Krótkie imiona dla dziewczynek: najładniejsze propozycje 2018

Krótkie imiona dla dziewczynek: najładniejsze propozycje 2018
María José Roldán

Napisane i zweryfikowane przez psycholog pedagogiczny María José Roldán.

Ostatnia aktualizacja: 10 listopada, 2018

Poniżej przedstawiamy krótkie imiona dla dziewczynek, które w 2018 roku cieszą się dużą popularnością poza granicami Polski.

Wybór imienia dziecka jest wyjątkowym zadaniem dla rodziców. Proces wyboru może zająć dużo czasu, ponieważ rodzice są zmuszeni wybierać spośród nieskończonej liczby możliwości.

Od pewnego czasu widoczna jest moda na krótkie imiona dla dziewczynek.

Krótkie imiona dla dziewczynek, jak i dla chłopców, mają wiele zalet. Łatwo je połączyć z drugim imieniem lub rozszerzonym nazwiskiem. Są również pełne siły i charakteru.

Kolejną zaletą krótkich imion jest to, że nie trzeba ich skracać ani zdrabniać, więc jest duża szansa, że nie zostaną porzucone na rzecz pseudonimów.

Gdy imiona są bardzo długie, ludzie mają tendencję do skracania ich. To może zmienić efekt tak czasochłonnej decyzji w dwuliterową pozostałość oryginału, pozbawioną całej jego harmonii i siły.

Rodzice wybierają krótkie imiona dla dziewczynek

Dlaczego wybór odpowiedniego imienia jest tak istotny

Niektóre badania wskazują, że imię osoby może wpływać na wiele ważnych aspektów jej życia.

„Człowiek z dumą zapisuje gdzieś swoje imię, nawet jeśli jest to kora drzewa”.

-Alexandre Dumas-

Najładniejsze krótkie imiona dla dziewczynek i ich znaczenia

Jeśli chodzi o wybór imienia dla małej dziewczynki, klasyczne imiona, które niosą ze sobą wierzenia, tradycje i dziedzictwo, zawsze były, są i będą popularne.

Jednak każdego roku pojawiają się niekonwencjonalne imiona, które z różnych powodów stają się modne.

Dlatego zebraliśmy 10 krótkich imion dla dziewcząt, które w 2018 roku zdobyły sporą popularność. Dla każdego imienia przygotowaliśmy krótkie wyjaśnienie jego znaczenia.

Elza

Dzięki sukcesowi filmu „Kraina lodu” imię stało się niezwykle popularne wśród hiszpańsko-i angielskojęzycznych rodzin. Imię Elza wywodzi się z języka hebrajskiego i stanowi odmianę Elizy. Oznacza „kochana przez Boga” lub „wspierana przez Boga”. Dziewczęta o imieniu Elza okazują się bardzo odważne, marzycielskie i idealistyczne.

Laila

To skrót od greckiego Eulalia, co oznacza „dobrze powiedziane”. Dziewczęta o imieniu Laila wyróżniają się bardzo zalotnym, kobiecym, hojnym i lojalnym charakterem.

Alba

Oznacza „zorza” lub „od ciemności do światła”. Dziewczęta o imieniu Alba często są ekstrawertyczne, roześmiane i przyjazne.

Mia

W 2006 roku było to najpopularniejsze imię dla niemieckich dziewcząt. Mia pochodzi od imienia Maryja, mającego pochodzenie hebrajskie, i oznacza „umiłowana przez Boga”. Dziewczęta o tym imieniu na ogół są ekspresyjne, ostrożne i wytrwałe.

Sara

Ma kilka znaczeń, w tym „księżniczka”. Inteligencja i pasja będą determinować osobowość pięknej dziewczynki o imieniu Sara. Może Twoja księżniczka zostanie kobietą, która dokona wielkich rzeczy na tym świecie.

Luna

To jedno z krótkich imion dla dziewcząt, które upodobały sobie gwiazdy. Oznacza „kobietę, która lśni jak księżyc”, a mała Luna jest zwykle ambitna, podejmująca ryzyko i namiętna.

Szczęśliwa dziewczynka na huśtawce

Zoe

Z języka greckiego oznacza „kobietę pełną życia” lub „kobietę pełną energii”. Posiadaczki tego uroczego imienia są szczere, porywcze, wytrwałe i inteligentne.

Chloe

To kolejne imię wywodzące się z języka greckiego. Oznacza „kobietę zielonego koloru” lub „kobietę z zielonej trawy”. Imię to na ogół kojarzy się ze zdolnością do utrzymywania relacji społecznych i trwałych przyjaźni oraz ze spokojną osobowością.

Emma

To imię ma angielskie pochodzenie i zostało spopularyzowane przez aktorkę Emmę Watson. Oznacza to „kobietę pełną energii”. Dziecko o imieniu Emma ma bogatą osobowość, niepowstrzymanego ducha oraz jest pełne harmonii i szczęścia. Gdziekolwiek się pojawi, zwraca na siebie uwagę.

Gemma

Imię pochodzenia łacińskiego oznacza „kamień szlachetny”. Dziewczęta o tym imieniu wyróżniają się energią i silną osobowością, ale są także wrażliwe i sentymentalne.

To już wszystkie najpopularniejsze krótkie imiona dla dziewczynek. Które z nich podobają Ci się najbardziej?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.