Imiona dla chłopców z bajek Disneya - kilka ciekawych propozycji

Imiona dla chłopców z bajek Disneya - kilka ciekawych propozycji

Ostatnia aktualizacja: 18 grudnia, 2019

Imiona dla chłopców z bajek Disneya mają swój nieodparty urok. Wybierając imię dla swojego synka musisz pamiętać, że wiąże się z nim ogromna moc. Dlatego powinnaś podejść do sprawy poważnie i z rozmysłem.

Czy niedługo przyjdzie na świat Twój synek? W takim razie poznaj zebrane przez nas imiona dla chłopców z bajek Disneya. Być może znajdziesz pośród nich swojego faworyta!

Gdy już dowiesz się, że jesteś w ciąży, z pewnością zaczniesz często zastanawiać się nad tym, jak nazwać nowego członka rodziny. Niektórzy decydują się nadawać dzieciom imiona po innych osobach z rodziny: tacie, mamie czy dziadkach. Inni łączą tradycyjne imiona z nowymi.

Jednak część osób decyduje się nadać swoim synom imiona zainspirowane bajkami Disneya. Jeśli należysz do tej grupy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że spodoba Ci się któreś z pięciu zamieszczonych poniżej imion.

Imię to pierwsza wskazówka, która pomaga poznać nową osobę. Stanowi część tożsamości każdego człowieka i wiele o nim mówi, mimo tego, że zostało wybrane przez jego rodzinę, a nie przez niego samego.

Właśnie dlatego wybór odpowiedniego imienia dla dziecka odgrywa tak dużą rolę. Jednak popularne imiona zmieniają się tak często, jak trendy w modzie. Niektórzy chcą wybrać imię, które będzie przywodziło na myśl pozytywne wspomnienia. Dla wielu osób filmy Disneya są warte zapamiętania i uczczenia.

Imiona dla chłopców z bajek Disneya

Disney od wielu lat jest obecny w życiu mnóstwa osób. Programy, filmy i kreskówki Disneya zapewniają mnóstwo śmiechu, śpiewu i zabawy. Nic dziwnego, że zajmują specjalne miejsce w naszych wspomnieniach z dzieciństwa.

Brama do studia filmowego Disney

Właśnie dlatego mogą stanowić doskonałe źródło inspiracji, gdy masz wybrać imię dla swojego dziecka. Poniżej znajdziesz imiona dla chłopców inspirowane bajkami Disneya. Wytłumaczymy także, dlaczego te imiona są tak wyjątkowe.

Eryk

To jedno z najpopularniejszych imion inspirowanych postaciami z bajek Disneya. To ukochany książę Małej Syrenki. W rzeczywistości to imię pochodzenia skandynawskiego, które oznacza “jedynego władcę” lub “wiecznego władcę”.

Takie imię przywołuje na myśl niesamowitą miłość, która łączy dwójkę postaci z bajki. Jest ona w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.

Sebastian

Oto imię, które przynosi na myśli siłę. W przeciwieństwie do imienia Eryk, jego znaczenie nie jest do końca jasne. Najbliższe skojarzenie, jakie się z nim wiąże, to “honor”. Nosi je krab, który jest przyjacielem Arielki (Małej Syrenki). Jego poczucie humoru i miłe nastawienie sprawiają, że jest wiernym towarzyszem.

Osoby noszące to imię cechuje ciekawość, siła i przebojowość.

Gustaw

To imię znaczy “wsparcie Gotów” (Goci to starożytny lud germański). Osoby, które je noszą, mają zazwyczaj niewielu przyjaciół, ale są wobec nich niesamowicie lojalne.

Gustaw to imię szczura, który jest przyjacielem Kopciuszka. Chociaż nie jest on głównym bohaterem, to zawsze służy pomocą księżniczce.

Napoleon

Oto imię dla chłopca zainspirowane bajkami Disneya, które wiąże się z historią i mocą. Powstało w wyniku połączenia słów “Neapol” i “lew”, dlatego też może oznaczać “lwa z Neapolu”.

Osoby noszące to imię mają często silny charakter, pociągają ich wyzwania i są gotowe walczyć o wprowadzenie swoich pomysłów w życie. Oprócz tego są wrażliwe, kreatywne i dość pogodne.

Właśnie dlatego to imię nadano jednemu z psów z Aryskotratów, który gania motocykle, aby je pogryźć.

Roger

To imię germańskie, które wiąże się z Saint Rogelio, męczennikiem z IX wieku. Oznacza “inteligentnego wojownika”, ponieważ rozwiązywał on problemy dopasowując się do okoliczności. Dlatego też idealnie pasuje do Rogera z filmu Disneya “101 Dalmatyńczyków”.

Był on kompozytorem, który zakochał się w Anicie i walczył z Cruellą, aby uratować szczeniaki. Inteligencja i odwaga tego bohatera sprawiają, że Roger to idealne imię dla dziecka.

Kopciuszek w karocy

Istnieje również wiele pięknych imion z bajek dla dziewczynek. Oto niektóre z naszych typów: Anna, Bella, Giselle i Leah. Pierwsze z nich pochodzi z bajki “Kraina lodu” i oznacza “współczucie” lub “miłosierdzie”.

Drugie (Bella) z bajki “Piękna i Bestia” znaczy “piękno”. Giselle to imię z filmu “Zaczarowana” i znaczy “mądrość”. Leah to z kolei postać ze “Śpiącej Królewny” i oznacza “zmęczenie”.

Podsumowując, imiona dla chłopców z bajek Disneya nigdy nie przestaną być modne, ponieważ każdy film zwiększa ich siłę oddziaływania. Znajdź inspirację w postaciach Disneya i wybierz imię, które najbardziej do Ciebie przemawia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.