemowlęcych ubrań, najlepiej najpierw zapoznać się z najlepszymi poradami, a dopiero przystąpić do działania.

Niemowlęta mają wrażliwą skórę, która może źle reagować na detergenty zawierające barwniki, substancje zapachowe czy inne sztuczne składniki. Co więcej, niektóre maluchy mieć alergię na konkretne detergenty.

Jeśli martwisz się o pielęgnację skóry Twojego dziecka, musisz pamiętać też o kilku innych kwestiach.

Jeśli kupujesz masowo produkowane ubrania dla dzieci, szczególnie te tanie, możesz narażać swoje maleństwo na potencjalnie szkodliwe chemikalia. Mogą one prowadzić do reakcji alergicznych lub zapalenia skóry.

7 wskazówek na efektywne pranie niemowlęcych ubrań

Poniżej znajdziesz siedem wskazówek, które warto rozważyć, zabierają się za pranie niemowlęcych ubrań.

1. Pranie niemowlęcych ubrań przed pierwszym użyciem

Pierwszą wskazówką, i bardzo ważną, jest to, że pranie niemowlęcych ubrań, które dopiero zostały kupione i mają być użyte po raz pierwszy, jest niezbędne.

Jeśli kupione przez Ciebie ubrania nie są z bawełny organicznej, mogą zawierać ślady szkodliwych chemikaliów. Pozbyć się ich pomoże pranie.

Pranie niemowlęcych ubrań przed pierwszym użyciem pomaga chronić delikatną skórę Twojego dziecka i zapewnia mu komfort.

Inne przedmioty, które będą w bezpośrednim kontakcie ze skórą dziecka, takie jak prześcieradła lub narzuty, również powinny zostać uprane już przed pierwszym użyciem.

2. Neutralny detergent dla niemowląt

Zalecamy stosowanie łagodnego, ekologicznego detergentu. W ten sposób możesz być pewna, że nie zanieczyścisz ubrań swojego dziecka niepotrzebnymi syntetycznymi dodatkami.

Większość głównych marek detergentów produkuje linię produktów specjalnie dla niemowląt, które są ogólnie oznaczone jako odpowiednie dla skóry wrażliwej.

Produkt, którego używasz, powinien być pozbawiony barwników, substancji zapachowych i innych chemicznych dodatków. Zmniejsza to ryzyko reakcji alergicznej.

Śpiące niemowlę

3. Trzymaj się z dala od płynu do płukania

Podczas prania ubrań Twojego niemowlęcia unikaj płynu do płukania tkanin. Dobrym pomysłem jest ograniczenie liczby potencjalnie drażniących chemikaliów, na które może być narażone Twoje dziecko.

Przypadki zapalenia skóry niemowląt są coraz częstsze, a najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka pojawienia się tego problemu jest trzymanie się z dala od wszelkich produktów, które nie są niezbędne.

Ubrania i inne przedmioty, które będą w bezpośrednim kontakcie ze skórą dziecka, takie jak prześcieradła lub narzuty, powinny zostać uprane już przed pierwszym użyciem.

4. Zawsze czytaj etykietki

Może się to wydawać oczywiste, ale ważne jest, aby podczas prania ubrań dla dzieci zwracać uwagę na informacje zawarte na etykietkach. Oprócz instrukcji prania znajdziesz tam porady dotyczące suszenia odzieży niepowodujące jej uszkodzenia.

Podobnie jak w przypadku każdego innego elementu ubioru, etykieta powie Ci, jak można zachować wygląd i kształt ubrania dla dziecka.

5. Użyj odżywki do tkanin

Miękka tkanina jest przyjaźniejsza dla wrażliwej skóry. Odżywka do tkanin rozluźnia włókna w tkaninie, zachowując miękkość odzieży i pościeli dla dziecka.

Poszukaj produktu odpowiedniego dla skóry wrażliwej, o hipoalergicznej formule i bez dodatku zapachu. Zawsze czytaj etykietki zarówno środków do prania, jak i odzieży, aby uzyskać odpowiednie instrukcje.

6. Pierz pieluchy oddzielnie

Pranie pieluch z materiału może być skomplikowaną sprawą. Aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków, trzymaj osobno wilgotne, zabrudzone pieluchy. Nie mieszaj ich z innymi ubraniami w pralce.

Zasadniczo wystarczy zanurzenie w zimnej wodzie, a następnie gorący cykl prania, aby pranie było efektywne. Jeśli pieluszki nadal mają nieprzyjemny zapach, upierz je ponownie.

Pranie niemowlęcych ubrań - suszenie na sznurze

7. Sortuj ubrania Twojego dziecka

Ostatnią, choć równie ważną wskazówką, jeśli chodzi o pranie niemowlęcych ubrań, jest sortowanie odzieży dziecięcej według tych samych zasad, które stosujesz dla swoich ubrań, tj. oddzielne pranie białych i ciemnych ubrań.

Ponadto pranie osobno odzieży odpornej na ogień pomoże zachować specjalną powłokę, która nadaje ​​odzieży tę cechę.

Jeśli to konieczne, sortuj także ubrania, które należy prać w niższej temperaturze lub w delikatnym cyklu.

Ogólnie rzecz biorąc, ubrania Twojego dziecka nie są zbyt brudne. Można prać je ręcznie lub korzystać z pralki. Jeśli nie masz ekologicznego detergentu, odpowiedni będzie każdy preparat do skóry wrażliwej.

Mamy nadzieję, że lista 7 porad ułatwi Ci pranie niemowlęcych ubrań. Miej je na uwadze, aby ułatwić sobie ten obowiązek!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.